Bulgarasi: LMA Vlad, Sanziana, Elisa! (43)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

La multi ani, Ilinca!

noi suntem mai bine, Slava Domnului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multi ani, Ilinca!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

La multi ani Alexutu! sa cresti mare, sa fii sanatos si sa o bucuri pe mami a ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata.
La multi ani, Alexandru! Sa cresti mare si sa fii sanatos, sa nu mai ai niciodata nevoie de medici! Mami Alexa, sa va traiasca minunea cuminte si curajoasa!
Bulinutza, ma bucur mult ca va simtiti mai bine, Doamne ajuta. lasa ca trece ea si iarna si se vor rari si imbolnavirile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

La multi ani, Alexandru! Sa fii sanatos, fericit si sa alergi in curand cat te tin picioarele, bulgaras cuminte si dragalas!

Am vazut ieri bebelusa de 3 luni a unei prietene, dolofana si dragalasa foc! Creed ca nu m-am saturat inca de bebelusi... Daca mi s-ar fi trezit instinctele materne mai devreme si nu dupa 30 de ani, sigur faceam si bebe3. Nu cred ca exista nimic mai dragut decat sa tii un bebe lipit de tine si sa simti cum se linisteste in bratele tale. Uit instant toate plansetele, colicii, partzurile si regurgitatul... Nu imi vine sa cred ca al meu e deja omulet, prea repede trece etapa de bebeluseala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

La multi ani Alexandru!!!

adc Asa este, trece repede, mult prea repede perioada asta asa frumoasa de bebelusie.. Si parca la al 2-lea trece si mai repede..:( Deja mi-e dor de un nou-nascut...

Inca putin si trecem la Clubul scutecelorm

Despre noi nu prea am noitati... Sunt suparata ca nu ia Filip in greutate, o sa ma programez la dr pt sapt viitoare..Daca nu ma lamureste cred ca facem totusi un drum in afara pt analize/investigatii..
Cateodata totusi imi spun ca imi fac prea multe griji, citesc prea multe pe tema asta a alergiilor, etc... Pentru ca ma uit la el si vad un copil vesel, chiar exagerat de vesel (v-am spus ca el rade chiar si cand plange ), foarte vioi, cu apetit bun de mancare,cu somn foarte bun ziua si noaptea. Deci nu ar fi motive de ingrijorare, dar..totusi..
In fine, va tin la curent.

Noapte buna si un week-end frumos sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

La multi ani Iris-Vanessa!

Incet incet ne indreptam spre alta sectiune pe forumul dc... Urmatorul capitol nu se va mai deschide aici, cu siguranta. Bulgarasii cresc si tot cresc, mai putin si-i dam la gradi

Ce mai fac gravidutele? Va simtiti bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi anisori, Iris! Sa cresti mare, cuminte, sanatoasa si sa aduci mereu zambetul pe buzele celor care te iubesc!
Cat despre mutarea la clubul scutecelor eu propun sa o facem dupa ce si cel mai mic bulgaras, Cristian de izish, implineste 1 anisor. Sunteti de acord?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Lexi, sigur ca-l asteptam si pe Cristian de izish, la fel cum am facut si la nastere, dar tot nu se termina capitolul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor!
Adc, eu zic ca macar capitolul asta il terminam, pana la ziua lui Cristian vine ziua de 13, care e zi de forumeala si sper sa se umple ceva pagini.

Mergi la inceput