Juniori de Iulie - August 2004 * (109)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Marina - si eu la fel!
Programul se termina la 17:30 - eu nu plec niciodata mai tarziu de ora 18:00. Sigur, am blackberry, deci conectata la mail sunt non-stop, dar nu ma stresez cumva prea tare in afara orelor de program - si incerc, atat cat pot, sa las problemele de la birou, LA BIROU - atunci cand plec. Insa stresul de aici, din timpul programului se reflecta totusi... Dar in fiecare zi stiu ca ajung acasa, cu copiii si familia mea si acolo ma simt bine, ma simt fericita, ma simt protejata si atunci imi zic ca merita sa mai suport si un pic de stres (8 ore/zi...) daca in rest totul e ok!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Lia, mie imi face bine sa vorbesc atunci cand ma doare ceva.

Roxi, sper sa nu ma coste atat!

Ma dusei sa dau la catzel sa manance...
Frate, e nebunie in curtea aia, un jeg infiorator! (in curtea de 350mp, nu in livada de 850mp...acolo e numai mult noroi la ora asta ). Maine ma duc sa caut firma de amenajat curti/facut curatenie si una care sa imi tranteasca un gard.

Inutil sa spun ca vecinii au fixat portile (le-am multumim frumos), asa ca am stat ca vitzelu' la poarta veche juma' de ora pana sa ma dumiresc ca nu am cum sa intru decat daca rup poarta
A trebuit sa intru pe la ei prin curte ca sa-i dau catzelului sa manance!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristalina
asa ca am stat ca vitzelu' la poarta veche juma' de ora pana sa ma dumiresc ca nu am cum sa intru decat daca rup poarta


esti absolut delicioasa de hazlie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Cristalina trebuie musai sa-ti notezi aventurile cu casutzao sa scoti o carte faina...felicitari pentru achizitionare o sa vezi ca odata ce vine primavara, o sa fie mult,mult mai bine!!!
Leeloo ti-am vazut poza pe facebookarati foarte fain si inca odata bravo tie pentru ambitia si vointa de care dai dovada!
Liaeu cred ca nu trebui sa te gandesti la lucruri grave...asta ar fi primul pas pentru imbunatatirea lucrurile...mai ales ca analizele sunt ok.....eu am observat ca odata ce inaintez in varsta,recuperarea dupa o chestie minora de sanatate se face din ce in ce mai greu si dureaza mai mult,ale tineretii valuri....io luni mancai o bucata din mcpuisorul cupilului luat de la mc...la 1 noaptea am crezut ca mor,ma durea ficatul,aveam un gust amar si se invartea casa cu mine....cupilu n-a avut nimic
Fetelor io zic sa vedeti partea plina adik macar in ziua de salariu aveti o satisfactie.....la noi frecushul si presiunea sunt din ce in ce mai mari si leafa mai mica.....azi in sfarsit dupa atatia ani de munca am fost si io reclamata la forurile superioare(ca decanul facea misto pana acum ca-i ceva ciudat ca io-s singura ca n-am nici o reclamatie nici de la studenti nici de la colegi)...ca nu respect optiunile pentru orar,ca omuletul vrea fix intr-o zi si la o ora anume(pe de alta parte stau si ma gandesc tot mai des, ca o bunica a gorodelului are 90 de ani,o alta a murit la 93 de ani.....anul trecut si tata si socrul meu au facut accident vascular ischemic la 65 de ani...pe noi in ritmul asta de viata oare la cat ne loveste?!?)
hai sa avem o zi faina,ati vazut ca au aparut ghioceii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Cristalina, nu subestima pretul gardului...eu am avut de imprejmuit 140 ml si m-a costat o avere literalmente...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Gabi, nu subestimez ...imi faceam curaj
Noi nu avem de gand sa ne apucam de casuta acum, partea din fatza (aia cu casa) vreau numai sa o curatz, dar trebe sa facem gard pentru ca livada nu are nici un fel de gard (si acolo am de gand sa investesc anii incepand de anul asta).

Ioana, lasa ca ca ajungem si noi la 90...eu asa am de gand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

si pe mine ma doare..gardul:)..la 90 ml...nu reusim mai jos de 200 mil..indiferent din ce este facut gardul..de aceea nu am gard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Si pe noi ne-a socat pretul gardului, 64ml au fost 3500 euro parca, materiale si manopera, din 64 ml, doar 40 ml (aia dinspre strada) au fost cu soclu 50 cm de beton armat, ingropat alti 40 cm beton, restul lemn. Si ar trebui revopsit, dar nu ma indur de bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Ioana, este o mare diferenta intre femei si barbati, femeile au speranta de viata mult mai mare. Asa ca orienteaza-te dupa bunicutze.

Eu la job sunt un om absolut normal si responsabil. Superwoman aia de acum 5 - 10 ani se va activa doar in beneficiul firmei proprii si personale, daca va fi cazul ever nu de alta, dar am muncit mult prea mult ca proasta si altii si-au cules meritele. Nu e suficient sa muncesti mult si sa excelezi, mai trebuie sa joci si in liga "care trebuie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata !
La Bucuresti ploua inca de azi noapte, asa ca se pare ca nici azi nu vedem soarele la fata !
Va doresc o zi buna, cu sanatate multa si va invit la !

Mergi la inceput