FIV in Ungaria 172

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

rxx adresa mea de mail sa ti-o dau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna fetelor!

Velvet
...sper sa iti raspunda cat mai repede PK...e putin cam ocupat mai nou...eu am vb cu el si azi dimineata

Miercuri, la 13.02.2013 merg dupa schema de tratament si sa-mi aduc incjectiile...apoi peste cca 8-10 zile merg la Bp ptr 2 saptamani.
Vroiam sa va intreb, pe cele care ati facut FIV acolo, daca imi puteti recomanda o cazare buna? Ma intereseaza ceva gen pensiune sau studio, unde sa am si un coltisor de gatit sau chiar o bucatarie.

Multumesc.
O zi frumoasa.

---------------------------------------------


FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in februarie 2013...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxx spune:

Da Velvet sa iti pot trimite o invitatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxx spune:

Velvet, verifica PM, nu ai nevoie de invitatie, ti-am pus link-ul ..intri si iti faci cont nou.
Bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Salutari!
Floryma - Testul ar trebui pe luni. Dar avand in vedere raceala prin care am trecut si tusea care nu vrea sa ma paraseasca asa usor, mi-am zis ca nu stiu daca mai apuc sa fac test. Mari sperante si iluzii nu are rost sa-mi fac. Ma voi bucura de ceea ce am.
Imi - Noi ne-am cazat o noapte la pensiunea Korona, Sasadi út 123. Initial am cerut 2 camere, una pentru noi cu 2 paturi sau pat dublu (pentru noi) si una cu pat single (pentru matusa). Prima oferta a lor a fost 35 euro/camera. Total 70 euro/noapte. Am refuzat, zicand ca e prea scump doar pentru o noapte. Imediat ne-au dat o oferta de apartament, cu tot ce vrei si ce nu vrei: bucatarie, baie, living, 2 camere mari si mic dejun la 50 euro. Normal ca am acceptat.
Anul trecut pentru rezervare tot de o noapte, am apelat la o agentie. Le-am spus ce vreau, adica sa fie aproape, ieftin si bun. Mi-au gasit pe loc mai multe pensiuni si vile, la preturi acceptabile. Atunci am fost la Villa Koral, Radóc utca 19. Am platit pe 2 camere, ambele cu pat matrimonial, cu tv, baie - 45 euro/noapte.
Eu zic sa apelezi la o agentie, si vei primi o multime de informatii pretioase, care sigur te vor ajuta. Adrese, numere de telefon, mijloace de transport in comun pana la clinica, s.a. Eu am fost foarte multumita de multimea de informatii furnizate de cei de la agentie. Si stii cum e cu GPS ul, te duce, dar nu stii cat e de ieftin sau scump si mai ales ce conditii sunt.
Va si numai bine tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Buna fetele,

Floryma multumesc bine, e fierbinte, frige frige !!

Imi daca doresti cazare intra si pe www.holidaylettings.co.uk/
la search pune Budapesta , chiar am gasit in Districtul 12 Orchardviews apartment e de vis , si e super aproape de clinica.
pe site-ul asta au toate detaliile si of course nr de tel sa i si suni si negociaza ca deh la asta suntem buni , in perioada asta gasesti la gramada
mai inca un site www.homelidays.co.uk/ tot asa la search Hungary si Budapesta -e inca un apartament pe Vaci utca mai ieftin.
Daca mai vrei mai dau search-ri si ti mai caut

Mona te vreau optimista pana la capat mai sunt 2-3 zile , hai te sa ti treaca raceala!!




5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Imi il retrimit in seara asta pe adresa de gmail.ca nu cred ca l-a primit.iti tin pumnii stransi!Doamne ajuta!

rxx,mersi mult mi-a facut al meu adresa de gmail.acum in seara asta il trimit din nou.

mona

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

mona

imi bafta maxima

umbra te astept cu vesti bune

la toate fetele




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Fetele....back home ...NEOPERATA !!!!!

