FIV in Ungaria 172

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

Neata
velvet ce ai facut cu mail-ul? ai reusit sa trimiti si de pe g-mail? da de stire daca primesti raspuns.
umbra imi pare rau, se pare ca rabdarea ta este pusa la grea incercare, poate tot raul spre bine. bine ca dr a fost dragut si ti-a spus exact cum stau lucrurile.
daniela tu? esti mai bine, mai ai tratament, cand vizita la Buda?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata

Ona da,mi-a raspuns dl dr de dimineata si mi-a recomandat 3-4 IA inainte de FIV.eu nu pot face asta,pt ca nu vreau sa arunc banii pe care i-am strans cu atata truda pe IA.si i-am trimis inapoi spunandu-i si lui acest lucru.desi mentionasem in mailul anterior ca nu am facut IA din cauza ratei mici de succes si a resurselor financiare.acum daca nu ne primeste...voi fi f dezamagita si dezorientata.

umbra,sper ca tot raul va fi spre bine!

o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

mi-a raspuns si la al 2 lea mail,spunandu-mi ca trebuie sa respecte protocolul,ca FIV ul este o procedura invaziva.si ca daca andrologul ne da o scrisoare semnata in care recomanda FIV el ne ajuta.dr androlog nu ne va scrie aceasta scrisoare,pt ca si el ne-a zis sa facem 2 IA in clinica unde este.si logic ca FIV tot acolo ar trebui sa facem.sunt ff suparata.nu stiu incotro sa o mai iau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Salutari!
Despre mine, niet simptome. Test voi face marti. Luni mie imposibil sa ajung la laborator. Sau poate, nici nu va mai fi necesar. Mi-am si conceput in minte o epistola de multumire catre PK in caz de Beta negativ. Deja am si facut planuri cu sotul, cum sa ne readunam financiar si pentru un alt FIV. Ce sa fac, daca vad numai jumatatea goala a paharului?
Imi - Bafta!
Umbra - Toata cheltuiala sa fie spre bine!
Velvet - Nu stiu ce sa-ti spun, dar o parere personala: Eu zic sa respecti vointa lui PK, ca stie el ce zice. Macar 1-2 IA sa vada el cu ochisorii lui, cum reactionezi. Cine stie, poate sa fii norocoasa si sa reusesti.
Olimp - Un ic dulce pentru Ilinca. E chiar un nume foarte frumos!
Un sfarsit de saptamana cat mai placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

mona sunt convinsa ca stie dl dr ce e mai bine,dar daca fac 2 IA,imi va lua mult timp sa adun banii de FIV iar...si nu cred nici in reusita lor,pt ca noi nici nu avem un nr mare de spermatozoizi ca sa avem sanse cat mai mari.nu stiu ce voi face.speram sa trec la urmatorul pas,acum...sunt pierduta.iti urez succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxx spune:

Neata,
Velvet eu zic ca desi ai strans pt un FiV e posibil sa ai aceeasi reusita cu IA plus ca e semnificativ mai putin costisitor...,mai putin invaziv..adica eu daca as avea alternativa IA nu m-as gandi prea mult,numai ca la mine exista doar obtiunea FIV..eu zic sa te gandesti si in acelasi timp sa fii fericita ca problemele pe care le ai nu sunt atat de mari
Umbra..tot raul spre bine..ca diagnostic vad ca te apropii de cazul meu(imagineaza-ti varianta ta cea mai grava),eu cum iti spuneam si in PM am facut operatie clasica tocmai din motivul asta, numai ca am dat pana in 2000 de euro si m-am si distrat 3 zileSa nu ma intelegi gresit am spus bine in sensul ca puteai sa mai treci printr-o op laparoscopica si mandra endometrioza sa fie inca prezenta..Bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata rxx stiu ca sunt probleme mult mai mari ca ale mele si ale sotului.dar eu nu am facut IA pana acum,pt ca nu cred in reusita lor si din cauza spermogramei care ne da sanse si mai mici.o sa vad in ce parte o sa o iau.ca trec anii degeaba...

in legatura cu banii,pe mine m-ar duce mult o IA,pt ca trebuie sa vin in bucuresti,sa ma cazez,plus tratamentul,mancarea,drumul...eu am facut calculele astea demult.si balanta a inclinat sa nu fac IA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxx spune:

Velvet,atunci mai insista la pK, pune-i in mail daca ai si poze cu ecografiile tale,mai explica-i o data varsta si nereusita cu IA si poate obtii o recomandare catre FIV..nu stiu ce sa zic..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

rxx el mi-a zis conditia in care mi-ar face FIV,care nu cred ca e realizabila...plus ca mi-a scris ca varsta e mica,deci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

velvet, in oras la tine nu se poate face IA? tb sa vii neaparat la Bucuresti?

Mergi la inceput