FIV CU OVOCITE DONATE - Cap40

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Fetele mele dragi va scriu repede ca se tezeste micutuk
Noi 2... pont pt arsuri, mananca mihdale...pe asta o stiu de la Looana si a functionat si la mine
Miracol ma bucur ca iti faci planuri de viitor, asta ajuta f mult la psihic micuta noastra
Wish, felicitari si Doamne ajuta.Semne....fiecare are in felul ei, eu nu prea am avut decat intr-o zi o durere jos si de spate.
Dana, felicitari pt mogaldete, e cam devreme acum sa se vada inimioarele, mai pe la 6 sapt s-ar vedea, dar bine ca sunt amancoi acolo

Spunea cineva de uter infantil( scuze am citit zilele trecute si nu mai stiu cine)... dr mea imi zicea ceva de genul ca as avea, dar m-a si pus sa-i promit ca nu itesc pe net toate bazaconiile ce se scrie despre treaba asta. Acum uitandu-ma in urma dupa cum a decurs sarcina stau si ma gandesc ce as fi facut daca se prindeau 2... pt ca si cu 1 a fost greu cu tratament pana in ultima clipa. Acum realizez ca DD are intr-adevar grija defiecare si nu mi-a dat mai mult decat puteam duce.

Amalia, ce burtica frumoasa ai
Many, tusferi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Irilac, multumesc de pont! Te pup si pe tine si pe gogosel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza26 spune:

Irilac31 eu am intrebat de uter infantil pentru ca mie frica ca este prea mic pt un bebe dar pt doi?nu cred ca poti sa ii spui doctorului sa iti transfere doar unul,si nu m-as risca sa pun unul si sa nu se prinda mai bine doi sa mai am o sansa in plus.Ramane de vazut macar sa am unul...sau cati o vrea Dumnezeu fiv-ul e ca o loterie castigi sau pierzi dar lupti pana castigi!stiu ca poti sa transferi si 3 si sa nu ai parte de niciunu,asta este,am 26 de ani si o singura sansa sa incerc din cauza bugetului,poate o sa fie cu noroc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

danah, esti viitoare mamica de gemenasi! Welcome to the club! Stai linistita, de la 6 saptamani incolo se vad mai sigur inimioarele. Eu prima eco am facut-o la 7 sapt...
daniela, felicitari pentru inscrierea in cursa! Te asteptam la linia de sosire!!! Multa bafta
noi2, esti deja in 25 saptamani, asa e! am uitat ca esti doar cu 4 sapt in urma.... Doamne ce trece timpul!
Ivisor, ce face bebelusa ta? In cate sapt sunteti?

Pup frumoasele mele!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

29+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ivisor

wish
Vesti f bune, acum esti oficial graviduta, iti doresc bebei lipiciosi inca 8,5 luni, livrati sanatosi la termen. bebelusa mea din burtica ii pupa pe bebeii tai: sa fiti lipiciosi!!


ivi m-a impresionat mult mesajul tau!!!
Asa este,sunt oficial graviduta si ma rog la DD sa raman asa inca 8.5 luni asa cum zici si tu.
multi pentru bebelusa ta din burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

tusferi,noi2,danah pup mamicutzele noastre de gemenasi si le multumesc din suflet pentru gandurile bune.
Ieri si astazi am stat mai mult in pat de maine incep si ceva plimbari usoare.
irilac multumesc pentru gandurile bune,asa este fiecare are senzatii in felul ei .mi-am propus sa nu le caut in mod deosebit,sa incerc sa fiu cat mai pozitiva si cu incredere ca va fii bine.
miracol
daniela74 ma bucur ca ai intrat in linie dreapta si maine poimaine o sa vii si tu cu vesti bune despre embrionasi.Doamne Ajuta!!

