Abdomen Extraplat (59)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu in iulie am intalnirea de 20 de ani de la terminarea liceului. Din fericire (pt momentul actual) eu am fost grasa in liceu, asa ca oricum ma prezint acum sunt muult mai bine ca atunci. La intalnirea de 10 ani n-am fost, pt ca aveam bebelus mic si nici nu prea m-am mai intalnit cu colegii de atunci, dar din aia cu care m-am mai vazut, niciunul nu m-a recunoscut.

Nevertheless, ma pregatesc intens pt intalnirea asta, vreau sa fiu beton (o voce mica din interior imi spune ca vreau sa compensez faptul ca in liceu am fost asa de nefericita din cauza ca eram grasa).

Alluuuuuure, where r u????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Caress, am auzit si eu de exercitiile astea pe mini-trambulina, insa mie mi se pare ca afecteaza coloana. Eu din experienta cu trambulina mare (de aia de pus afara, cu diametru de 3 m) pot spune ca dupa ce sar mai mult timp pe ea ma doare spatele de mor!!! Am si o trambulina mica, joasa, nu asa profi ca asta, evident, si ma doare spatele si de la aia.

Un lucru e clar, transpiri ca porcul dupa un workout pe trambulina, asa ca e un exercitiu cardio f eficient.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Caro, sunt convinsa ca o sa-ti omori colegele cu forma fizica!

Nu mai zic ca nu numai forma fizica conteaza dar asta o stii si tu.
Io am trecut prin petrecere anul trecut :)

Noi ne amortizam banda de alergat la greu, aseara am facut 45 min pe banda si Insanity Abs.
Am vazut cateva exercitii de yoga pentru abdomene foarte interesante, mergand pe link-urile puse pe pagina trecuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Da, are chestii f faine tanti asta. Eu am mai facut exercitii scurte de cate 10-15 min cu ea: morning routine, bedtime routine, sun salutations etc etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Carolina!!! sa i dai gata ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Va multumesc, dragile mele!

Marina, sigur ca nu numai forma fizica conteaza, dar inteligenta eclatanta o aveam inca din liceu, fizic insa nu eram asa ravisanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Hello, sportivelor! Ce mai faceti?

Eu mi-am inceput ieri ziua cu yoga (20 min), la pranz am avut 1 ora de masaj anticelulitic si seara 1 ora de Pilates (iar f dur, asa cum ne-am obisnuit de acum).

Am dormit azi-noapte 10 ore. Ne-am trezit toti 4 la ora 10 AM, uimiti de ce ni se intampla. O fi ceva in aer...

Azi am stat 2 ore la piscina, apoi am tras o sauna, a fost teribil. Acum am mancat si-mi revin. Dupa-amiaza au fetele mele niste fetite in vizita, in total 6 copii, asa ca ma relaxez ca sa suport chiraielile aferente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Adica eu una te invidiez raaaaaau de tot,si masaj, si inot, si Pilates??? destrabalare totala!!!
Sunt mari fetele tale?

Eu mai nimic zilele astea :( doar un pic de foame ca sa compensez


Allure unde esti? sper ca esti ok!

O sambata frumoasa dragelor!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Corina, pare ca am cam ramas singure pe aici...

Ieri am facut numai ceva stretching, ca aveam o febra musculara crunta, nici nu stiu exact de la ce... A ajutat, ca azi vad ca sunt bine.

Am in program 1 ora de Pilates la sala diseara si in pauza de pranz 1/2 ora de Dermocell la salon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

nu sunteti singure dar io'st agitata cu munca.
am alergat in mod constant, in wk am fost super sportiva adica si alergat si gym si ieri si tenis.
Din pacate cu mancatul nu ma pod lauda, tot nu reusesc sa ma opresc din a manca numai tampenii, zici ca m-am prostit , in fiecare dimineatza jur solemn sa ma redresez dar sfarsesc prin a manca pitza la pranz.

Mergi la inceput