Bulgarasi: LMA Vlad, Sanziana, Elisa! (43)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna seara va spun si eu :) maaai da ce de vesti bune aici pe DC...
Ali_k -felicitari -sigur o sa fi ffff bine .Sarcina usoara si bb sanatos
Felicitari si lui Vladut - cred ca te a auzit mami ca l-ai parat si vea sa-ti arate xa poate siel:) bravo Vladut asa se mananca -
Alexa - intra el in normal ai sa vezi ...e baiat mare de acum...zice bine Suzique
Azi a fost soare cu dinti - am iesit o ora afara dar batea un vant ...abia astept primavara ...
O seara buna tuturor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata!
La multi ani, Leonard! Sa cresti mare, sanatos, voinic si mereu vesel!
Aly_k, felicitaaaari! Sarcina usoara si bebe sanatos tun!
Alexa, da, i-au iesit 2 masele si cand i-am dat cu Dentinox zilele trecute am descoperit gingia super umflata si in stanga jos, deci si acolo ii iese o masea. In plus caninul din stanga sus se vede fff clar prin gingie, cred ca nu mai dureaza mult si iese si ala.
Daca sambata nu a vrut sa manance nimic, duminica am schimbat strategia si i-am dat un ciocanel de pui facut la cuptor cu cartofi fierti in care am topit o bucatica de unt. A mancat multumitor. Iar ieri a papat, pe langa ciocanel, cateva linguri de bors de la noi. Ii place fff mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

alyk si aici felicitari pr II,sarcina usoara si bebe sanatos si papacios
suzi,si eu ca si amalia blenduiesc totul pt A;mi-a vomat de atatea ori incat nu ma risc cu nimik si nici nu o grabesc pt ca sunt ferm convinsa ca va manca neblenduit , mai tarziu dar asta e ,deci felicitari pt momentul prins
alexa, eu care sunt patita cu papacica Anastasiei , am observat ca au un moment ,brusc ,in care se satura de anume texturi si combinatii,iar ce povestesti tu imi confirma ce cred;adica iti mananca daca ii dai altceva si ii place ,deci pofta are,chiar daca nu ca inainte ...sa ii revina pofta la piticutul cel cumintel
inca ceva ,daca nu sunt dintucii de vina,poate il vede pediatrul sa nu fie un rosu in gat care sa-l supere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

La multi ani Leon!

Georgia, eu am inceput de acum sa-i alternez tipul de mancare, astazi spre exemplu i-am facut dou mancarici noi: ciorba de pui a la grec si dovlecei cu cartof la cuptor, sa vedem ce manaca din cele doua. Cred ca e si normal sa se plictiseasca de acelasi lucru, eu una m-as plictisi.

Lexi, Jo a crescut acum e fetita mare si vrea si ea mancare de oameni mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

La multi ani, Leonard!

aly_k felicitari pentru sarcina! sa Deie Domnul sa fiti sanayosi si tu si bebe!

eu sunt incoltita din toate partile...la servici stau pana tazriu si nu am timp de nimic...acasa filip ince nu e bine...dupa 4 saptamanai de nas infundat tot asa e...cu aerosoli grupa mare si degeaba...rares cu otita bilaterala, amigdalita si sinuzita...maie ii duce mama la orl iar sa vedem ce zice ca nu mai suport efectiv...bag in ei si vit c din macese si echinaceea ai argint si coryzalia si pana mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multi anisori fericiti LEON!

Suzieq, Georgia sunt convinsa ca Alex isi va reveni, ii gatesc combinatii diferite de legume, condimentate diferit. Astazi de exemplu a mancat foarte bine de dimineata si seara, la pranz jale..... cred ca sa cam plictisit de legume in general.
Bulinuta vai saracutul Rares. Multa sanatate si sa o scoateti la capat cu toate. Sanatate si lui Filipone!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata!
Off, Bulinutza, ce de probleme pe copii! multa sanatate. Te rog sa nu te superi pe mine dar din toti cei pe care ii stiu ca au luat echinacea pt imunitate, pe niciunul nu l-a ajutat. Noi i-am dat Mariei sirop Noni pt copii si suntem f multumiti.
Suzieq, da, asa se pare, oricum nu putem sa mancam nimic fara sa-i dam si ei. Sa vedeti ce atenteaza la berea sotului si ce-si baga boticul in sticla dupa ce o goleste taica-sau.
Apropo de asta, voi le-ati dat copiilor smantana din aceea grasa? Cand i-am dat din borsul nostru, acesta continea si ceva smantana din asta cu 30% grasime si eram cam indoita daca e bine sau nu dar nu i-am dat mult. Acum as vrea sa fac un bors special pt ea si sora-sa (eu oricum le gatesc ambelor separat fata de noi) si nu stiu daca ar fi ok sa adaug si smantana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Neatza! O cafea, un suc ...

Lexi, eu i-am facut ieri ciorbita cu o lingurita de smantana cu 25% grasime....nu stiu daca e slaba sau grasa dar cert e ca mancat destul de bine, i-a placut. Si Vlad e mare fan sticla de bere sau maia vem un pahar inalt de bere pe care nu-l mai putem folosi cum il vede cum ii trebuie sa-si puna gura pe el...

Bulinuta nu aid escoperit cine aduce virusii in casa? Noi toata toamna am suferit si pana nu l-am imunizat pe sotul nu ne-am oprit, acum iar se plange de durere de gat...de se imbolnaveste copilu' cred ca-l dau afara din casa. Eu i-am luat lui Vlad acum sirop de imunitate de la fares, ii mai dau si Vit C zilnic..sa vedem daca au efect. Eu zic ca astia mici se nasc ei cu o sensibilitate anume si daca avem "norocul" sa avem copilasi sensibili tragem non stop...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

La multi ani, Ilinca!

Noi la Andra pt cresterea imunitatii am folosit intr-un an Imunice. Am si acum un flacon nedesfacut, nu prea stiu, sa le dau, sa nu le dau? Nu cred ca ar fi rau, mai ales ca e perioada de boli acuma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani, Ilinca! Noce, poate mai treci pe-aici sa ne povestesti de copii.
Suzieq, am observat si eu ca berea e o mare atractie pentru copii, nu stiu de ce. Si Maria cand era mai mica era innebunita sa guste spuma, probabil pt simplul fapt ca era altceva fata de gusturile pe care le stia. Acum n-o mai atrag decat sucurile.

Mergi la inceput