Juniori de Iulie - August 2004 * (109)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

neata
mi-e somn si mi-e frig ca avem o defectiune la clima. colegii mei se rad pe sub mustata, au vazut ziua in care sa imi fie si mie frig, vesnica incalzita care deschide geamurile si da clima pe 17 grade
o zi frumoasa sa aveti!



te-a ajuns

Bre, ia sfatuiti-ma si pe mine: sa fac antirabicul sau nu? Caine cunoscut, vaccinat acum 15 luni, hoinar pe toate maidanele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

adica sa il faci acu in loc sa astepti 14 zile sa vezi cum o duce canele? eu l-as face, sincer. ca iarna vin mai des salbaticiunile din imprejurimi mai aproape de case.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Vezi, stiam eu de ce ma tem de caini...uite cum trebuie sa-ti bati capul cu injectii si vaccinuri...imi pare tare rau Andries...

Lia - blog deci?? Pai si pe noi ne lasi in ceata? Hai, lasa supararea ca nu are sens cu noi, aici, doar ne cunosti de atata amar de vreme!

Kim - hai ca m-ai pus sa caut ce-i aia steanoza hepatica...nu stiu daca am - cum aflu? Ecografie? M-am uitat si pe analize - TGP/ALT mi-a iesit 14 (zince ca interval de normalitate 0-55) si TGP/AST mi-a iesit 16 (interval de normalitate 5-34). Deci TGP-ul asta pare de bine, nu?

Daria - eu te inteleg perfect, obeza am fost si eu! Printr-o minune ma apropii, dupa multa vreme, de o greutate normala...

Eu sunt intr-un stres maxim - vineri am o prezentare in fata GM-ului cu performanta pe 2012 a marcilor de care ma ocup si am morcovul cat casa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Gabi, tinem pumnii! Succes!

Deci asa cu catzeii!? Eu tocmai ce am achizitionat o ditamai punga de boabe pentru catzei pentru ca nenea apropritaru' de la care am cumparat casa nu si-a luat cainele d'acolo.

Acu', nu oi suporta eu cainii maidanezi, da' nu ma lasa inima sa il las sa moara de foame la mine-n curte. Sper sa inteleaga de vorba buna si sa-l ia curand d'acolo.

Intre timp am aflat de la o vecina ca au cazut portile, asa ca sper sa inceapa astia sa dea salariile curand pen' ca tre' sa fac gard...160m!
Vorba Oliviei, m-am bagat sluga la stapan.

O zi buna sa avem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Deoarece am lasat loc de indoieli, vreau sa specific ca ma retrag nu pt ca n-am primit suficienta atentie sau sfaturi bune de la voi, nu pt ca am ceva rau cu oricare dintre voi, dimpotriva, ci pt ca nu ma simt deloc bine si nu stiu ce am, inca. Asta ma scoate din minti, sunt obosita, stresata de necunoscut si speriata totodata de simptomele astea ce treneaza. Am doi copii mici, si perspectivele sumbre ma sufoca complet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lia, inca una si ma duc.
Fa-ti analizele, ecografele, in TM aveti medici buni, dc crezi tu ca tre` sa suferi asa in tacere si sa astepti nush ce ?! Fata e la gradi, Danu e la scoala, maine mergi dupa trimiteri la doc de familie si la drum cu tine !!!
Eu asa as face adik :-)


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cristal cum dracu cazura portile tocma acum frate?? 160m gard??? tre sa va dea astia salariul pe 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Lia, draga, eu zic sa iti versi aici offf-urile in continuare! Pe mine chiar ma ajuta sa stiu ca cineva ma 'asculta' chiar si virtual si sfaturile voastre imi sunt de mare folos de 9 ani incoace!!!
Nu stiu daca te incalzeste cu ceva, dar eu nu-s tocmai sigura ca apuc pensia, cu HTA cu risc inalt si alte boli...Si am un copil de 8 ani si eu...

Ma gandesc de ieri la ceea ce spuneati unele dintre voi despre stresul din multinationale...ei bine, eu NU MAI POT! Fac atacuri de panica noaptea, visez rapoarte si ma trezesc la 5 sa imi verific e-mail-ul de serviciu ... Am un salariu modest pentru Bucuresti, OK dar nu grozav pentru Moldova, si stres cat casa poporului...
Nu pot sa va dau detalii, stiu ca am 'followers' pe aici...

Beau o cafea decofe si revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Robi, am trecut si eu prin ce zici tu. chit ca faceam din astea tot nu am vazut nicio statuie de-a mea in fata firmei. deci in timp m-am obraznicit. sau lenevit. sau cum vrei sa zici
mi-i muuuuult mai bine, zau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Si eu verific emailurile si pe toaleta, pana noaptea cand ma culc,, sunt mereu la Telefon dar am optimizat la maxim. Adica daca nu am treaba ma car sau mai lucrez de acasa, in wk aplic principiul daca au nevoie de mine stiu unde ma gasesc asa ca nici nu mai verific emailurile. Si dupa ce ma enerveaza sefa mea care e in Paris ma duc la sala si ma bat cu baietii. Asta e cel mai bun destresant pentru mine , efortul fizic intens. Si ma suna regulat vinerea:)
Plus ca ma si platesc asa ca macar ziua de salariu nu e o tragedie.

Mergi la inceput