M-am dus miercuri am vb cu anestezistul,analize,chestii, a venit ginecologul de garda ca al meu medic opereaza doar marti si joi acolo, mi-a facut ala ecograf+povesti si mi-a zis sa ma infatisez joi la ora 6 la spital pt clisma si pregatirea pt operatie si o sa vb atunci cu medicul meu.
Zis si facut, joi dimineata ajung acolo, clisma, semnat chestii de obligatii si bla bla...ma pregatesc cu rochita de intrat la operatie, imi pune pe mana o bratara cu toate datele mele(nume, grupa sange, Rh...),imi zice ca la 10 intru la operatie si ma cheama medicul sa ne cunoastem. Se uita peste ecograful facut de colegul lui si-i mai zic eu ce si cum la celelalte operatii ca pe langa chisturi am si tesut endometriozic pe intestin....hopaaaa, nu-i bine asta zice el. Daca la prima si chiar si la a doua operatie doctorul a gasit tesut si nu l-a indepartat de acolo de frica sa nu rupa intestinul, va dati seama ca el este acolo, iar laparoscopic nu se poate indeparta.El imi zice ca mai mult ca sigur se va solda cu operatie deschisa care acolo costa 8.000-10.000 euro!!!!
El imi zice ca ar putea sa-mi faca laparo dar m-ar zgadari un pic pe acolo si gata,dar apoi eu iar nu-s bine si el nu isi bate joc de mine si de banii mei !
El mai opereaza si in alte doua spitale (preturi mai accesibile)si mi-ar putea gasi un loc pt operatie poate peste cateva sapt bune pt ca are liste cu pacienti cu cancer. Tot povestind i se aprinde un beculet : ca el a format un medic fff bun chirurg-ginecolog-oncolog la Tg Mures si care m-ar putea opera si in care are toata increderea.Il suna,nu raspunde probabil opera omul,dar imi zice ca va vorbi cu el peste zi si-mi da numarul sa-l sun la intrarea in tara. Imi mai zice medicul ca i-ar placea sa ma opereze impreuna cu cel de la Tg Mures ca el vine in martie sa faca o operatie de cancer destul de complicata la care vor asista multi medici din toata tara,dar ca sta doar o zi si nu crede ca va putea!
L-am sunat pe doctoras amu seara, de pe tren venind spre casa, maine merg la Tg Mures, ei deja vorbisera si stia tot despre mine!
No, ce ziceti fetelor ??? Frumoasa povestea mea, nu ? din ce in ce mai frumoasa
Nu stiu....poate nimic nu este intamplator, sti dracu ce sa mai zic si ce sa mai cred .
Cert este ca am dat la unguri peste o persoana care in primul rand este OM si apoi medic ! Jos palaria pt profesionalsimul si pt tot ce mi-a zis si modul in care m-a ajutat.

Si-a cerut scuze pt cheltuiala facuta, dar nu si-a imaginat ca poate fi chiar asa de avansata endo. Aaaa si stati ca mi-a mai zis ca posibil sa-mi taie si din intestin.

Si inca ceva...spitalul asta privat la care am fost este cel mai de elita din Ungaria, numa bilionarii merg acolo in puii mei cu tot cu spitalul lor cu tot.Mi-a zis ca acel spital este construit si dotat din banii celor care merg acolo la operatii. Mai imi zice ca eu ar trebui sa fiu bilionara in euro sa pot face acolo operatii si ca dupa operatie un chirurg plastician asa de bine m-ar repara de nu s-ar vedea nimic...va dati seama ca faceam deja haz de necaz ...un doctoras simpatic,asa mai batranel,catre 60 ani,o fire calda si un om cum rar mai intalnesti.
Ce sa va mai zic.....

v-am pupat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

"neata fetelor!

Multumesc de informatii referitoare la cazare

Dani...chiar ca e frumoasa casa aceea...le-am scris,sa vedem ce-mi vor raspunde.
Mona...am scris la Korona si la Koral...Korona e plin in perioada asta, Koral mi-a dat o oferat foarte buna,poate ca voi accepta.Bafta la test...nici un simptom,nimic?
Umbra...cand vii in Tg.Mures? Eu aici locuiesc,poate ne vedem

O zi frumoasa sa aveti...la noi ninge ca-n povesti

---------------------------------------------


FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in februarie 2013...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput