Bulgarasi: LMA Vlad, Sanziana, Elisa! (43)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multi ani, Vladut!

Adc cat de cunoscut imi e ce povestesti tu acolo cu mancarica. In zilele proaste Alex nu voia nici prajitura, nici biscuite, nici.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Buna fetelor!

Multumim pentru urari

Amelia, intradevar imi doream foarte tare sa treaca ziua de 29 februarie cu bubu in burtica , dar el nu a mai avut rabdare, asa ca e mai special, o sa-l sarbatorim si in 28 si in 1, iar in weekend o sa-l dezmotzam .

Ufff, nu imi vine sa cred ca a trecut timpul asa repede, mult mult prea repede. Dar ma bucur ca l-am petrecut si il vom petrece in continuare alaturi de voi, super mamici si bulgarasi nemaipomeniti .

Va si va dorim o zi frumoasa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

La multi ani Vladut!!!!!!!!

Nu am mai apucat sa scriu pe DC, sunt ai mei in vizita saptamana asta si sunt tare ocupata. Ieri nici macar nu am putut sa stau 5 minute de vorba cu Amelia, sry Amelia dar eram tare grabita.

Saptamana viitoare ma apuc iar de sport si ne intram in programul nostru normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna seara.
La multi ani, Vlad! Sa fii sanatos, voios si sa iti bucuri parintii impreuna cu surioara ta!
Lali, te invidiez ca nu mai trebuie sa gatesti special pentru bebe, la noi nu merge treaba asta pt ca sotul meu e fan carne de porc, pt el mancarea nu-i mancare daca nu are carne de porc. Uneori ma satur si eu si prefer sa mananc sandvisuri decat mancare... Nu le pot da copiilor asa ceva. Maria mai mananca din cand in cand cate un gratarel din ceafa de porc dar atat.
In alta ordine de idei pt masa de fructe am cumparat o punga de fructe congelate mix, cu ananas, mango, papaya, struguri, pepene galben. Am vrut sa-i dau azi indulcite cu putina miere dar nu i-a placut, am pus prea putina miere si erau acre fructele. Acum ma gandesc ce si cum sa-i dau la masa de fructe.
Bulinutza, felicitari pt Filip umblator. Lui Jo inca ii e frica sa-si dea durmul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Lexi, nu stiu daca ai scris sau nu, dar tu nu te superi daca se repeta ceva .De ce nu incerci sa-i dai fructe crude, gen banana combinata cu para sau mar crud cu biscuite ca poate asa mananca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multi anisori! Adina Sanziana


O primavara frumoasa mamici alaturi de piticii nostri!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

La multi ani Adina Sanziana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

La multi ani bulgarasilor !
Fetelor nu stiu ce sa mai fac cu greturile astea,imi vine sa ma urc pe pereti d rau ce imi este,poate daca as vomita ar fi mai bine.Pana si d la apa imi este greata,la Isa nu am avut asa greturi,nici nu mai stiu ce sa mananc sa nu mai am senzatia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Ceva de genu am avut eu primele 3 luni de sarcina cu Alex.... Nu varsam si imi era foarte greu. usor usor m-am imprietenit cu o banana dimineata si la pranz un piept la gril... si cartofi fierti.

Sa treaca repede perioada asta si sa fii mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Alina, imi pare rau ca nu te simti bine. Eu am trecut prin asta la amandoua sarcinile si sinugurul remediu a fost sa mananc putin si des. Luam ceva in gura poate si din jumatate in jumatate de ora. Cum te descurci cu Isa cand ti-e asa rau? Ca stiu ca nu ai ajutoare... Se mai diminueaza greturile pe masura ce te apropii de trimestrul 2. Ai fost la medic? Multa sanatate!

Cristi mananca f rau, nu stiu ce m-as fi facut fara cereale. Pana si banana a scos-o din gura cu mana. Ii mai plac cartofii piure dar mi se pare aiurea sa ii dau cartofi zilnic. Si bineinteles, dupa ce ma pacaleste cu mancarea suge la greu.
Il las in pace, ce sa-i fac?




Mergi la inceput