LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Delia sanatate! Tare aiurea exact cand ai de lucru prin casa.
Eu zic ca produsele apicole la copiii peste un an si care nu au alergie la polen sunt foarte ok, mai ales daca sunt dintr-o sursa sigura. Polenul ajuta foarte tare la fixarea mineralelor in oragnism.
Laptisorul de matca are niste efecte foarte bune in foarte multe afectiuni grave, este cel mai de pret produs al albinelor. Este mancarica reginei, care traieste vreo 3ani si face sute de oua zilnic, foarte mult avand in vedere ca albinele traiesc maxim cateva luni.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

m-am reorientat cu mancarea copiilor pe astazi...si uite ca nu mai stiu ce sa le fac am pus la dezghetat 2 pulpe de pui....ma gandeam la o supica de pui cu taitei si carnita separat......alte ideei????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Delia sanatate! Tare aiurea exact cand ai de lucru prin casa.
Eu zic ca produsele apicole la copiii peste un an si care nu au alergie la polen sunt foarte ok, mai ales daca sunt dintr-o sursa sigura. Polenul ajuta foarte tare la fixarea mineralelor in oragnism.
Laptisorul de matca are niste efecte foarte bune in foarte multe afectiuni grave, este cel mai de pret produs al albinelor. Este mancarica reginei, care traieste vreo 3ani si face sute de oua zilnic, foarte mult avand in vedere ca albinele traiesc maxim cateva luni.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s


da, stiu ca au proprietati f f bune..
intrebam doar din perspectiva hormonilor pe care ii contin, eu sincer n-as vrea sa-l dereglez al varsta asta..mai ales ca e el destulde mare si asa
glumesc, dar cum mie mi-a spus un apicultor, ma gandesc ca info venita din mai multe surse e mai sigura
stiu ca a zis si ina ceva, de asta o intrebam, insa n-am inteles exact daca polenul sau laptisorulde matca..sau amandoua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

m-am reorientat cu mancarea copiilor pe astazi...si uite ca nu mai stiu ce sa le fac am pus la dezghetat 2 pulpe de pui....ma gandeam la o supica de pui cu taitei si carnita separat......alte ideei????


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



multam de info..cred ca incep si eu diseara, poate scapam de tuse..
suna bine supita/carnita..daca mai pui un mujdei langa m-ai dat gata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki noi de tuse am scapat cu baby haler + plantusin sirop , dr ne-a dat si ambroxol (de obicei mergea ff bine) dar nu le-am mai dat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

noutati se pot pune fundele pe clame elastice sau cordelute va asteptam
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4395764694128&set=a.4391191179793.2145827.1288783920&type=1&theater

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra
Sau se spala sotul pe maini la bucatarie, Cata incepe sa strige " Nuuu, e apa lu' mami, e apa lu' mami!!! Sotul "da? e apa lu' mami?" Cata: "Da, pala vashe!"

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Ce dulce e!!!!

Si Ilinca a facut exact asa ceva in fata la Lidle, i-am lasat afara sa intru repede sa-i cumpar lui Alex ceva pixuri minune . Ilinca m-a vazut intrand in magazin apoi a inceput sa strige la toata lumea, "nu tanti colo a mami; nu nenea ala a mami" si se agita de vai si amar ca astia nu respectau si intrau in magazinul lu masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

DELIA sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mari, felicitas
somleac, te-ai scos ai retea de magazine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nici o idee ce mai pot face cu 2 pulpite de pui??? fara orez...

Mergi la inceput