FIV in Ungaria 172

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

BOMBI precizez ca doar 1 e congelat blasto lam pastrat pt transfer restul de 5 sunt congelati ziua 3 cica ar fi mai indicat acum vom vedea cit vor fi de luptatori.....prietena mea a transferat 2 blasto si ieri era ziua 10 de la embriotransfer saracuta cred ca nu e de bn nu va reface pina vineri e la tara.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

pina luni am vrut sa scriu scuze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

ok, am inteles cu embrionii. sint curioasa cum o sa faca FET-ul, la 3 sau la 5 zile

pt prietena ta, sint cam mici intr-adevar sansele, dar fiecare organism reactioneaza unic. E ok si luni daca repeta beta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

Fete dragi, am inceput fiv nr 6, ati crede ca dupa atatea incercari e floare la ureche dar va marturisesc ca am avut mari emotii, ca la inceput. Zadorii dragut ca de obicei, ne zambeste cand vine dar in loc sa ma linistesc, ma emotionez si mai tare,in sala de asteptare plin de romani,incepem sa vorbim intre noi si imi dau seama ca doar eu si Candy aveam deja un copil asa ca ma linistesc. Prima consultata Candy, toate ii tineam pumni sa ii fi trecut hiperstimularea si sa faca embriotranserul dar iese si anunta ca nu face, urmatoarea tot romanca cand iese spune ca are doar unu,am urmat eu care eram deja sigura ca nu primesc tratamentul. Chistul meu este tot acolo, are aceleasi dimensiuni asa ca am primit tratamentul cu suprefact, gonal f si merional. O sa mai merg miercuri, vineri iar daca totul e ok luni o sa am punctia.
Dupa am aflat ca fata care avea doar unu era in ziua 2 dupa punctie si unu era sigur restul urmand sa se fertilizeze, iar Candy a hotart sa nu riste nimic si sa vina peste doua saptamani.V-am povestit aceste lucruri doar ca sa vedeti ca atunci cand esti stresat, toate iti par mai negre si sper ca voi sa fiti calme, deschise si totul sa decurga bine.
OLIMP Ilinca e un nume foarte frumos
Va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

neata fetelor,
imi pare rau daca nehotararea mea a generat discutii contradictorii in ceea ce ii priveste pe cei 2 dr., nu asta am dorit apeland la ajutorul vostru.una peste alta, pt ca s-au complicat lucrurile, eu in final am ales szeged, chiar am fost la prima consultatie pe 1 feb si pot sa spun acum dupa ce am vazut cu ochii mei ca nu imi pare rau deloc de alegerea facuta.
candy imi pare tare rau ca nu ai facut ET pana la urma, dar D-zeu stie el de ce s-a intamplat asa.(sa inteleg ca s-ar putea sa ne vedem si in martie??)
miha, multa bafta
daniela imi pare rau ca nu te-ai simitit bine, sper ca acum esti ok si multa bafta
daca am uitat pe cineva, scz,mult noroc tuturor
eu nu pot sa spun decat ca sunt multumita de cum au decurs lucrurile la prima intalnire cu zadori, am discutat pe indelete,nu am plecat cu vreo nelamurire, si pe 1 martie incep tratam de stimulare.
discutia cu dr. a decurs foarte usor in engleza, poate sa citeasca si analizele in romana, eu avand ceva bilete de iesire din spital pe care nu stiam exact cum sa i le traduc in engleza, omul vorbeste calm, asculta tot ce ai de spus, intreaba de 3 ori daca ai inteles tot.... deci eu sunt multumita cu alegerea facuta.
gyongyne vedem in martie
fetelor, va doresc o duminica frumoasa si un inceput de saptamana la fel de frumos
daca intereseaza pe cineva, pot oferii detalii despre drum si cazare, noi calatorind cu trenul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Salutari!
Nu v-am scris cam de multisor. Nu-i asa?
Pentru mine capitolul FIV 2 cred ca s-a incheiat cu un dezastru negativ.
Povestea pe scurt. Pe 13 ianuarie am inceput stimularea. Monitorizare OK. Pe 25 ianuarie a fost punctia - 7 ovocite. 5 s-au fertilizat. Drumuri dus-intors Baia Mare-Budapesta.
In 28 ianuarie transferul de 3 zile a 3 embrioni, din care 2 clasa B. Nu am congelat nimic. PK a fost incantat de raspunsul meu la tratament si faptul ca am reusit sa ajung la momentul transferului cu embrioni cu celule perfecte, fara fragmentatii, tinand cont de varsta mea in primul rand. Dupa transfer, am stat o zi la Buda, dupa care din nou spre casa.
Totul pana aici a fost foarte bine. A doua noapte dupa ce am ajuns acasa, am vomat intr-una si am inceput sa tusesc. Mers la doctorita. Verdict: viroza respiratorie. De unde am luat-o? Ca eu de vreo 4 ani buni nu am mai fost racita. Acu sunt sub tratament cu tot felul de magarii pentru raceala: Fluimicid, Strepsils, Saculeti de sare pe piept, Aburele si stat la pat.
In concluzie, nici nu stiu daca mai are sens sa mai fac testul, la cat de rau am tusit pana acum, la cate stranuturi am avut. Ce mai, totul s-a naruit.
Nu am citit in urma, dar promit ca voi citi, cand ma voi simti mai bine.
Va pe toate si bafta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

mona sper sa se prinda macar unul!Doamne ajuta!

pup fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

Mona nu s-a terminat, inca mai ai sanse sa fii insarcinata, trebuie sa continui tratamentul de sustinere si sa te asiguri ca nu primesti pt raceala ceva ce nu trebuie luat in sarcina.
Cand faci bhcg-ul?
Oni sper sa se lase cu in martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna dimineata!

Intru scurt...sa urez bafta fetelor in focuri ( Mihaela ), celor care urmeaza sa fie supuse anumitor interventii ( Umbra ), celor care urmeaza sa faca FIV / ET ( Daniela, Maxia, Candy, Ona ) si celor in asteptari ( Mona ).

In rest,pooop toate fetele mele dragi


---------------------------------------------


FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in februarie 2013...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Mneats!
Velvet -
Miha 2004 - Nu stiu daca mai are sens sa fac testul. Ar trebui sa-l fac de azi intr-o saptamana. Dar la tusea rebela pe care am avut-o, nu cred ca mai exista sanse. Asta e. Raman sa ma resemnez si gata.
fetele si bafta!

Mergi la inceput