Bulgarasi: LMA Vlad, Sanziana, Elisa! (43)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor acestei luni!Noi azi am fc petrecere mare fiindca Cristian a implinit 1 an si i am taiat si motul.. am avut multi invitati si C a ajuns rupt de oboseala dar s a distrat,a ras la toti si a stat in brate la toata lumea..Nici nu mi dau seama cd a zburat un an!
A!A mancat si putin tort...primul tort din viata lui!
Va pup!Sa ne traiasca puii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multi anisori frumosi!

Iris Ameli, Cristian, Eva Georgiana si Matei Gabriel




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

La multi ani Eva,La multi ani Cristian , sa cresteti mari,sanatosi si norocosi!!!
Cicineata - ce bine arata tortul tau, cred ca sotul tau stie cat e de norocos..:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani pentru sambata, Iris, Cristian si Eva! sa cresteti mari, sanatosi si sa aveti parte de mult noroc in viata!
Imi cer scuze pentru intarzierea cu care fac urarile insa in weekend nu apuc deloc sa intru. Iar sambata am fost un car de nervi pentru ca Jo nu a vrut sa manance NIMIC in afara de lapte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multi ani pentru ieri, Matei Gabriel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

Buna fetele.nu am mai intrat de mult pe dc,doar pe facebook. Dar pt vestea asta am zis ca trebuie sa o anunt prima data aici. Sambata am facut un test si au iesit 2 liniute. Isa o sa aiba un fratior sau o surioara. Peste 2 saptamani mi-am facut programare la ginecolog.am zis k nu are rost mai repede ca nu se vede nimic.sper sa fie totul bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Felicitari Alina pentru liniutele rosii! Curajoasa mamica .

La multi ani sarbatoritilor din week-end!
Nici eu nu am apucat sa intru ca in general in week-end sunt ocupata cu treburile casnice.

Carpediem, ca faceti voi? Nu mai intri sa ne spui cate ceva despre Matei?

Astazi este a doua zi cand Vlad mananca legumele neblenduite si sunt foarte mandra de asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Felicitari, Alina! O sarcina usoara sa ai, sigur ca va fi totul ok!

Luiza, cand avea Andra aproape un an blenduiam totul, si cu toate astea se ineca, scuipa, am patit sa si vomite din cauza ca ii ramasese o minuscula firimitura de leguma in gat... vai de mama ei de mancare... Si a venit ziua in care am mers la job si a ramas cu maica-mea... m-am socat cand am vazut cat de mari bucatele ii dadea, ea pasa cu furculita ca ii era frica sa umble cu blenderul dar legumele nu erau nici macar pasate ca lumea, ii baga in gura inainte sa termine de inghitit (drept e ca stateam si 3-4 minute sa inghita jumatate de lingurita), si totusi de atunci fata a mancat pasat asa mai "en-gros" fara probleme.
Probabil e un moment anume pe care daca l-ai nimerit totul va merge bine in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Aly_k felicitari, sa ai sarcina usoara si un bebe frumos si sanatos!
Suzieq felicitari pentru Vladut....
Lexi o supara ceva anume pe JO?
Alex face curand o luna de cand mananca foarte prost si cantitativ si nici nu vrea bucati, pasat sau blenduit; Mai nou musca o bucatica de geva , o mozoleste prin gurita dupa care o scuipa. Cu Hot dog song sau ursu nebun puse pe telefon reusesc sa ii dau cat de cat ceva sa manance.
Am inceput sa ii gatesc diferite mancaruri, legumele din supa nu le mai combin si fiecare e pasata separat, i-am dat alimente cu noi arome pentru a mai diversifica gusturile (smochine, rodie, cocos,)
- orez cu lapte si piure de smochine a mancat fff bine
- taietei/paste cu branza dulce la cuptor
- gris cu lapte si nuca de cocos razuita

Astazi de exemplu la pranz a refuzat ciorbita, in schimb a mancat singur binisor niste blini cu mazare (a la anda)

Cu rabdare trecem noi si peste astea.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Alexa, chiar ma gandeam ce ai patit ca nu te-am vazut azi pe FB deloc. Lasa-l in pace pe Alexutu ca o sa-si revina el usor usor, vine caldura o sa iesim afara miscare si automat pofta de mancare. Eu la inceput il fortam cumva pe Vlad sa manance si mi-am dat seama ca e o prostie si daca nu vroia ce am gatit la pranz atunci ii faceam ce ii placea lui si tot asa pana intr-o zic cand a inceput iara sa manance.

Amelia, sper ca am nimerit bine momentul....Cam asa s-a inamplat si cu apa din cana cu pai am incercat si a mers, poate am un fler bun, sper sa o tina tot asa cu mancarea ca sunt multumita momentan.

Mergi la inceput