FIV cu Dr. Dragos Albu 74

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

salutare
angelicule hai, puiule, inca putintica rabdare si o sa aflii cum e cu fondurile. mai da o fuga la munte, distreaza-te, fa-ti de cap, ca pe urma ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Angi, eu ti-am zis ca poate sa dureze... Bine, anul trecut a durat mai mult pt ca Medlife a asteptat sa intre banii de la CASMB inainte sa inceapa procedurile, pe cand celelalte clinici au inceput de cand s-au aprobat dosarele. Anul asta cred ca or sa inceapa toate clinicile odata, daca se aproba continuarea programului.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Liza ce repede a trecut timpul - din exterior cel putin. Mai ai asa de putin si apoi vine . Ati fixat vreo data? Cum va fi natural/cezariana?
Iti tin pumnii sa treaca usor perioada care mai e, inca putina rabdare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Angelica imi amintesc doar fugitiv tarifele pe care ti le-a mentionat Liza. Sa ai in vedere ca prin programul national si monitorizarile sunt ceva mai scumpe (si s-au mai scumpit si de cand a facut Liza FIV-ul din iunie) - cred ca acum sunt 1.370 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelica28

Am sunat acum la clinica si am vb cu D-na Domnica,NU STIU nimic inca ,nu au primit fonduri ,indata ce primesc ne vor suna negresit ...........deci rabdare fetelor .......eu una simt ca nu mai am ,imi vine sa ma duc sa-l fac pe bani mei ..........:(((((

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 inseminari ;
O sarcina obtinuta natural in iunie 2010 ,oprita din evolutie ;
O inseminare reusita in iunie 2011 dar si aceasta sarcina pierduta.
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv in martie2012 nereusit! FET in iulie2012 nereusit!!!

Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza


si eu stau prost cu rabdarea cu atat mai mult dosarul meu depus din noiembrie 2012 nu are raspuns iar lotul de dosare din care facea parte au primit majoritatea daca nu toate raspuns eu sincer ma gandesc la un FIV pe banii ca stau prost cu rabdarea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Fetelor cum a zis si Qiao plimbati-va ,relaxati-va nu va mai stresati ,asta nu va face bine si vor veni si fondurile mult asteptate...

toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_b spune:

Angelica, multumim de info. Si eu ma gandeam sa ii sun. Pup toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Ella, n-am fixat nici o data... Am hotarat sa o lasam pe pitica sa vina cand e pregatita, deci e nastere naturala. De azi incolo poate veni oricand
Ai dreptate cu costurile monitorizarii, e ceva mai scumpa daca faci prin program, e tare ciudat.
Cat despre rabdare, cred ca voi aveti mai mare nevoie, eu ma simt bine asa si inca mai pot

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Liza nu pot sa cred ca atrecut vremea ,parca ieri eram amindoua pe holurile clinici pline de emotie ...........nastere usoara iti doresc si o fetita sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Angi, multumesc frumos! Iti doresc tare tare sa ai aceeasi bucurie ca si mine cat mai curand

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 37+

Mergi la inceput