Abdomen Extraplat (59)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

salutare, de astazi promit sa revin cu forte noi in materie de alimentatie si sport ca am lungit-o suficient. Drept prima masura ne-am achizitionat o banda de alergat pe care doar am incercat-o in wk ca in rest am alergat afara. Cu mancatul am mai luat-o pe aratura la genul ca am mancat sosul de ciuperci de la friptura de vita :), niste spring rolls vegetale si extraordinare la un chef si tot asa mici abateri dar tot abateri se cheama. In wk am executat si abdomenele de la insanity si desi mi-am jurat ca ma scol dimineatza sa alerg tot nu m-am putut da jos din pat :( Imi iau revansa diseara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Dupa cum ziceam, de cand nu mai consum deloc gluten, am luat-o pe aratura cu dulciurile, asa ca trebuie sa fac ceva! Azi incepe postul si sotul meu il tine pe tot, asa ca macar asta pot face si eu: sa elimin dulciurile. Si pt ca tot a venit (sau ma rog, vine ea pana la urma) primavara, ma straduiesc sa mananc cat mai vegetal si verde cu putinta

In plus, tocmai citesc The China Study si mai invat si de acolo cate ceva.

Asa ca azi dimineata am inceput cu un mare smoothie ce contine suc de: ananas, mar, tulpina de telina, broccoli, baby spinach pe care l-am blenduit cu 1/3 avocado, 1/2 mar golden, seminte chia, wheatgrass si psyllium. Delicios si hranitor.

Pentru pranz am facut o supa crema de multe verzituri, inclusiv niste alge, pe seara am in plan o mare salata mixta cu seminte si dressing de avocado sau o salata de fasole verde cu usturoi, inca nu-s convinsa care dintre ele...

Seara asta merg la Pilates, abia astept ca vin dupa CM plus o saptamana de deplasari si n-am mai facut sport de multisor. Am facut doar stretching.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

salutare, eu raportez ca ieri am fost fata silitoare asa ca am executat o ora de banda si vreo 20 min de sauna plus un masaj corespunzator :)
Astazi am inceput cu un cocktail de portocale, gref si mere dar mi-a fost lene sa pun si legume si acum cam ma roade foamea. Ii dau cu niste apa pana la pranz. Am jurat sa nu mai mananc intre mese.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Marina, de cate ori n-am jurat si eu la fel... Cred ca scuza mea e ca gustarile dintre mese sunt toate f sanatoase: nuts crude/fructe/legume/iaurt facut in casa din lapte nepasteurizat.

Azi de ex am inceput cu un minunat suc de ananas, mar, morcov, castravete, salata romana, spanac, dovlecel, mandarina - cam 600 ml in total. L-am baut in 2 transe - la 9 si la 11. Acum mi-e o foame de mor, desi am ros deja si niste alune de padure. Stiu ca peste vreo ora mananc pranzul: somon (de captura) cu broccoli, dar tot am mancat alunele...

Ieri am fost la Pilates si a fost crunt! A facut un program f dur, cred ca tipa asta s-a saturat de participantele care vin 1 data la 2-3 saptamani si vrea sa mai trieze din ele... Am rezistat cap-coada cu strans din dinti, prietena cu care a fost a zis ca ea n-a facut nici jumatate

Azi fac yoga - programul sugerat de Allure.

Allure, te-ai apucat de Body Combat?

Restul - sport?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Carolina dar de ce nu mananci fructul? de ce arunci fibra?

Eu dupa micul dejun merg afara cu bicicleta zilnic cam 10km, cu greutatile de picioare si centura legata peste mijloc. Daca nu as manca mai consistent cred ca as lesina pe bicicleta. Am zone unde urc,nu gluma; ma trec toate apele :)))

As vrea sa merg la o clasa de Zumba. Intre timp ma distrez cu cercul meu si cu greutatile. Am ajuns de la 89 la talie la 83 Ma pregatesc de Romania, nu ma pot prezenta grasunica ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Corina, evident ca mananc si fructe si legume cu totul. Sucul este o metoda de a consuma o cantitate mai mare de substante nutritive din fructe/legume la o singura masa si anume cea de dimineata.

E fain ca faci sport in aer liber! Si mie-mi place la nebunie, da' nu mai vine odata primavara asta!

Ti-ai subtiat bine talia Cand vii in Romania? Cat timp mai ai de subtiat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Esti o dulce Carolina!

La inceput de iunie venim in tara! Mai am doua luni si un pic sa ma prezint corepunzator ,sper...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Caro care yoga? cred ca mie mi a scapat... vreau si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Corina, uite astea sunt link-urile puse de Allure:

http://www.youtube.com/watch?v=42GQqftRmeY

http://www.youtube.com/watch?v=roeBEk6x5l8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Fetelor, stiti cumva ceva despre asa numita ,, celulizare''?Adica exercitii facute pe o mini trambulina.La noi nu am vazut asa ceva, mie una mi se pare super, dar as vrea sa ma asigur ca este ok pentru coloana.Medicul din mine zice ca da, dar am citit atentionari cum ca ar fi doar pentru pustoaice..., si nu mai e cazul...Azi imi vine sa comand una, jur!

Cam asta ar fi:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vxAPGyeHdrY#!

PS Nu a vrut cu filmul in fereastra, nu stiu de ce, las link ul simplu...

Mergi la inceput