FIV in Ungaria 172

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

velevet o alta parere ai incercat sa aflii?
eu am trimis mail-ul in 3 directii : Zadori, PK si Taifun la turci.
daca vrei, te pot ajuta cu adrese de mail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Buna dimi la toata lumea ,well la amiaza ,,

La noapte exact ora 12 aterizez la Budapesta,maine a 6 zi de tratament, am re-intalnirea cu PK ,si apoi vom vedea.Sper sa fie soare ca sa mi pot pune ochelarii full protection

Imi ,si mie mi a placut casuta acu sa vezi daca raspunde are si nr de telefon incearca si suna i ,vezi ce gasesti la cel mai bun pret!

Umbra ,macar ai avut parte de un Dr competent, eu zic ca toate se intampla cu un motiv in viata ,o sa se intample si minunea sa stii!! si nu in ultimul rand ,ai vazut si ceva bilionari ?? !!

Va

o zi buna sa avem!

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

daniela aterizare usoara, si asteptam detalii.....
succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

bombi,eu locuiesc intr-un oras mic acum.cel mai apropiat oras unde as putea face este la 100 km,dar nu am incredere.sotul zice sa facem oricum,ca sa avem ceva la mana pt PK.eu nu as vrea sa arunc banii.ma simt prinsa intr-un labirint de ceva timp.

ona eu am mers pe ideea de FIV cu PK.nu m-am gandit la dr zadori si a 2 a varianta era dr tayfun.dar mi se pare f departe si imi trebuie si mai multi bani.

Daniela,mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

mona

umbra tot raul spre bine , tinem pumnii incontinuare..

la fete




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

neata
velvet ai PM
la dr. Tayfun am scris in ideea ca Istanbul era mai aproape de noi decat BUdapesta sau Szeged, dar la ei costurile sunt un pic mai mari decat la unguri. cauta pe net clinica sa vezi numai cum arata....deci ce as fi economisit pe transport as fi dat pe procedura acolo. in plus la Szeged era varianta cu persoana care gazduieste si vb romana, mare lucru in conditiile in care eu o sa plec singura la drum si mi-ar fi fost tare greu sa nu ma inteleg cu nimeni pe acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

fetele...

Dani.......acum cred ca esti prin avion sau in orice caz pe drum....pai nu pot sa iti urez decat sa se lase de la ...in sus, la sau ...asa ca sa stearga orice amintire gri din trecut.......sa auzim numai de bine

velvet draga mea...nu imi place deloc cum abordezi tu problema...asta nu s-a terminat aici...adica lupta asta cu infertilitatea....cand iti doresti ceva cu adevarat trebuie sa crezi ca o sa fie si sa nu ne dam din laturi de la nimic sa facem tot ce credem noi ca putem face...asa, pk ti-a spus conditiile lui....pai nu este singurul dr care face fiv...asa cum au spus si fetele...poti incerca zadori, tayfun, in romania dr. albu etc....insa nici o clinica si nici un medic nu iti garanteaza reusita...asa ca nu trebuie sa vezi ca un capat raspunsul lui pk,nu...ce nu te doboara te ridica...asa ca mobilizarea si mai departe.......teimbratisez cu drag si iti sunt alaturi pentru orice crezi tu ca iti poate fi de folos....

umbra...draga de tine...prin cate treci si tu ca sa poti ajunge sa iti ti in brate...eu zic sa privesti partea plina a paharului...si cu mult optimism si incredere inainte...

imi, draga mea......si pumnii stransi...

fetele...va doresc numai de bine si un week-end minunat.....


_

FIV1 + FIV2 Szeged-2011_nereusit
FIV3 Budapesta-2012_nereusit
va urma...

PAI 675 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Velvet, desi nu te cunosc imi permit sa emit o parere. Daca tu consideri ca un fiv la Budapesta e ceea ce iti doresti, programeaza o prima consultatie cu pk, il cunosc zau pe omul asta, o data ce vorbiti fata in fata va fi altceva.
Probabil ca e foarte aglomerat, ca dovada si faptul ca ti-a raspuns greu, gandeste-te ca atunci cand raspunde la emailuri o face printre proceduri, o face strict si la obiect, fara sa poata intra in detalii, si abordarea lui e strict pe protocol.
Mi se pare ciudat ca il scoti din discutie doar pt raspunsul lui, repet, exprimarea lui nu cred ca poate fi interpretata ca un refuz, stand cu el fata in fata ii vei explica de ce nu vrei sa faci IA si va intelege. S-ar putea doar sa te programeze nu chiar imediat, dar acum asta e!

Relationarea mea cu PK a fost una perfecta, nu exagerez. Sunt si persoane care nu au fost cu el pe aceeasi lungime de unda, cu care a fost politicos dar rece, si care au incetat colaborarea cu el considerandu-l prea rigid. Dar... nu cred ca e cazul tau, si cred ca merita un drum pana acolo cu toate analizele la dosar.

Dupa al doilea fiv nereusit nu stiam incotro s-o iau. Comunicarea prin email era stricta si seaca, desi aveam deja drumul deschis si fata in fata colaborasem bine. Am avut ideea sa ii cer o consultatie de o ora in care DOAR sa vorbim. Mi-a acceptat din prima, l-am rugat chiar sa ma primeasca intr-o vineri si a fost de acord, in plus nu mi-a luat nici un ban, am platit doar analizele pe care le-am refacut acolo la indemnul lui, un TSH si un amh.

Pe scurt, peste o luna si ceva incepeam al treilea fiv, la indemnul sau, tsh era ok, insa amh iesise 0,1. Am obtinut 11 embrioni desi la primele incercari obtinusem doar 5, betahcg in ziua 10 de la transfer a fost 100 si Cristian are acum un an.

Poate stiai povestea mea, nu zic ca norocul nu a avut nimic de spus, dar ce s-ar fi intamplat daca nu ma duceam atunci sa vorbim? Mailurile lui spuneau sec "you should try once more but one can not guarantee a good result".

Multa bafta!


Hai ca editez ca am uitat ceva. BAFTA fetelot in focuri! Sa veniti cu beblusi la purtator!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

hello

Daniella multa bafta !!!!
IMIMS doamne ajuta pe miercuri !!!
Velvet...ce sa zic...imi pare rau de raspunsul primit de la PK, poate stie el ce stie...are un protocol al clinicii care probabil tb respectat. Mai incearca, fie la el, fie la alti medici cum spun si fetele.
Eu am fost ieri la Tg Mures la medicul recomandat de dr. din Ungaria. Mi-a facut eco, consult...si mi-a zis ca nu-i dracu chiar asa de negru si e crede ca va fi o operatie reusita poate si laparoscopic,sau daca nu clasica dar nu crede ca se va ajunge sa-mi scoata din intestin. Mai sigur,bineinteles ,va sti doar dupa ce intra cu laparoscopul. Mi-a dat chiar si sanse de sarcina naturala daac va reusi sa-mi salveze trompele, daca nu a zis ca un pt FIV am sanse mult mai mici datorita acestei endometrioze.
Mi-a dat incredere medicul asta.....un om cu caracter sic io si care cred ca va face o treaba buna!!!

va pusi pe toate si va multumesc pt gandurile bune !!!
grijiti de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

imi bafta multa miercuri !

umbra Doamne ajuta sa reusesti si tu all naturell , sa se poata salava tompele , poate vei avea si tu norocul meu ..., ma bucur ca mai exista si doctori "oameni" care stiu ce inseamna suferinta....tinem pumnii




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

19 +

Mergi la inceput