Abdomen Extraplat (59)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Marina, pot spune ca-s si eu cam pe acolo. De cand m-am lasat de gluten, mananc cam aiurea... Nu pizza (ca are gluten), dar mamaliga cu branza, paine fara gluten cu zacusca, dulciuri, am mancat dulceata etc

Nu ramane decat sa strangem din dinti si sa ne tinem de treaba Eu am jurat ca 2 sapt de aici inainte nu mai mananc decat cele 3 mese principale. Azi vad ca am reusit pana acum: am mancat dimineata o banana si suc de struguri, plus 5 alune de padure (la micul dejun, nu intre mese) si nimic pana acum cand ma pregatesc de pranz. La pranz mananc ca lumea-ciorba de legume si salau cu salata de dovlecei. La cina iar mananc zdravan- creveti, cu taitei de fasole mung cu legume. Asta ca sa evit vesnicul ros intre mese...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Poate este doar o perioada Marina, trece...


Carolina ce stretching faci? si lamine rontaitul intre mese e cam naspa,ufff.


Eu m am magarit la California Pizza Kitchen :( acum 2 seri.nu cu pizza dar cu prea multa papica seara destul de tarziu. Ieri dimineata zbang! un kg in plus, acum ma lupt cu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Hello!
Sint si eu p-aici dar mai rarut ca sint in faza de pregatiri pt vara Fac Body Combat in fiecare zi si ma tin cu dintii de dieta ca vreau sa scap de sunculitele acumulate peste iarna (vorba vine: vreo 2-3 kile).
Mai bag si cite un stretch cu Chalene sau un Brazil Butt Lift din cind in cind.
Nu prea mai e timp de forum...Am stat destul pe canapea cu laptopul in brate

Dupa ce termin Combat, la vara ma asteapta distractia asta:

http://link.brightcove.com/services/player/bcpid61732233001?bckey=AQ~~,AAAAAGFvgpA~,Dme6miR5QNX38rtCpPnP-Yoa3dmOSFuF&bctid=2238066095001



Cit de curind ma bag iar la un liver flush.
Azi am massage + facial

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Salut fetele. Eu ma chinui de vreo 2 saptamani cu o eruptie, cred eu alergica. Am crezut initial ca am vreo infectie urinara sau in gat, dar analizele au iesit ok. Apoi am suspectat stevia, caci foloseam aproape zilnic in terciul de dimineata. Deja am intrerupt stevia de vreo 4 zile, alaltaieri seara si dimineata eruptia a fost mai slaba, si am zis ca asta o fi. Dar in dimineata asta iar m-a apucat, asa ca am inceput sa suspectez quinoa.
Pentru ca stiu ca sunt pe aici consumatoare, sa stiti ca are un potential alergic destul de ridicat, din pacate. Ieri am mancat ultima data, asa ca mai am de asteptat cateva zile sa vad daca este sau nu vinovatul. Uitati aici un link: http://whatisitnow1.wordpress.com/2012/01/27/quinoa-quatastrophe/
Culmea e ca nu e prima data cand mananc, am mancat ocazional in ultimii 2 ani, uneori destul de des. Mai erau si alte persoane care scriau in comentarii ca au patit acelasi lucru, reactie alergica la quinoa desi nu o mancau pentru prima data si nici nu erau alergice la altceva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

daca nu e organic, orice are potential alergenic.
tanti aia spune ca a mincat salata de quinoa cu...porumb.
sansele sint foarte mari sa fi facut reactie la porumbul GMO si la pesticidele alea grozave din el.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Allure, pe punga mea scrie bio, dar parca te mai poti lua dupa ce scrie pe punga. Oricum, exista teoria ca se poate face alergie si la saponinele de pe ea, de aceea se recomanda spalarea temeinica.
Linkul era doar unul din numeroasele pe care le-am gasit. Existau multe persoane care avusesera experiente de genul asta, si nu mancasera quinoa cu porumb. Oricum, inca nu pot spune cu certitudine ca si la mine cauzeaza alergia. Mai astept... As prefera sa fi emai degraba la stevie, decat sa nu mai pot manca quinoa.
Apropo de indulcitori, citeam pe niste site-uri despre xylitol, cum ca ar fi mai ok decat maltitolul si sorbitolul, ca are alta structura moleculara si altfel este descompus in organism. Stii ceva despre el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

da, xylitolul e ok.

corect, quinoa trebuie spalata bine, ideal inmuiata... devine indigesta in functie de combinatii; nu se amesteca cu nici un alt fel de proteine, decit cu zarzavaturi; am vazut quinoa cu pui - gresit.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Allure, welcome back!

Nu stiam de chestiunea asta - ca trebuie spalata quinoa... Eu o fierbeam direct! Ia s-o spal bine inainte.

SI noi consumam quinoa si n-am facut alergie niciunii. O mancam in salata cu legume sau cu miere si scortisoara la micul dejun sau cu putin suc de lamaie, ulei de masline si sare de Himalaya. Alte combinatii nu-mi amintesc sa fi facut...

Am auzit si eu de Xylitol, inca n-am incercat. Acum mi-am luat lucuma pe post de indulcitor. Ce stiti de ea?

Azi mi-am inceput ziua cu 20 min de yoga, e asa de bine! Diseara Pilates si daca pot merg si la 1 ora de masaj in pauza de pranz. Maine e joi si sunt plecata, deci nu pot misca nimic, de asta compensez miercurea in general...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

hellou!
eu pe metereze cu Body Combat si trebuie sa adaug si ceva pilates ca astea ajuta la stabilizarea incheieturii sacro iliaca ce ma supara pe mine; decit ca mi-e sila de ele, prefer sa fac yoga.

nu stiu de lucuma decit ca e buna dar pe post de indulcitor n-am auzit.
eu spal si orezul inainte de a-l fierbe...iese din el o mizerie...!

Loma, tu pe unde mai esti?

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Mie-mi place Pilates! Ma duc si azi, a 3-a oara pe saptamana asta. Imi place si yoga si-mi place ca progresele vin rapid! Desi fac numai cate 20 min dimineata, vad ca fac din ce in ce mai bine. Ajuta si Pilates-ul la asta, sunt convinsa!

Acum am inceput sa fac yoga pt fata, ca am realizat ca, la fel ca oricare parte a corpului, si fata trebuie antrenata. Va pun cateva link-uri cu exercitii simple si, sper eu, eficiente.

http://www.youtube.com/watch?v=ByKT-Bxd2RQ

http://www.youtube.com/watch?v=7WOI1Ce5L4A

http://www.youtube.com/watch?v=X7slZRfdgzc

Sunt happy ca se termina saptamana asta si urmatoarele 2 sapt sunt mai usoara ca fetele au 'Scoala altfel' si apoi vacanta, asa ca nu mai trag de ele, nu mai verific teme, nu mai bat la cap.

A, da, si poate vine primavara - bonus.

Mergi la inceput