Abdomen Extraplat (59)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

Apropos probiotice? Voi ce recomandati? care produse?

Ati auzit de BiGaia? Eu asta i-am dat fiului meu in primele 3 luni de colici, unicul care a functionat la el. E insa recomandat si pt adulti. Ma gandesc sa il iau si eu, ca probiotic...

http://biogaia.com/product/bigaia-probiotic-drops
http://biogaia.com/about-biogaia

Pareri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Caro - ti-am scris pe privat.

Panseluta - eu am luat probiotice si m-a ajutat cred, inclusiv la intarirea sistemului imunitar.

Raportez mici probleme de sanatate cu un picior care ma impiedica sa fac sport

In schimb, dormit bine si mancat decent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

mi-a ajuns Body Combat
am tras un ochi pe el...arata foarte bine miine il incep.

Shaun lucreaza la un program scurt, asa cum imi doresc de mult:
http://www.beachbody.com/product/fitness_programs/focus-t25-workout.do
Pe asta chiar ca abia il astept!
25 minute pe zi! sa mai zica cineva ca nu are timp de sport!

ioachim, ce-ai patit la picior??

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Eu am timp! si daca nu am,imi fac ;)

Saptamana trecuta am bagat aprox 100 km cu bicicleta, plus greutati in fiecare zi si cand mai apuc la tv fac hula hoop.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Allure - nimic grav. A trebuit sa mi se faca o incizie + cusatura aferenta pt. a scoate o alunita care putea crea probleme pe viitor. Preventiv.

Doar ca asta inseamna ca 3 saptamani trebuie sa merg cat mai putin pe jos si sa nu intind talpa piciorului pt ca tesuturile sa se refaca asa cum trebuie.

So, there goes my gym plan Si mersul meu pe jos zilnic, ca macar pe asta il fac.

Hai sa va mai dau idei de menu:

Pranz azi: Salata de rucola + foarte putina branza de capra + mango crud + cranberries + nuci + sos de zmeura ( adica zmeura congelata si stoarsa ca sa fac sos natural ). Yam - yam, nici ca as mai manca altceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Am intrat numai sa va salut scurt ca sunt extra prinsa. Nici vorba de sport pana vineri. Aseara ziceam sa fac yoga lui madam Eckhart, dar am ajuns inapoi la hotel la ora 11PM (trezita la 5AM). Dus-dinti-nani...

Allure, enjoy! Mi-ar placea si mie un program de 25 min. Cel de 10 min al lui Tony de ex mi se pare greu de executat. Se misca f repede, trebuie sa fii in forma maxima si sa-l stii pe de rost ca sa-l poti urmari...

Ioachim, safety first! Asa ca trebuie sa te cruti acum ca sa-ti fie bine mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

si eu ma readaptez....munca multa si timp 0. In wk am alergat, jucat tenis si sauna dar ieri nu am reusit sa ma mobilizez din nou pt sport.
Acum stau 2 luni pe loc fara calatorii teoretic si am in plan un insanity cap coada. Cu mancarea sunt in grafic desi spre marea mea disperare am mai pus 1,5 kg in vacanta. Culmea e ca nu am mancat mult dar am mancat seara dupa ai apicam rupta si evident se vede. Le rezolv eu repede:)

Apropo de filmuletele de 10 min ale lui Tony, are cineva filmuletele in format transmisibil sa mi le dea si mie? Pt mine e un cosmar sa comand din state, astia nu trimit nimic nici macar in europa din cauza drepturilor de copyright.
O zi buna :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Marina, cred ca le mai am eu pe undeva pin compu de acasa unde ajung insa numai vineri. Caut si-ti dau de veste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Salut fetelor. Eu ma pregatesc din nou de un regim anticandida, ca deja am iar o gramada de simptome agravante. Ca sa fac totul dupa schema ar trebui sa fac si o saptamana de detox, dar mi se pare destul de greu in forma propusa, plus ca unele produse nu sunt pe aici. (e cuprins acolo si un amestec de baut seara pt liver flush, cu apa, ulei de masline, un catel de usturoi si ghimbir). Azi am baut dimineata apa cu lamaie si apoi am amestecat in blender un pumn de fructe de padure inghetate cu o portocala stoarsa, putin suc de mar,cateva frunze de spanac si o lgta de seminte de in.
Stiti ceva combinatii din astea care sunt eficiente pentru curatare?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

coraly, du-te pe pagina precedenta si citeste ultimul meu mesaj unde am scris despre dieta 80/10/10...asculta ce zice nenea ala despre candida.
el spune ca o dieta saraca in grasimi (10% din totalul caloriilor ingerate) ajuta zaharul sa fie metabolizat corect, deci candida sta cuminte.

de asemenea dieta propusa de el e buna pt detox: multe fructe, greens si ceva nuts/ seeds; asta ajuta la descongestionarea limfei care inseamna "ultimate detox"
mi se pare foarte usor de tinut, comparativ cu dieta clasica anticandida pe care n-as putea in veci s-o tin
aia e la polul opus, nu-ti da voie la fructe de nici un fel, ceea ce mi se pare criminal
eu planuiesc sa fac detoxul asta la vara cind va fi cald si vor fi fructele in sezon din abundenta

in alta ordine de idei, am inceput Body Combat si imi place foarte tare, decit ca e cam mult cardio; imi lipsesc greutatile, cred ca o sa fac niste combinatii

ati dat bir cu fugitii vad...



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput