Bulgarasi: LMA Vlad, Sanziana, Elisa! (43)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

ce ma bucur ca inca se mai scrie si aici
anto , eu cred ca mai doctor decat orice doctor este instinctul tau de mama ..si cum bine ziceai , daca copilul da anume semnale ceva nu e ok ,sa speram insa ca nu e cazul la filip ...cate kg are el acum ?

lexi , voi ce mai faceti ...cum mai papaceste dra Jo?

adc ai perfecta dreptate , cand A se cuibareste in mine , uit si ce picioruse imi trage noaptea pe spate ,si cum se urca cu funduletul pe fata mea ,si cum se ridica in mijlocul noptii in fund si maraie si ma cauta..uit toate ,si cand mai ajung si acasa si se tine numai dupa noi ...chiar ca devin amnezica la nemultumiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Salutari si de la noi.
Fetelor cata dreptate aveti ...tare repede trece perioada asta ...off
Adc mare dreptate ai ..oricum esti o mamica fericita si implinita ai 2copii frumosi si sanatosi .
Alina- ce greutate are Filip de iti faci asa griji?.din cate spui tu copilul este ok cred ca citesti cam mult:)).acum vb serios cum ai fost tu si sotul cand ati fost micuti? Ce inaltime si greutate ai tu acum?? Ca mie nu mi se pare a fi nici f inalta nici f grasa....Asa era nepotica mea cea mare cand avea 1 an ..stiu ca i au facut investigatii la endocrinolog de copii.raspunsul dr.a fost :lasati copilul in pace ,asa este constitutia ei finuta, nu are absolut nimic .si asa a fost .:)
Sanatate bulgarasilor bolnaviori si sigur asteptam sa faca anul si Cristian si apoi ne mutam.
Va pupam si o sapt frumoasa.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

va pup fetele


Filip a facut primii pasi pe 23 februarie...radea cu gura pana la urechi...era asa de haios

vreau sa le fac programare la infosan piticilor sa vad ce facem cu filip...imi e groaza ca trebuie sa ii punem ochelari...efectiv ma doare fizic stomacul cand ma gandesc

lexi

alina cat are filip acum? mie mi se parea filip e prea mic de inaltime...are 78 de cm...inca am si eu o pata pe creier cu asta...nici noi nu am atins 10 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Georgia, Jo a papat in ultimul timp din ce in ce mai prost, fructele le papa in proportie de 80-90% dintr-un borcanas dar de legume abia daca se mai atingea. Asa ca ieri i-am incalzit 2 polonice de bors facut special pentru ele, cu ciocanele de pui. Nu mi-a venit sa cred cat de mult i-a placut. Dupa aproape fiecare lingura facea "ahhh" si facea semn cu mana spre castronel sa-i mai dau. Am fost fff incantata. Asa ca renuntam oficial la borcanase. Azi ii dau iar bors dar in zilele urmatoare as face o tarta cu carne sau cu spanac, sa vedem daca ii place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Lexi-pana la urma se da Jo pe brazda ...bravo frumusico asa se mananca.Eu am renuntat de ceva vreme sa gastesc doar ptr el.Mananca aproape tot ce mancam noi din oala comuna.Bineinteles am grija sa nu ii dau alimente interzise varstei .Dar asa mancam si noi sanatos nu :)) si bineintesle nu sarat ...cat sa imi placa mie gustul ...
O zi buna si pofta buna lui Jo .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Buna seara!!!!

La multi ani bulgarasi frumosi!!!!

Imi pare rau ca intru asa rar pe forum.
Cincineta, sper ca nu te-am botezat, super tortul , la aspect, la gust numai voi stiti.

Felicitari pentru burtica Aly!!!

De joia trecuta a plecat motanul si nu s-a mai intors, sunt devastata. Daca la inceput am tot sperat ca revine acum deja mi se pare aproape imposibil. Am pus de ieri anunturi in cartier cu recompensa dar nu a sunat nimeni deci se ascunde, dar nu stiu ce mananca. Am zis sa jelesc un pic pe la voi. Are 10 ani si e castrat de 6 deci nu se pune problema de caduri


La multi ani Lady!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Dr_Anca, pisoiul nostru revine si dupa doua luni de absenta. Eu zic sa nu jelesti inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Multumim pentru urari!

La multi anisori frumoasi IRIS!

Eu am avut o perioada foarte incarcata! Din punct de vedere emotional m-au incercat niste sentimente foarte frumoase! A trecut un an greu, dar frumos, cu suisuri cu coborasuri, dar le-am depasit pe toate cu bine.

Bilantul la un an G = 10,650g (+ 400 fata de luna trecuta, chiar daca a mancat foarte foarte rau); Inaltime nu stiu exact ca nu sta sa il masor... cand ajung la pediatra vedem.

Alexandru la petrecerea de 1 anisor a surprins pe toata lumea! A fost cel mai cuminte, a mancat frumos tot ce i s-a oferit, a dansat, s-a jucat, s-a simtit bine... . A plans usor, sau mai mult a marait cand i s-a taiat motul si un pic la stinsul lumanarii la tort.
A ales de pe tava icoana, card si surubelnita+ foarfeca!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Bulinuta felicitari pentru Filip plimbaretul. De ce banuiesti ca ii trebuie ochelari? Stiu ca ai mai fost la control si nu ii scazusera diopriile..., dar ai observat ceva la el...? Sanatate multa si sa dea Doamne Doamne sa nu fe nevoie de ochelari!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

La multi ani, Vladut!

Dari, imi amintesc ca nu ai fi vrut sa se nasca bulgarasul exact in 29, dar... el a fost mai hotarat. Sa va traiasca, sa creasca sanatos si frumos si alaturi de frumoasa lui surioara. Va .

Cand ma pregatesc sa zic ca mananca bine Cristi vine o zi ca cea de ieri in care mi-a scos peri albi. Nu a vrut legumele, nu a vrut supa cu galuste, abia a vrut iaurt. In schimb cornul pe care il primeste sora lui la scoala e un "deliciu". Se intinde spre el si striga "cunuuu". E drept ca jumatate din ce ii dau in mana ajunge pe jos, dar mai baga si in gura cate ceva. Foarte sanatoasa mancare, cand aia facuta special pt el se usuca in farfurie si o mananca taica-sau, ca imi pare rau sa o arunc

Mergi la inceput