Abdomen Extraplat (59)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Io pe metereze cu alergatul, intrebarea e daca pot sa alerg 10 km pe 14 Aprilie:)
Pe banda ii alerg, afara la 40 de grade nu pot inca.
La kg am pus binisor dar daca ma uit in oglinda nu le vad , ma consolez si eu ca poate sunt muschi si apa desi am mancat haotic in ultima vreme. Oricum mancatul meu haotic e ca si mancatul civilizat pentru alte persoane asa ca per ansamblu e ok dar nu perfect:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Marina, evident ca poti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Pot pot ca nu ma doare gura:)

Astazi am inceput ziua in fortza 1 ora de alergat si cardio abs.
Am mancat pe la 7 un sandwich cu branza si paine integrala mic mic si acum ma tratez cu apa plata si lamaie.
Baietii sunt la peste cu barca pe ocean asa ca azi ne tratam ca fetele, ortodent si plaja ca altceva nu avem de facut:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Marina, weekend cu plaja. Pe baieti nu-i invidiez, ca eu am rau de mare.

Noi am fost la piscina sambata, apoi am mancat la chinez si duminica am cam stat in casa ca a fost ploios, desi caldut... Am avut treaba de rezolvat, asta-i adevarul, singura satisfactie a fost ca am reusit sa montam din nou trambulina (diametru 3 m) in curtea din spate si a fost o super distractie dupa aceea pe ea.

Azi mi-am inceput ziua bine - cu o sedinta de 30 min de Dermocell.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

ce te invidiez pentru toate tratamentele astea...aici costa o avere mi se pare ca arunc banii pe fereastra. Asa ca am o masina de aia rotativa de masaj, ceva crema anticelulitica si un sot binevoitor si inlocuiesc cu succes salonul.
Ieri am fost sportiva rau, tenis, alergat, Cardio Abs si aruncat in valuri.
Astazi am alergat 40 min tot pe banda si diseara am in plan un program din insanity la alegere ca inca nu mi-am luat inima in dinti sa ma apuc de el.
Cu toate astea nu reusesc sa-mi regasesc kg. Ma enerveaza de mor dar nici de dieta nu-mi vine sa ma apuc ca nu mancatul in sine e problema mea ci orele la care mananc plus cantitatea.gen aseara m-a apucat foamea si am zis ca mananc cateva alune de padure. Asa ca am mancat toata punga incet incet, 1000 de calorii garantate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Good Morning, lume!!

Eu nici nu stiam ce e aia dermocell, a trebuit sa ma uit pe net. Daaaaa...ce te invideiz, si eu vreau asa ceva dar la fel ca Marina zic, preturile sint prea nesimtite aici :((
Oare daca imi fac eu cu aspiratorul, se pune?

Marina, ce activa esti! Vad ca nu te lasi :)
Nici eu nu ma las, ma apuc acusi de Body Combat si cred ca fac 2 ca sa compensez pt ieri cind am lenevit.

Cu mincatul stau bine....daca nu maninc dupa ora 7 sint ok. Ieri am avut urzici proaspete de pe campie Ce bune au fost!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu fac ceva proceduri/masaj cam de 2 ori pe saptamana in medie cand ma duc, ca am avut si pauza de 1-2-3luni...

Vreau sa merg asa, light, de intretinere. Adevarul e ca eu cu Dermocell si masaj mi-am rezolvat o celulita destul de urata, dar am fost si consecventa in a ma duce.

Aici (provincie) nu e asa de scump, ca nu s-ar duce lumea... Asa ca saloanele isi amortizeaza eventualele investitii in aparatura mai incet. Plus ca eu ma duc inclusiv toamna tarziu/iarna cand preturile sunt f decente ca e sezon cvasi-mort pt ei.

Azi am fost la Dermocell, miercuri merg la masaj anticelulitic manual.

Diseara ma duc la Pilates, iar intre timp am mai facut putina yoga (10 sun salutations si yoga faciala).

Marina, tu esti extrem de activa! Poate de aia te tot ia foamea, ca isi cere organismul drepturile!

Allure, bine ca ai gasit urzici! Eu am facut o mancarica de stevie cu leurda si ciorba de loboda, ca e sezonul. Urzici am in plan pt joi si vineri, sunt curioasa daca mananca fetele mele. Anul trecut n-am avut succes, noroc ca li se mai schimba gusturile in timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Salut fetele!

In seara asta am si eu planuri de sport, sper sa ma tin de ele O sa fac pentru inceput vreo 10 min de bicicleta, niste abdomene si greutati. Deja de multe luni lenevesc.
Am deja 2 saptamani de regim anticandida. Cu ocazia asta am scpat si de 3 kile. In faza a doua deja se pot adauga fructe, porumb, cartof, morcov si beans in cantitati mici.

Va pun un link, poate stiati de tipul asta:
www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_11286&feature=iv&src_vid=es6U00LMmC4&v=es6U00LMmC4#t=1m44s" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_11286&feature=iv&src_vid=es6U00LMmC4&v=es6U00LMmC4#t=1m44s


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Buna dimineata!

Sunt plina de energie azi! Mi-am inceput ziua cu yoga morning flow si yoga for lower back pain (ca am asa ceva din cand in cand), am mancat un smoothie de zmeura congelata, banane si tot felul de pulberi si acum ma arunc in treaba.

Sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

plina de energie si eu ca am chiulit-o dimineatza, am alergat, mancat iaurt cu ovaz si acum imi vad cu spor de munca

Mergi la inceput