Fetele voi nu ati baut cafea deloc in zilele de dupa ET ???
Ca parca mie tare dor imi e de una

o seara buna tuturor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Wish42 poti bea o cafeluta mica pe zi eu l am intrebat pe medic si a zis ca atata timp cat nu abuzez este ok
Irilacmamica si printz mic
Noi2prontzesita mititica ce a trecut timpul



amalia tsakoniati
18+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

Tusferi
pup perechea de buburuze (mai citesc la odiseea "noastra" despre ei si tare ma bucur ca sunteti bine)
Printesa noastra a trecut in sapt 32 sper ca are peste 1500gr, am facut o serie de dexa. sta cu capul in jos deja si cu un piciorus pe cap si e tare miscareata spre bucuria mea. eu stau acasa de la craciun si cum Matusica Amalia are pereche si precis trebuie sa tricoteze mult... ca pt 2 m-am apucat de crosetat, e tare relaxant!

Pup viitoarele mamici, toate mamicutele si puiutii lor din patuturi si din burtici.
ivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

neta fetelor!
Alinutza, ce tanara esti si tu draga mea!iti doresc sa ti se implineasca visul cel mare din prima!sunt extrem de multe fete castigatoare din primul loz cum ar venii!...asa ca tot ce trebuie e sa fii increzatoare ca poti!
ivisor, noi2....cand a trecut asa repede timpul asta fetelor?!imediat vin minunile in viata voastra!!
amaliaro, ai reluat tricotatul?ai o multime de bebei aici de imbracat
irilac, ce face nazdravanelul tau?iti multumesc pt gandurile bune!
wish, ce face cea mai proaspata viitoare mamica?sa stii ca si eu serveam dimineata o cafea ...dar dupa ambele et-uri nu am baut...nici nu am simtit nici o diferenta...si eu stiu ca una lunga cu mult lapte nu afecteazate pupic si asteptare usoara!!
bioana, ce mai face Irina?ne e dor de ea

eu sunt bine, ieri mi-am facut programare la dr pe luni la 17:30 sa facem un eco sa vedem cum stam dupa sangerare...si sa decidem cand facem histero...luna asta sau luna viitoare...cel mai probabil luna asta...ca sa apuce endo sa se refaca si uterul sa fie ok...vedem luni si va dau mai multe detalii atunci!
nu mai plang, sunt tare, ce naiba sunt o luptatoare...ma pregatesc pt razboiul fial pe care am sa-l castig de data asta!...mi-am dat seama ca poate Dumnezeu m-a protejat de data asta si nu a vrut sa ma chinui poate mai tarziu cu o sarcina cu probleme...cine stie...doar Bunul Dumenzeu...daca sunt trista si abatuta si plang mereu nu rezolv nimic, nu aud nici un bebe inapoi...din contra imi fac rau mie insami si celor din jurul eu care sunt cu mine!...asa ca ma focalizez pe ce urmeaza...si simt ca imi implinesc si eu visul!!
va pup si va doresc un weekend frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

miracol Histeroscopia, se efectueaza, de obicei, in luna premergatoare transferului, pentru a spori sansele de implantare. Stiu ca ti-e greu dupa acest esec si stiu ca organismul tau nu a fost supus unui potop de hormoni, fiind doar un FET, dar de ce te grabesti pentru luna aprilie? De ce nu incerci sa-ti sporesti sansele? Lasa putin organismul sa respire. Macar 3 cicluri, dar nu-l lua in calcul pe asta, care tocmai a venit. Stiu ca nu prea ai ciclu, dar poti calcula 28 de zile, pe care le inmultesti cu 3. Sti vorba romaneasca: "graba strica treaba". Aici nu e o cursa, nu conteaza cine ramane prima rapida si din a cata incercare. important e sa reusesti si sarcina sa decurga bine. Pentru asta ar fi cel mai bine sa-i acorzi organismului tau timpul necesar pentru a-si reveni. Gandeste-te si ca urmeaza perioada salatelor, a ridichiilor, etc., deci si natura te va ajuta. Apoi, anul asta, Pastele e la inceputul lunii mai. Il poti petrece in liniste, in familie, te poti ruga. Poti pleca linistita si psihic la drum, caci aspectul asta conteaza foarte mult. Sper sa nu interpretezi gresit mesajul meu, caci iti vreau doar binele (parca ma vad pe mine la al doilea fiv, cand nu stiam cum sa fac totul mai repede, ca sa raman odata gravida - asa ca-ti vorbesc din propiile-mi greseli)
matusico frumoasa burta afisezi.

salutari tuturor doamnelor

Mergi la inceput