Juniori de Iulie - August 2004 * (109)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna ziua,

Multumim Alice, nu-i asa ca ai facut si o cafelutza?! Sa nu shedem pe uscat!
Eu va citesc cu interes. Deocamdata nu am reusit sa ma mobilizez si sa ma apuc de sport, dar merg la masaj!
"Noroc" ca-s in paralel cu masajul si alergatul cu actele pentru teren...se cheama ca fac miscare

Roberta, felicitari!

Eu am pilates, am dat destui bani pe DVD-uri, la prima vizionare nu mi-a placut si a doua nu a mai fost...

Marina, si ale mele striga ca "au verde la petrecere" si ca "si-au pregatit alicea!"
Dar caii verzi de pe pereti sunt in topul preferintelor.

Oana e lovita, a vomitat toata noaptea, ieri a venit afara si mi-a depus un jet pe covorul din sufragerie...Si a tinut-o asa toata noaptea, acum sunt si nedormita si cu inima mica...

Sanatate maxima si o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Oh, Cristalina, stiam io ca uitasem sa pun ceva pe masa ... cafeaua !! Sanatate muuulta Oanei, sper sa fie deja mai bine acum !!
Daaa, melodia cu alicea, pasta mi-o serveste si Andrei ... si pe aceea cu Io vara nu dorm, care ma terorizeaza efectivamente, ca nu poci sa o suport !!
Mey, la discutiile cu diete nu ma bag, eu-s pro contra, ca sa zic asa, carele aveti ceva kile in plus, le accept cu draga inima, ca tot la categoria super model sint, de cind ma stiu (ce am luat douaj de kile cu sarcina, dar le-am dat jos pe toate si nu s-a mai pus nimika de atunci )!!
Asa ca va astept deja ... pe plaja !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

si eu s lovita, noi adica, cu Danu, eu de ieri am navetat la toaleta cu greturi, crampe, etc, Danu e cu nasul bocna, sforaie noaptea, de luni, dar merge la scoala, il intrb dimineata mereu daca se simte in stare, daca zice da, ii aduc hainele de scoala. Sunt obosita si stresata. suntem prea tineri sa ne simtim asa de rau, nu credeti? e maica mea mai taroaca, energica si pozitiva decat mine:(( eu parca-s lovita de tren, daca nu dorm suficient sunt varza, daca nu dorm calitativ idem, daca urmeaza cm iarasi am cv, am si slabit de la toate astea, asta va zic asa, ca sa nu fiu complet off topic, restului de vaicarelili le puteti da ignore
sanatate s-avem, eu personal nu vreau nimic altceva. era o vreme cand si eu vroiam casa, alta masina, corp sportiv, vacante romantice, functii si bani....nu mai vreau nimic din toate astea, nu mai vreau nici iubire, nici respect, nici apreciere ... doar sanatate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

eu sunt ziua 3 de sevraj, claie peste gramada a venit medicul de firma, am tensiune 145 cu 95 dar i am zis ca am o zi oribila dtpdv si abia m a crezut :D
Cristal, sanatate muuulta la voi si si la voi Lia !!!
Alice, bine ai revenit !

eu sunt intr o faza, inca, in care nu mi doresc nimic decat sa supravietuim si anul asta.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Sanatate multa multa multa tuturor !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza....Lia,Daria vreti ceva energizante pe langa cafeaua din partea lui Alice,ca trimit imediat...si io zic ca-i bine sa facem sport mai mult pentru tonus si sanatate decat pentru suplete...eu nu pot sa prestez nimic acasa ca mandra-i inaintea mea,calare pe bici,la abdomene si la tractiuni...am sa vizionez si eu filmuletele si am sa-mi aleg sa fac ceva cat ma uit la dr house in fiecare seara...
Cristalina va tin pumnii sa fie totul bine cu casutzasi insanatosire grabnica Oanei
Lia multa sanatate si voua...io imi incarc bateriile facand zilnic cate ceva si pentru mine,ma uit la un film,citesc ceva care n-are legatura cu cresterea cupiilor sau cu concursurile scolare,imi cumpar cate ceva,un ruj,o oja crapacioasa,o pereche de cercei,prostioare...
Deci io ieri am bricolat la greu la costum de aricimandra are azi filmare ca sa trimite piesa la concurs eu sper sa-i selectioneze....tineti-ne pumnii
Din categoria "indoctrinarea cupilului sau mare maestra la teoria chibritului".. a avut Maria de facut o compunere despre cum isi imagineaza ea Tara Prostilor...si incepu :ca Tara Prostilor se afla pe taramul dulciurilor unde toti se nasc lenesi si nu merg la scoala...doar familia din casuta de turta dulce iubea cartile...si toti mancau numai dulciuri si de aceea nu aveau energie,cu exceptia unei familii care manca doar fructe si legume....si cum incercau si ei sa planteze dar copacii crestea deja cu frunzele uscate si fara fructe,etc,etc.."
Si daca va era dor de concursurimandra a luat 94 de puncte la euclidurmeaza cangurasul matematician....imi zice ieri "puteam sa iau si mai mult,dar tu mi-ai promis ca imi cumperi hamster daca iau peste 90...mi-am calculat si am vazut ca am 94 si am predat foaia"
hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata, doamnele mele dragi !
Astazi nu mai uit si va invit la cafeluta, alaturi de urarile mele de sanatate, zi buna si linistita !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Multumim pentru cafea!:)

Au functionat urarile, multumim. Oana a fost bine, a dormit de la 21 la 8 asa ca am dus-o la gradi. Bucurie maxima. I-a zis educatoarei ca "am avut si stranuturi dar si vomitaturi!"
In weekend imi spusese ca a stranutat "cred ca sunt alergica la gradinita!". Azi dimineata a ajuns la concluzia ca "am stranutat de la praf!"

Lia, sanatate maxima!

Ioana, felicitari Mariei!

Ieri am fost sa o iau pe Maria si doamna mi-a povestit ca la lectura au avut parte de povesti cu fantome, Maria si colega de banca au facut o poveste cu fantome! Maria statea de o saptamana cu cea mai tacuta fetita din clasa! Si acum chiar nu stie cu cine sa o mai puna in banca Culmea e ca a vorbit mai mult colega ei decat ea!

In fine, noi sa fim sanatosi.
O zi minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata doamnelor
sanatate multa bolnaviorilor, sper sa fie in regula!
si o zi frumoasa sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Neata'

Noua ne-a zis azi dimineata copilul "sa nu ma tunzi ca-mi strici imaginea"

In alta ordine de idei am o migrena infioratoare si ieri am avut-o, cred ca se apropie astenia de primavara ca alta explicatie nu am; am zile in care ma simt cam lesinata fara sa fi facut nimic. Oricum, faptul ca plec de acasa pe lumina si ma intorc de cele mai multe ori tot pe lumina e mare lucru.

Desteapta Mariuca de la Iesi pai daca targetul era 90, evident ca facem un pic peste sa fim siguri ca nu il ratam mie imi place ca a avut incredere ca a acalculat bine cele 94 de puncte!!

Mergi la inceput