Colectia de toamna-iarna 2005 (43)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

si pentru J asta e uniforma standard de facut poze oficiale sau de prezentat in fata autoritatilor: parul valvoi, nebarbierit de 2 zile si hanorac cu gluga :)))

mie mi se pare cool :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:



parul valvoi il avea si Virgil in poza cu pricina, ehe maica, alte vremuri, acum nu mai are " ce".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Buna dimineata! Ce mai faceti?

Lavi, ce face Ami, si-a revizuit comportamentul? :) Emi ma capseaza in continuare, tare bucuroasa sunt ca nu i-au iesit inca si dintii de sus. Si ma ciupeste, zgarie si trage de par. Si in general, mi se pare retroactiv ca Maya la varsta ei era chiar un bebelus cuminte.

Ce e fain e ca au inceput sa se joace - se fugaresc una pe alta in patru labe prin casa, facand ca tigrii :)Rade emi de nu mai poate :) dupa aia iar pune o mutra serioasa si incepe sa raga fioros.

Eu mi-am luat salteluta de yoga si exersez zilnic :) Au inceput sa-si dea articulatiile drumul. La un mom dat a facut poc ceva la spate si de atunci ma simt cu 5 kg mai usoara.

Maria, asa-i si la noi - Frau W. e autoritatea suprema :) mai nou si in engleza. Tine minte Maya niste chestii gresit si cand o corectez sustine ca nu e cum spun eu, e cum spune ea, ca asa a spus Frau W. Care in timpul facultatii a avut o slujba de cowgirl in America (la carnaval a venit imbracata in costumul de cowgirl original) si din cauza asta, in mintea copiilor, e cea mai tare din lume la limba engleza :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola fetelor,

mai ce ati mai scris!

Mihaela ce frumos pove tu acolo!
Si ai mei se joaca super frumos cu I, ii spun in fiecare zi ca o iubesc si ca e cea mai frumoasa!

I inca nu a depasit covorul din sufra de--a busilea dar este f mobila!Se ridica si ea in picioare tinandu-se de patut si e f incantata

Este ochi si urechi dupa frati, chiraie nevoie mare sa o duc la ei

face si ea 7 luni , nu imi vine sa cred!
Cu papica stam cam prost zic eu uitandu-ma la colegii ei de odisee si anume mananca fructele f bine dar nu vrea supa mai deloc.Si in rest ii dau LM si atat.Am incercat combinatii pt legume si nimic pana acum.

Nu mai pomeniti de muscaturi pt ca sunt praf la capitolul asta, am vanatai, sunt plina de zgarieturi si desi o imobilizez cat pot la supt cand ii scap mana si-o infige direct in mine,iar la muscaturi am ajuns imuna dupa 3 luni de muscaturi la greu
Cred ca incet incet ma imunizez si la vanatai

La noi parintii au infiintat un grup pe gmail sa vedeti ce discutii se incing fetelor, la noi in top sunt bineinteles 1 martie si 8 martie, furatul obiectelor din clasa gen pixuri, culegeri, carti, manusi etc, plus violentele din clasa.

Unii parinti sunt nemultumiti ca dna nu se implica mai mult in ordine si disciplina.Sunt 19 baieti si 9 fete

Se intampla tot felul gen turnat lapte in genti, udat cu apa la toaleta.Din fericire V nu se implica in scandaluri si deocamdata nu a patit nimic

Adelina felicitariCe bb grasun!!Nopti usoare

Pachet la scoala - sandvisul vine intreg acasa, doar dulciurica o mananca, de obicei din comert.gen biscuiti milka, baton de cereale.
Fructe nu mananca la scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Repede' sa prind ziua de azi, sa-i zic la multi ani lui Bic!

Bic draga, la multi ani' sa fii sanatoasa si fericita si sa ne revedem cu drag si cu placere!!

Noi am revenit acum de la petrecerea de ziua Slviei, a invitat numai copii din clasa ei si clasele paralele, a fost frumos, pacat ca nu au venit chiar toti cu virozele astea. Din 24 in total invitati au fost 15. Am ramas cu o gramada de pizza. Deja nici parintii nu au mai stat, o singura mamica a stat, restul au predat copiii si au venit apoi sa-i ia. Sincera sa fiu la fel am procedat si eu la ultimele petreceri din clasa Silviei.

Miha, si-a reviziut comportamentul agresiv dar nu si pe cel alimentar. De cand cu viroza se uita cu un mare dispret la noi cand ii oferim orice in afara de banana sau combinatii de banane cu ceva. Abia acum am observat si noi ca bananele sunt un bun vector.

Sunt simpatice foc ale tale, totusi tu de Maya ai fost mai traumatizata, de Emilia nu pari sau poate ai invatat tu sa le iei altfel.

Ilenuta, revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Mai si eu sa nu va felicit!!

LMA Silviei, o adolescenta frumoasa si usoara

A implinit 12 ani parca- sper sa nu zic prostii

LMA Bic pupam fetele peste ocean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Multumim!
Abia 11 ani a implinit, slava Domnului, inca nu 12 dar nu sunt departe :)

Si deja e 18 asa ca zicem si:

La multi ani Corap si al sau sot Gabi, nascuti in aceeasi zi! Sa traiti fericiti impreuna pana la adanci batraneti!

Ilenutza, asa si Ami, toata se luminea la fata si chitaie cand isi vede surorile, sunt tare fericiti bebelusii astia nr 2 si 3 cu frati mai mari. E o veselie de ei!

Apropo de diversificare, am zis eu, mai bine facem odiseea noastra, aici toata lumea, Ami, Emi si Iri, numite in ordinea varstei nu se omoara cu diversificarea si baza e laptele matern. Aoleu, Ilenutza, nici nu vreau sa ma gandesc la cum e cu atatia dinti!

Aiurea rau mi se pare cand micile certuri si sicane intre copii se transforma in certuri intre parinti, care teoretic ar trebui sa fie mai maturi si sa aiba mai multa minte si sa aplaneze conflictele intre copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Ce de-a sarbatoriti

La multi ani, Bic!

La multi ani, Silvia!

La multi ani, corap & Gabi!

Cu sanatate, bucurii, impliniri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

La multi ani, Bic!

La multi ani, Silvia!

La multi ani, Corap & Gabi!


DAVID a luat punctaj maxim la testul de evaluare de sambata de la romana.sunt bucuroasa ca nu s-a emotionat ca avea testare si nu era d-na langa el.In rest muci, tuse la 4.30 dimineata si cam atat.
Sambata viitoare am invitat un baietel si o fetita de la el din clasa sa se joace impreuna la noi acasa, mai trag cu urechea ca el nu spune nimic urat de la scoala.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

La multi ani, Bic

La multi ani Silviei, mult succes si mai departe!

La multi ani, Corap & Gabi

Mergi la inceput