FIV CU OVOCITE DONATE - Cap40

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Wish bafta multa si sa ai puiutii cu tine 9 luni!

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

sandy Doamne Ajuta !!!
Offf ..... e asa de grea asteptarea si asa de greu sa nu te gandesti tot timpul!!!
amaliaro,miracol am reusit sa stau pana acum fara cafea sa vad cat mai rezist.In schimb mananc cate ceva dulce,nu ma pot abtine,stiu ca e indicat in perioada asta sa mancam cat mai sanatos si fara multi carbohidrati dar ma gandesc sa le indulcesc un pic pe mamarutzele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fetele

Wish important e sa nu exagerezi cu dulciuriel nu sa nu mananci deloc; incearca insa totusi sa mananci proteine de buna calitate si legume si fructe cat mai multe dar nu in exces!

Sa aveti un weekend frumos

Noi saptamana viitoare vom pleca la o clinica din Kiev la discutii preliminare, dar va tin la curent la FIV cu surogate.

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trandafirash spune:

fetelor,va pup si sa fiti sanatoase cu toate si bebelusi asa cum va doriti,a avut vreuna dintre voi donatoare din Romania?ce sanse sunt aici in tara?rata succesului o fi mai mare in strainatate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

sandy super vesteeee !!!
Stiu ca la Isida,unde a facut si teli , apropo' oare ce mai face teli- a nascut oare ??? , se poate face in paralel fiv cu donate si fiv cu oo proprii.Am intrebat eu inainte de a ma hotari sa merg la cehi.
Stiu ca ei cer multe analize ceea ce nu e rau deloc si poti discuta cu ei tratamentul post ET si vis a vis de probleme de trombofilie,si de cele imunitare.
Nu,nu exagerez deloc,a fost vorba de 60 mg mancate in 2 zile.
Da,mananc oua fierte,carnita de curcan,legume si fructe dar cu toate astea astazi sunt in butoi de tot;daca in primele zile am avut o usoara durere de sani si mici intepaturi in burtica de aseara nu mai simt nk deosebit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Looana ti-ai schimbat poza de la avatar,este frumos foc baietzelul tau,nu ma pot abtine sa nu ti-l laud de cate ori il vad,cu siguranta seamana cu sotul tau!!
danah ce faci,cum esti?
Ai primit mail de la clinica,au reusit sa congeleze ceva?
Mie imi ziceau ca in timp de o saptamana primesc informatii referitoare la acest aspect de la ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Wish am inteles ca cei de la ISIDA sunt OK dar nu au program de surogate ceea ce ne intereseaza pe noi acum.

Stiu ca toate cautam semne dar poti fb sa fii graviduta si sa nu ai nici un semn asa ca, daca poti, sa nu incepi sa iti faci griji

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Sandy Doamne ajuta
Wish fi calma ca mai ai putin si fi cu beta baban
toata gasca

amalia tsakoniati
18+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=amalia&year=2013&month=7&day=10&babycount=2">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Sandy, ce veste buna , Doamne ajuta sa vii cu vesti bune de acolo si planul vostru sa prinda contur
Wish, Dana...nu cautati semne, e mai bine asa..credeti-ma. dupa ce apar o sa va plangeti de ele .Si eu in primele sapt nu aveam nimic si cand au inceput greturile...tine-te frate, ma ridicam din pat si ii ziceam sotului....e naspa raaauuu sa fii insarcinata si fugeam la baie, asa ca mai bucurati-va de " bine"
In legatura cu cafeaua...eu am baut toata sarcina cafea, imi puneam intr un pahar 2 degete de cafea si lapte pana sus. Asa mi-am tinut si tensiunea in limite normale. Dulciuri...aoleuuu cate am bagat in mine si acum se vede....eu am mers de la inceput pe premiza...trebuie sa ma rasfat, daca mi-e pofta de ceva mananc, nu ma abtin de la nimic...chit ca mancam cateodata numai dulciuri. La celelalte fivuri respectam tot ce se zicea...nu cioco nu cafea etc...muream de pofta ...acum nu am avut interzis la nimic si nu am mai tinut cont de nimic, mi-am facut poftele

Miracol...ah daca ai stii cat m am gandit la tine zilele astea. Esti o norocoasa ca stai in orasul tau ...aveti un magazin acolo care tare mi-ar trebui mie unul asemanator aici. De acolo imi comand ornamentele pt tortul de botez si muuulte alte chestii si nu-mi convine deloc ca trebuie sa platesc o gramada curierul. Te pup si ma bucur ca esti cu moralul sus si increzatoarje
Amalia, fac tumbe prichindeii, nu se bat intre ei?
Chiar...Teli oare ce face...o fi nascut? Coco iar nu a intrat de mult...macar sa ne zica ca e ok...
Tusferi tu cum te simti? Ai facut injectiile cu dexa?

Va las trebuie sa se trezeasca seful sa i dau papa
Duminica frumoasa sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Iri, eu ma simt binisor, am momente mai bune, momente mai rele, dar multumesc lui Dzeu ca inca sunt in formula 3 in 1. Gemenasii au cam 1.400 fiecare, fetita e un pic mai mare decat baietelul, sunt super activi amandoi iar eu fac shopping pentru ei doar pe internet, ca nu mai pot iesi. Nu mai am nici putere si oricum doctorita a zis sa limitez la maxim iesirile si sa incerc sa stau ca mai mult in pat. Colul e inchis, maine intram in 30 saptamani Doamne ajuta sa mai stea inca 7
Ma topesc dupa baietelul tau
Pup toate fetele!

l.e. am facut si prima serie de injectii cu dexametazona. O sa mai fac o serie in sapt 31 si probabil una in 33.
Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

29+ cu si

Mergi la inceput