LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Delia sanatate! Tare aiurea exact cand ai de lucru prin casa.
Eu zic ca produsele apicole la copiii peste un an si care nu au alergie la polen sunt foarte ok, mai ales daca sunt dintr-o sursa sigura. Polenul ajuta foarte tare la fixarea mineralelor in oragnism.
Laptisorul de matca are niste efecte foarte bune in foarte multe afectiuni grave, este cel mai de pret produs al albinelor. Este mancarica reginei, care traieste vreo 3ani si face sute de oua zilnic, foarte mult avand in vedere ca albinele traiesc maxim cateva luni.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s


da, stiu ca au proprietati f f bune..
intrebam doar din perspectiva hormonilor pe care ii contin, eu sincer n-as vrea sa-l dereglez al varsta asta..mai ales ca e el destulde mare si asa
glumesc, dar cum mie mi-a spus un apicultor, ma gandesc ca info venita din mai multe surse e mai sigura
stiu ca a zis si ina ceva, de asta o intrebam, insa n-am inteles exact daca polenul sau laptisorulde matca..sau amandoua.

mami de 2 prichindei


eu de laptisorul de matca stiam. e un produs hormonal atat de puternic incat larvele asexuate care sunt hranite de matca cu el devin femele.
si mai e si recomandat in terapia pentru infertilitate, etc. f mult estrogen.
propolis si polen stiam ca sunt rezerve mai mult din punct de vedere alergen dar eu sunt mai...sceptica asa fata de alergii. eu cred ca noi ca popor, ca fond national genetic, suntem inca destul de ok cu alergiile.
popoarele care consuma de multe decenii hrana procesata intens - conserve, semipreparate, etc - cum ar fi SUA - au cei mai multi alergici. organismul se zapaceste si considera drept intrusi produse nutritionale obisnuite. capsuni, proteine din lapte, gluten, etc
Noi ....poate vom ajunger ca ei in 20-30 de ani. Sa speram ca nu. Nu mi-as dori niste nepoti alergici la toate cele

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

bb_yasmi, poti face un ostropel cu sos de rosii si usturoi cu 2 pulpe de pui. servesti cu piure.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ina ce bine suna ostropelul.....
yasmy, mazare ?
faci o ciulama cu mamaliga...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

da ina, ma gandeam la ceva mai simplu, gen fiert o supa apoi mancatacarnea fiarta sau si mai simplu cred ca la prajesc in putin ulei si apa si cu ceapa, usturoi,dovlecel si ardei langa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua!
Nu am reusit sa citesc ultimile 5 pagini...poate deseara cand il bag la somnic pe Duracell. La noi s-a incalzit si am stat cu orele afara zilele astea. Apropooo de olita...am ajuns sa schimbam 1 singur pampers pe zi. Gata, cere si pentru pipi de fiecare data si asta ma bucura enorm. Nu imi vine sa cred ca am scapat de pampers definitiv . Sunt tare mandra de el si de progresele pe care la face zi de zi.

Fac repede capitol nou si poate intru mai tarziu cand va treziti .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Ally, felicitari si tie si lui Edy !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Capitol nou-nout aici !!!

Mergi la inceput