Juniori de Iulie - August 2004 * (109)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Uitai sa va zic...suntem pe ultima suta de metri cu cumpararea terenului si casutei la rosu...
Tineti-mi pumnii! Poate ne aruncam noi cu capul inainte, nu e cine stie ce chilipir sau altceva dar cred ca facem treaba buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Cristal, bafta!!

Daria, cum sunteti?

Gabi, esti foarte tare, ma inspiri :)

Eu am inceput sa fac aerobic acasa, dupa programe diverse online, si deja se simte. Plus dieta... Ma gandesc in primul rand la sanatate, nu am 30 ani si vorba lui andries, nu vreau sa devin o povara pentru Matei. Am slabit anul acesta 3.5 kg, din care 2 saptamana trecuta.Stiu ca nu e sanatos, dar imi trebuie un imbold.

Sunt foarte stresata, Mateui are probleme in continuare cu dantura, desi mare parte din ele s-au rezolvat prin schimbarea dintilor. Acum mergem periodic la stomatolog sa tot curete si sa puna cate un pansament la o maseluta, tocmai m-a sunat ca il doare groaznic si nu am cum sa il duc azi la doctor...offff....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Multumim de intrebare, fi`mea e foarte bine, ca doar a dat inghetu` :-) Asa ca a zis clar ca azi merge la antrenament.
Cristal, yuhuuu, sa dati de beut cat mai curand
Roberta, cu dantura va fi bine si Matei, ca doar acum sunt alte ustensile pt asta si se pot rezolva, nu ca pe vremea noastra


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

io azi am un singura problema...sa iau si eu salariul pe decembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Cristalina - bafta la cumparare!!!
Kim - pai cum, nu v-au platit inca pt decembrie???

Andries - te inteleg - eu am avut un accident la schi, in 1995 - cind mi-am rupt ligamentele la genunchiul drept (ligamentul incrucisat anterior si cel lateral intern) - cu operatie de ligamentoplastie si tot tacamul - am sfarsit prin a nu mai avea ligamentul lateral deloc. Prin urmare mie ani la rindul mi s-a spus sa am grija la greutatea mea corporala, sa-mi intaresc muschii coapsei, etc. Si nu am facut de niciunele. Bine, nici probleme nu am mai avut, dar nici sporturi extreme nu am facut.
Dar greutatea (si oscilatiile) au fost o problema - eu am 166 cm si mai tot timpul (cel putin in ultimii 10 ani) am oscilat intre 70 si 80 kg.
Cred ca varsta m-a desteptat sau nu stiu - am reusit in sfarsit sa ma adun. Deocamdata trag tare sa-mi ating obiectivul - apoi va veni partea cu adevarat grea - sa ma mentin acolo - si statistica nu e de partea mea - 80% din persoanele care reusesc sa slabeasca se ingrasa la loc in perioada imediat urmatoare...deci aici va fi adevarata piatra de incercare. Dar toate la timpul lor - deocamdata sa ajung unde mi-am propus... Si da, si pentru mine sanatatea cred ca este cea mai importanta - nu vreau sa ajung o baba anchilozata care nu se poate misca si are nevoie de ajutor ca sa traca strada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui kim222

io azi am un singura problema...sa iau si eu salariul pe decembrie!

...si uite asa intelegeti de ce medicii si profesorii nu au nevoie de diete....io-s tot la 52 de kg din clasa a XII a,merg pe jos la si de la servici asta inseamna in total o ora,din nefericire asta-i singura miscare care o fac....de vreo doi ani mi-am propus sa beau mai multa apa si-n sfarsit mi-a intrat in reflex...ce ma ingrijoreaza insa este ca ma dor din ce in ce mai tare cam toate articulatiile asa ca gorodelul a zis ca-n vara asta mergem la bai ca pensionarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Olivia,
Noi cu decembrie nu avem probleme dar intotdeauna salariile de la inceputul anului intarzie o luna-doua...sau trei, ca anul asta nici nu s-a votat bugetul...

Ioana, multa sanatate. Ar trebui sa te urmez...eu nu beau decat un pahar de apa pe saptamana...
Pai o ora de miscare pe zi e super!

Gabi, ce slabesti cu sport nu mai pui la loc.

Seara buna sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza! A iesit soarele, desi e rece afara, parca imi da alta stare de spirit :)

Am intrat sa ma laud ca in martie botezam o fetita, ma mananca palmele sa cumpar fundite si rochite :) (pana acum avem 3 baieti botezati). Bebelusa s-a nascut pe 22 ianuarie si o cheama Ioana

Aseara am fost cu Matei la stomatolog si dupa ce am iesit, m-a 'provocat' sa mergem pe jos pana la tati la magazin, destul de multisor. Mi-am dat seama ca suntem salbatici, ne rezumam la cate o iesire in mall sau in hipermarket, si ce frumos este sa treci cu copilul pe o pasarela peste liniile ferate / gara, sa vada trenuri si rada de fericire, sa ne uitam in vitrine...

Mi-am propus, odata cu primavara (si cand sper sa ma incumet sa conduc ca sa ajung in lumea civilizata), sa il duc mai des prin oras, la plimbare pe strazi...

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Gabi felicitari pentru planurile tale, eu cred ca vei reusi sa le duci la capat.

Cristalino... bafta maxima si vezi ca balul abia incepe vei constata ca a-ti lua casa echivaleaza aproape cu a "intra la stapan".

Robi, tu de ce nu conduci? Ca doar nu te obliga nimeni sa mergi ca la curse, poti sa o iei mai piano, pe stradute mai putin circulate de cateva ori si o sa vezi ca nu e mare scofala. Io raportez: sunt mandra ca am spalat ieri masina era atat de murdara ca nu mai puteam sa ma apropii de usa sa deschid usa

Gorodico dragutza sa stii ca daca as putea sa merg pe jos 30+30 =60 de minute zilnic in loc sa sofez 2 ore minim zilnic, as alege mersul pe jos chiar si iarna. Dar din pacate in minunata noastra capitala nu se poate, decat poate daca ai bani cu lopata sa-ti cumperi apartament in centru si sa nu ai nici o problema cu alergiile cat sa poti rezista in poluarea de acolo. Noi am avut o garsoniera semicentral si pot sa spun ca scoteam un halat pe balcon si in 20 de minute era deja gri si afumat !! primul lucru pe care l-am facut a fost sa inchidem balconul si tot nu puteam lasa rufe pe el mai mult de 2 hai 3 ore ca se afumau la propriu. De aia am fugit din oras dar uite ca pretul este un drum lung cu masina in fiecare zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

da..da...Gabi...ai inteles bine

Mergi la inceput