Abdomen Extraplat (59)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Slaba miscare pe aici!

Ia sa raportez eu. Ieri a fost zi de Pilates si de masaj manual anticelulitic. In plus, mananc f decent in ultima vreme, ma bucur de asta.

Azi am in plan 20 min intervale pe cross trainer si yoga for lower back. Aaaa, si sa nu uitam de facial yoga. Asta fac in fiecare zi, ca la varsta mea e cazul.

Voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

eu as putea sa-mi fac singura masaj anticelulitic dar mi-e lene
de regula dupa 3-4 luni de sport intens, se duce pe pustii

m-am uitat la facial yoga videos....super! thanks Caro!
o sa ma apuc si eu de ele, ca e cazul

ora 8am... time for Body Combat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

m-am tinut de cuvint
am facut intervale (cu greutati) din BCombat, m-am jucat un pic cu mingea de fitness, apoi am facut 20 min stretch cu Chalene.
acum savurez un shake de ciocolata in care am pus diverse (maca, flax, 1/4 banana, hemp seeds, dash of cinnamon) Rasfatz curat! cica sint la dieta

mi-am luat ierburile necesare pt kidney detox pe care vreau sa-l fac musai; e recomandat ca dupa liver cleanse sa se faca curatarea rinichilor pt ca e posibil sa se fi incarcat cu toxinele eliberate din ficat.
am gasit instructiunile exacte din cartea mea pe acest blog:
http://wakeupthebestinyou.wordpress.com/2011/08/17/kidney-cleanse-recipe/

urmeaza spalat, aranjat si valea la munca! se face prinzul acusi...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Allure, intereseant kidney cleanse-ul ala. Poate dupa tura 3 de liver flush fac si eu. Pana atunci ar trebui sa ma apuc sa strang plantele, ca de unele din alea nici n-am auzit...

Tura 2 de liver flush o avem programata (impreuna cu sotul) in w/e cu 20 apr.

Shake-ul de ciocolata e ala de la Shakeology?

Azi mi-am luat rezultatele de la controlul ginecologic anual si minune: mi-a iesit prezent bacilul Doderlein - ala bun, care ajuta. Ca sa vezi ce inseamna sa iei in mod constant probiotice si sa ai grija de flora intestinala, esti f ok si pe alte zone!

Azi am zi de Pilates la sala. A inceput sa se aglomereze f tare si ma cam deranjeaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

nici mie nu mi-a fost usor sa gasesc ierburile alea, m-am dus la cucurigu in town, la un herbal shop; 60 bucsi o sacosa cu balarii
dar stiu ca rinichii mei trebuie curatati, asa ca...

Shake-ul este shakeology chocolate formula vegana noua. Imi place, ca nu e foarte dulce ca ala dinainte.

ce analize sint alea care determina flora vaginala? genul de swab? (alea de colecteaza pe betisor secretie?)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Da, Allure, swab de ala de rutina.

Raportez ca in w/e am stat mai mult cu fundul in masina vreo 700 Km, dar tot am gasit duminica 2 ore pt o piscina si o super-relaxare la SPA.

Azi am inceput o noua saptamana, ma simt insa tare adormita, o fi de la vreme asta de kko...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Tot 52.5 :(

Ceva mai mult mers pe jos si ceva exerctii acasa, dar pur si simplu fara timp de sport.

Problema mea ca si conformatie este burta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Same here Ioachim :(((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Si falcutele :)

Si la tine, Corinadana?

De cate ori mai ingras, ma ingras la fata? Nu am pometi mai deloc si se vede rotund si pufos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Ioachim, eu sunt fix pe invers! N-am voie sa slabesc prea tare ca mi se scobesc rau obrajii... Am fata cu pometi destul de evidenti si ma "trag" la fata la fiecare 200g slabite... De asta nici n-am ambitii mari de slabit, ca prefer sa nu ma tot intrebe lumea daca-s bolnava.

Nici cu burta n-am probleme, subiectul de asta l-am numit "abdomen extraplat" ca era singurul lucru la care puteam spera. Eu am bratele mult prea groase.

Mergi la inceput