Colectia de toamna-iarna 2005 (43)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Felicitari, Adelina! Sa va traiasca micuta!

fi-miu e pedepsit 2 zile, se trezeste vorbind in clasa ii face d-na observatie si o ignora, isi vede in continuare de conversatii, asa ca nu are voie la calculator. Am ales ca il durea cel mai tare.

ieri am fost la primul curs de belly dance. Sorin a zis ca-s nebuna, oricum nu se mai danseaza asa ceva la nici o petrecere, mie mi s-a parut o atmosfera fun, relaxanta, m-am distrat la maxim.nu vreau sa impresionez pe nimeni mai apoi, nici macar pe el.

aseara au aparut primele simptome de raceala la David, prima de cand a inceput scoala, scoala din septembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Fetele sunt mai bine. Nati a fost azi la scoala, Ami nu mai face febra, avea 37.4 azi dimineata, deci subfebrila, azi noapte a dormit de la 2 la 8:30 incontinuu.

Miri, bravo pt belly dance, orice activitate sportiva e f buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

Multumim mult de urari!
Dorim multa sanatate celor bolnaviori!
Pana acum Albert nu a contactat raceala/viroza asta, dar nepoatele si alte persoane din anturaj nu au fost asa norocoase. Sper sa nici nu avem de-a face cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Miri, important este ca te simti bine! Asa ca...da-i inainte!
Sanatate maxima la toata lumea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Adelina, felicitari pentru Lavinia-Amanda! Sa va traiasca!

Lavi, bine ca-s mai bine fetele. Rianna cred ca a prins o enterocolita, aseara a vomat si apoi catre dimineata a inceput cu frisoane si stare sub-febrila. Sa vedem cum decurge ziua de azi, a zis invatatoarea ca 2 elevi sunt absenti din cauza de enterocolita.

In alta ordine de idei, azi a fost inmormantarea bunicului Multumesc si aici celor care mi-ati transmis condoleante pe fb, l-am iubit foarte mult si o sa-i simt lipsa. Dar nimeni nu traieste vesnic, sunt impacata cu gandul ca a avut o viata implinita si fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Of, meems, imi pare rau pentru bunicul tau, Dumnezeu sa-l odihneasca!

Multa sanatate Riannei, probabil e vreun virus.

Ami tot la 37.4 este, eu zic ca trendul e spre bine, nu-i mai dau nimic. Ea e vioaia, umbla prin casa de zor. Maine as scoate-o la o plimbare, azi am fost strict la scoala dupa Nati cu ea.

Si uite asa am bifat si prima boala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Lavi, multumesc
Era cam imposibil sa nu raceasca si Ami, imi inchipui ca asa e cu mai mult de un copil in casa... prinde unul ceva virus, apoi se transmite la toti.
Rianna uite ca ii pescuieste de pe la scoala.

Ioana, copiii tai cum mai sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Felicitari Adelina, ce bb grasun!!!
Refacere rapida si mult zen

meems condoleante

uite si bunica mea are 88 de ani si mi-e tare draga, sper sa o mai tina Dumnezeu langa noi

Miri- ai mei nu au voie la computer , de vreo 2 ori i-a lasat sotul la computer fara sa le zica nimic si au gasit o gramada de chestii singuri

V a fost si el racit luni, a stat acasa, marti s-a trezit sanatos

Noi sa stiti ca mai putin de 3 ore de lectii nu avem cum sa facem .zilnic

Multa santatate tuturor

puup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

David nu navigheaza pe net, are niste jocuri descarcate, construieste un oras de la zero si mai joaca si angry birds.nu sta mult se plictiseste repede.
tema sedintei de la scoala a fost" reprosuri". de la d-na ptr parinti, de la parinti ptr parintii copiilor care ii alearga pe ceilalti, le trag suturi in fund, le infig creioane in picior...
avea si David o intepatura de asta dar mi-a spus ca s-a impiedicat copilul si avea creionul in mana.
nu inteleg de ce imi ascunde cind il imping ceilalti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Adelina, felicitari pentru micuta voastra! Ii dorim sa creasca mare, sanatoasa si frumoasa!

Si noi am avut recent sedinta la scoala. A debutat tot cu problema violentelor care au inceput sa apara in clasa, intre clase .
Alta tema a fost programul din saptamana "altfel". Voiam sa va intreb, voi cat de departe va intindeti cu excursiile?
Mie mi-e pur si simplu groaza, anul trecut gemea orasul de autocare cu copii mari (multi de liceu, gimnaziu), a fost o nebunie totala pe la toate obiectivele. Anul asta vor excursie, si majoritatea voiau una consistenta. Plus inca vreo 2 zile de iesit prin oras .
Vacanta de primavara e intre 8-12 aprilie, nu? Pe net gasesc diverse variante...

Meems, condoleante .

Mergi la inceput