Juniori de Iulie - August 2004 * (109)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

sa ma laud la capitolul sport? Executat zilnic precum spalatul pe dinti insanity http://www.beachbody.com/product/fitness_programs/insanity.do
in weekend o ora de tenis si mai nou de cand sunt oraseanca alergat. Ieri am bagat 5 km pe langa copiii care au dat la role si intentionez sa ma reintorc la cursa de 10 km incet incet. Am in targhet un semimaraton in toamna.
si in 3 saptamani suntem pe partie uhuuuu, 7 zile dimineatza pana seara doar ski.

Eu am invatat ca nu exista scuza cu nu am timp de sport. dupa aia ai timp de doctor si o sa fie mult mai nasol.

La concursul de innot am capatat experienta dar intrucat a fost primul concurs zic eu ca ne-am descurcat onorabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Marina - esti noua mea ZEITA!

Eu fac asta:
http://www.youtube.com/watch?v=y6MpS1XlJB8
si asta, alternativ:
http://www.youtube.com/watch?v=E1-p605CYUY

Sa zic ca principiul de baza e tot cam acelasi - alternativ exercitii de maxima intensitate cu pauze foarte scurte, dar nu este atat de greu ca insanity - in medie, in 40 minute de exercitii, ard cam 270-320 calorii. Deci efectul e cam la 50% fata de ce faci tu...ce sa zic - macar sa ajung eu in 120 de zile (nu 60...) sa arat ca oamenii aia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Insanity nu e pentru incepatori. Marina, tu ai plecat de la alta conditie fizica, pot sa jur
Mai bine lucrezi 120 - 240 de zile la jumate de intensitate si faci o transformare care sa "stea" acolo, decat sa incepi direct asa.

Maine caut povestea(extrem de nebuna dar reala) unui maratonist care a inceput sa alerge pentru ca vroia sa moara (era diagnosticat cu o grava boala de inima, era aproape invalid, nu potea sa faca nici cel mai mic efort si nu putea sa se sinucida pentru ca nu mai incasa familia asigurarea). A decis ca alearga pana moare. A iesit in parc si dupa 4 minute a cazut pe jos si l-a luat ambulanta la spital, si-a revenit in spital, apoi a incercat din nou sa alerge, iar la spital, etc ... el tot incerca sa se sinucida prin alergat si alerga pana lesina. Dupa un timp de alergat-lesinat-spital a vazut ca poate sa alerge tot mai mult ... si a avut revelatia ca poate sa alerge cu un plan. A ajuns maratonist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Andries pana la urma Insanity este pentru oricine. Nu zice nimeni ca o sa-l faci perfect din prima sau ca o sa poti termina 40 de minute cap coada dar cheia e sa te apuci si sa fii constant. Pana la urma e home training si atat te opresti cand vrei. Mie imi place ca tipul e extrem de mobilizator. Cand te apuci te tine in priza, eu ma plictisesc repede daca nu sunt fizic pusa la incercare.

Gabi stii vorba aia abdomenul plat in bucatarie se face :)

Uitai sa zic intre timp m-am apucat si de muai thai. Acolo da energie consumata numai ca din pacate nu am fost f constanta cu mersul la sala. Da cand ma enerveaza sefa e cea mai buna metoda de calmare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Vai...nu pricepeam despre ce vorbiti...apoi am avut o revelatie!Am si eu DVD uri Insanity !!!Trimise de Ema din Germania..io sper sa nu citeasca pe aici sa afle ca nu m-am apucat inca ..deci sunt grele??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Sunt grele dar o iei si tu incet, incalzirea are 10 min si 5 min stretch. Daca ai facut asta e suficient si o repeti zilnic pana te simti in stare sa mai intinzi putin.
Numai ca alea 10 min sunt fara pauza si le simti daca faci in ritmul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata, doamnelor !
Astazi am sa "aprind eu lumina" si va doresc o zi minunata, linistita si insorita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!

Uite asa poate ne mobilizam cat mai multe sa devenim mai active si sa avem mai multa grija de noi si de sanatatea noastra!

Gabi multumesc mult pentru info, chiar imi voi comanda si eu dvd-urile pentru xbox si sper sa o antrenez si pe Stefi, sa prinda si ea "dependenta" de miscare.
Ioana, super ca mergi atata pe jos zilnic!

Stefania a dormit aseara la bunica, era o liniste in casa aseara! Matei s-a uitat la desene, s-a jucat cu lego, daca nu a avut cu cine sa se harjoneasca ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

...si uite asa o sa ne intalnim noi pe plaja, aratand ca top modele :)

Eu sunt in ziua 8 de dieta daneza, combinata cu ceva sport, am slabit doar 2 kg (amprenta e prea puternica probabil), dar imi cad pantalonii de pe mine, ma simt mai usoara cu 10 kg.

In alta ordine de idei, aseara eram eu intoarsa pe dos de toate problemele de la birou, Matei m-a vazut si mi-a pus pe youtube muzica, radea si facea pe rocker-ul pe melodia "Cadeeeeee", mi-am revenit imediat :) Avem copii mari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Mari , mari al meu canta dimineatza Petre, petrecerea si fetele rele vor na na, fie-mi mintea naibii de mama care le-a pus CRBL

Mergi la inceput