FIV CU OVOCITE DONATE - Cap40

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

intru si eu pe fuga
Miracol bafta multa maine,o sa fie bine
Speranta bine ai venit.Eu o sa merg in mai,spune-mi te rog dupa ce ai trimis depozitul,ti-au confirmat ca l-au primit?Mie nu mi-au zis nimic doar ca sa le trimit un mail inainte cu 2 luni de punctie in care sa le zic ultima data a c.m si cea a urmatorului,banuiesc ca atunci o sa-mi trimita si tratamentul.Si eu caut cazare,dar toate hotelurile din apropiere sunt ocupate,am gasit un apt.la hotel Vista,nu stiu ce sa fac,a stat cineva acolo?
Danah,felicitari pt.inimioare
Wish,tin pumnii pt.un beta frumos
mamici si gravidute tare imi place sa va citesc,va pup

lacf.lilypie.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

buna dimineata,

MIRACOL te asteptam cu vesti bune!!doamne ajuta sa ne dai curand si vestea cea mare. un de la irina.

DANA FELICITARI PENTRU GEMENII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! OAU CE VESTE BUNA.ASA IMI PLACE, SA VAD CUM SE IMPLINESC MINUNILE SI AICI...te fiica-mea si iti doreste o sarcina usoara si la termen.

TUSFERI mai ai asa de putin...cum o sa ii cheme pe gemenii tai?

DANIELA iti doresc sa intri cat mai repede si tu in randul gravidutelor...

WISH tinem pumnii pentru vineri!!!!!!!! dumnezeu e mare si ne ajuta.

e o dimineata insorita si la mine!! am si uitat cum e cu frigul asta....

pupam toata gasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Daniela, noi nu am platit inca, vom plati zilele astea.
Voi cum ati facut, ati transferat din contul de lei contravaloarea depozitului?
Fetelor, mi-ati dat alte idei acum. Eu ar trebui sa fac o histeroscopie cu o luna inainte de a merge la cehi, asa m-a sfatuit doctorul meu de aici. Am facut o eco si s-a vazut un polip. Voi ce ziceti e ok asa?! Biopsia asta de endometru se face la histero?
Legat de trompe, eu am facut o histersalpingografie in 2010 si trompele erau ok, dar a trecut ceva timp. Daca ar fi hidrosalpinx-ul s-ar vedea la eco?!
Vreau sa ma asigur ca imi iau toate masurile de precautie, pt ca la FIV-urile trecute s-a dovetdit ca nu s-a reusit din motive de astea de bube. Dupa 2 FIV am facut histeroscopie, nu inainte cum ar fi trebuit si era varza uterul, plin de sinechii, care habar n-am de unde au mai aparut. Plus ca nu mi s-au dat mutatiile de trombo de facut si s-ar putea si asta sa fi fost o cauza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Speranta eu am facut la Brno histeroscopia si biopsia au facut-o chiar daca nu s-a vazut nimic,cavitatea uterina era curata.La tine cu atat mai mult.Hidrosalpinxul se vedea la fiecare eco pe care o faceam,deci da se vede,acum mai depinde si de medic.Analizele de trombofilie e bine sa le faci.Bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:


Daniela, stiu ca m-am uitat pe booking si am gasit ceva in iunie. Intr-adevar se pare ca e vizitat Brno. Pe booking era cate o camera, o fi strategie de marketing, habar n-am. La care m-am uitat eu si erau aproape de clinica si mai ieftine: Hotel Omega 3* 348 euro 6 nopti, Satyam Pension 414 eur, vezi ca au pe site-ul clinicii o colaborare cu Holiday INN de 4*, am facut eu calculul 410 eur in loc de 684 pe Booking.
Acum, daca stii altele mai ieftine, sau stiti, va rog sa imi spuneti.
Parca si Vaka, de care zicea o fata era mai ieftin, dar mai departe de clinica. Acum, eu nu imi dau seama de distante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

So, daca se vede la eco e ok. Nu s-a vazut, sa stau linistita cat de cat.
Merci Danah.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna fetele!
Miracol a iesit din anestezie e ametita dar e bine acum face nani


amalia tsakoniati
19+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=amalia&year=2013&month=7&day=10&babycount=2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Speranta, nu te baza pe faptul ca se vede la eco, nu toti dr il vad, trebuie un eco performant si un dr f bun. Crede-ma stiu ce spun....eu am fost la " somitati" in ale fiv ului la noi in tara si nu mi-a zis nici unul de hidrosalpinx...si am fost la vreo 3 dr...doar PK a intrezarit ceva. Inainte sa pleci rezolva toate problemele, asigura-te ca trompele sunt curate, fa histero cu 1 luna inainte ca uterul sa fie ok, spune dr de la Brno de polip...la histero poate il elimina...si F IMPORTANT...FA TOATE ANALIZELE DE TROMBOFILIE.
Fetelor, nu plecati la drum pana nu ati facut toate analizele astea...nu mergeti pe premiza...las' ca eu n-am nimic...luati-va masuri de siguranta, e pacat pt 2000 lei ( sau cat costa analizele) sa pierdeti lupta.Stati mai linistite in timpul procedurii stiind ca ati rezolvat tot, ati facut tot ce a depins de voi si nu va ramane decat sa va rugati.

Miracol, gandul meu e la tine,sper sa ai rezultate bune azi. Eu vreau sa-ti spun parerea mea, dar nu as vrea sa te supar...cred ca putin te grabesti, eu una as mai lasa, macar 1 luna sa se refaca organismul...dar daca tu asa simti mergi inainte, ai toata sustinerea mea.

Bioana, Amalia, Tusferi, Wish, Danah, Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fetele vesele

Amalia,, Irilac, Wish, Bioana mercic mult si Doamne ajuta in weekend vin cu noutati bune sper

Teli bine ai revenit si felicitari sa iti traiasca minunile

Stefana ma bucur ca sunteti bine si ati trecut cu bine de perioada cea mai grea a primului trimestru

Danah felicitari pentru inimioare si ai grija de voi 3 Vezi mai in urma ca si Alina Alba a avut hematom si sangerari si scria ce a mai luat ea parca si vitamine si MagneB6, si parca spunea sa nu faci dusuri calde ci doar calai. Ai grija cu Clexanul ca iti poate creste sangerarea!

Miracol sper ca esti bine si ca histerscopia ta iti aduce un uter OK fara probleme pentru viitoarea incercare!

Irilac ai dreptate intrutotul in ce ii scrii Sperantei; Sper ca te crede si ca face asa pt ca eu sunt patita cu 3 polipi care nu s-au vazut la eco nici in Austria.

Wish asteptam cu pumnii stransi vestile bune de la tine

Fetelor va pupic!

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

MIRACOL .

IRILAC pupam si noi nazdravanul tau.

Mergi la inceput