FIV in Ungaria 172

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Buna fetele,

Am si fost la PK azi dimi , la 9.30 am avut intrevederea , la fix am si intrat, plina clinica , ochi si credeam ca macar 5 minute o sa intarzie ,nu frate la fix ma si chemat , deci jos palaria!! Totul decurge bine !!

Imi , , Olimp pe burtica

Floryma multam fain! O domnita adorabila

ADC am citit mess pt Velvet , si eu nu am sa mai adaug nimic , doar ca atunci cand iti doresti ceva cu adevarat faci orice , eu cel putin sunt persoana ca daca cineva imi inchide usa , no problem ca incerc pe geam , iar ce tine de PK da e sever eu cel putin asa l vad in ochii mei si foarte serios , dar la urma urmei eu nu sunt aici sa mi fac amic nici sa leg prietenii , ci vreau un profesionist sa si faca jobul !
Umbra sa se lase doar cu laparo , si tare m as bucura sa te gravidesti natural pe urma !!! Sa i fie aurita gura doftorasului!
Un weekend superb va doresc , eu merg la plimbare cica avem azi zi de muzeu!!' Ok !


5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

fete

Ona multumesc mult stiu ca e maiscump la istanbul,am citit...

flory iti multumesc pt gandurile bune si pt ajutor.in tara voi face FIV daca va mai fi subprogramul.asta e conditia.poate ma voi razgandi,desi nu cred.nu,nu voi renunta niciodata!atat cat voi putea,financiar,voi lupta!cad si ma ridic!

adc multumesc pt randurile pe care mi le-ai scris eu m-as programa la dr PK,desi cred ca mi-ar spune acelasi lucru-"young age,permeable tubes,ovulation,sperm in parametres,IVF is not recommended."mi-a raspuns greu de pe yahoo,de pe gmail mi-a raspuns imediat de dimineata a 2 a zi.mi-a scris ca exista un protocol pe care trebuie sa il respecte.si trebuie sa fac 3-4 IA inainte.deocamdata trebuie sa vad ce fac.sunt iar la capitolul ales si cernut.sa iti traiasca baietelul,sa fie sanatos!este si numele meu preferat

umbra Doamne ajuta sa fie bine operatia!

olimp

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Daniela ma bucur ca esti bine!eu as intra pe geam,desi chiar daca as insista nu cred ca as reusi sa il conving.poate doar cu acea recomandare de la androlog.daca as putea convinge vreunul sa mi-o dea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

velvet subprogramul in tara pt anul acesta este deja in derulare. tine cont ca prin subprogram nu ti se accepta decat analizele facuet la laboratorul inidicat de ei acolo in Bucuresti, drumuri facute pt analize, pt interpretare, consultatia cu psihologul... sunt anumiti pasi de urmat, iar ca si cost nu stiu daca nu ajungi cumva tot cam la aceeasi suma ( am inteles ca nu esti din Bucuresti). eu pe acest criteriu am ales sa fac in afara, cam la aceeasi bani dar sunt tratata ca om nu ca si "inca una de muls".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

ona programul e in derulare din 2011,numai ca acum nu mai sunt fonduri.ca analize se cer doar AMH si FSH.costuri suplimentare sunt,in functie de clinica.dosare s-au depus si din septembrie incolo,cand deja nu au mai fost fonduri,dar eu am zis ca il depun cand o sa aflu ca sunt fonduri iar.o sa cantaresc si o sa vad cat ma costa in diferite situatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

am zis de subprogram pe anul acesta pt ca stiu de la o pereche care a facut FET acum in ianuarie prin subprogram si ei mi-au zis ca s-a dat startul si pe anul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

ei au facut la Giulesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

In urma cu cateva minute am facut ovitrel pt ca luni la ora 9.15 am punctia, ieri am fost la eco si se pare ca am doar 2 foliculi de 17 si 13 (am tras cu ochiul) sunt cam dezamagita si sper ca macar sa contina ovocite. Nici la fiv-urile trecute nu am produs multe dar de data asta cred ca rezerva mea ovariana s-a terminat.
Umbra sper sa fie un succes operatia ta si sa ramai natural dupa de cate ori vrei tu
Daniela nu ne-ai spus cum stai cu productia, tin pumnii sa fie totul bine
velvet nu stiu de ce te incapatanezi sa faci FIV, sunt fete de pe forum care au ramas insarcinate cu gemeni prin inseminare, Liana30 la dr Zadori, daca medicul considera ca sunt sanse eu zic sa incerci, prin Fiv sunt 30-40% sanse in lume.
Gyongyi ne vedem maine te

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata

ona,da,la giulesti,fiind spital de stat,e cu totul alta situatie...

miha,mult succes! nu e vorba de incapatanare,ci de bani.din cauza spermogramei am decis ca IA e pierdere de timp si bani.acum oi vedea ce ma voi decide...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxx spune:

Neata,
Velvet, eu imi mentin parerea si te incurajez sa programezi o discutie cu PK, eu cred ca pe langa "protocol" exista niste cauze pt care se recomanda asta, daca nu e prea tarziu pt tine, pot sa il intreb cand ajung despre asta.In alta ordine de idei, tocmai datorita spermogramei si varstei tale IA este o solutie f buna pt ca se vol alege doar cei buni,spre deosebire de incercarea naturala .NU cred ca trebuie sa privesti ca o pierdere de timp, daca in cazul altor fete nu a fost cu succes, nu inseamna ca la tine nu poate fi altfel..ai mult de gandit, n-o fi PK singurul doctor dar a avut suficiente reusite si raspunsuri potrivite si am vazut pt ca am lecturat de la prima pagina ca isi mentine un tratament individual in functie de problemele fiecareia.Incearca sa te documentezi un pic si despre IA si nu te speria ca a precizat 3-4..uneori 1 este suficienta..

Mergi la inceput