Juniori de Iulie - August 2004 * (109)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

E o poveste intreaga cu acel caine. Cainele e de rasa, ciobanesc elvetian, dar stapanii nu au grija de el deloc, deloc, nu dresaj, nu program, cat e in curte il tin in lant si dimineata ii dau drumul pe strada. Saracul caine arata mai rau ca un maidanez de murdar si blana incalcita si murdara si se poarta ca un maidanez. Era liber iar pe strada si sarea la gardul si poarta noastra sa se incaiere cu al nostru. Eu am iesit cu copilul cel mic, abia am apucat sa-l bag in masina si el nervos a sarit la mine, m-a agatat de antebrate dar nu a muscat tare, am tipat la el mars si cand m-am intors sa ma sui in masina m-a prins de gamba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

incredibil! se spune ca asa cum e cainele asa-s si stapanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Andries, al vecinului?! Au! Imi pare rau, exact ce nu-ti trebuia.
Daca musca copilul!? Eu cred ca ii puneam cianura!

Noi il caraim pe nenea de la care am cumparat sa isi ia cainele (Erau doi, dar pe ala mai rau l-a dus deja, a ramas unul care e mai mult pisica decat caine, dar nu se stie niciodata . Oricum copiii in curte cu caine strain eu nu-i bag).

Draga Lia, dar la o enterocolita nu te-ai gandit?!
Eu slabesc la fiecare "bucurie" din asta cate 2-3 kg, la mine se pun la loc in momentul in care organismul revine "la normal". Fara sa mananc mai mult sau sa ma agit, stie corpul unde tre' sa se duca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andries, cah, imi pare rau!
Lia.... ha ha . io atata zic de farmacista si parerea ei
Gabi, inteleg. ia in continuare suplimentele ca oricum sunt ok. mai vezi colesterol la inca 3 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Bafta sa gasesti vaccinul! Nu se mai gaseste ..momentan..cel putin la noi in oras..Si fa ceva cu cainele vecinilor!!

Lia..glicemia creste in stres...de aceea ti-as recomanda repetare ei..apoi glicemie provocata daca este cazul..si discutam dupa..Eu raman la ideea de colon iritabil (dupa eliminarea altor afectiuni, cum deja am mentionat). Tratamentul pt colon iritabil alaturi de Debridat include si ceva pentru bibilica

Gabi colesterolemia este de natura genetica..si nu cred ca poti rezolva fara medicatie la un moment dat.Pentru coelsterol pana 280 la persoana tanara se incearca 6 luni cu Omega 3 forte de 1000 mg, 2-3 /zi, cuplat cu o dieta adecvata. Eu am pacienti care dupa 6 luni nu au observat nici un efect ..dar este singura alternativa a medicatiei (care are destule efecte adverse,dar evident nu la toti pacientii). Cum stai cu TGP ulsi cu ficatelul (exista deja steatoza hepatica?).

Andries eu nu am zis nimic despre raspunsul tau pt Daria..doar am vazut ca discutati despre hernia de disc..am si mentionat ca am citit superficial,din lipsa de timp nu de interes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


eu chiar sper sa supravietuim pasnic ca pana acum, io cu hernia mea, am pe undeva cd ul de la rmn, sper sa nu fie cazul sa l caut :D, mai ales ca mi s-a pus pata sa scap de zecile de kile in + (cine vrea se poate oripila, da, sunt o fiinta obeza :D), asa ca mi fac mari sperante de supravietuire asa :-)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Andries, sper sa gasesti vaccinurile, sa nu patesti nimik !
Nu poti face reclamatie pt cainele agresiv ???


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

pot sa ma laud si io iar?
azi e ziua de impaunat
pianistu junior

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cu asa fecior trebuie sa te lauzi


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Acu ca l-am vazut de doo ori pe iepurashul pianist, tre sa spun 'bravos"!! Mi-a placut cit de elegant tine degetele si cum si-a ridicat tricoul la final (de emotie ??) ! Pupici multi si lui si Evei dragalashe !
Andries, bafta la gasit vaccin , la Colentina nu se mai fac ?? Pe mine cind m-a capacit un catel cu care ma jucam zi de zi, acolo m-a intepat, m-au intrebat daca cunosc ciinele, le-am spus ce si cum si am scapat de cele nush cite injectii in burta !! Der turbat se pare ca nu am turbat ... inca !

Mergi la inceput