FIV CU OVOCITE DONATE - Cap40

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Wish, eu imi propusesem sa astept macar 12 zile. De fapt m-am uitat pe link-ul ala de pe prima pagina, cu calculatorul pentru transfer blastocisti si scrie acolo cand sa iti faci primul beta, prima eco, etc. N-am vrut sa ma grabesc din 2 motive. In primul rand ca teste pipi pozitive am mai avut la viata mea, dar n-am trecut niciodata de 6 saptamani. In al doilea rand voiam sa fie o valoare concludenta, sa nu ma stressez suplimentar ca poate nici nu s-au prins. O sa tin minte toata viata ce emotii am avut la prima eco, pt ca speram din inima sa fie 2, ca beta era mare. A stat doctorita pe prima inimioara o gramada, a masurat saculetul, hearbeatul iar io ma bucuram de nu mai puteam dar abia asteptam sa se duca cu sonda sa mai caute una...Oricum, cand am auzit prima inimioara mi-a venit sa plang de fericire. Ne-au dat lacrimile la amandoi si mie si sotului. Eu am facut eco la 7 saptamani, ca la 6 era doctorita in concediu.... Deci asteptasem ceva, dar a meritat
Doamne ajuta sa traiesti si tu si restul fetelor care sunt in focuri, aceleasi bucurii !
daniela, mie nu mi-au confirmat nimic. Am intrebat-o pe Svetlana de vreo 2 ori daca au intrat banii dar nu mi-a raspuns... Asa mi-au zis si mie. Nu iti trimit tratamentul daca nu e ok cu banii...
Bioana, esti o fericita. La noi e frig
Speranta, eu am transfeat euro, ca euro aveam stransi in contul respectiv, special pt FIV.
Subscriu si eu la sfatul lui Iri. Musai sa iti faci analizele pt mutatii. Sunt cel putin 2 fete aici pe subiect care le-au facut dupa ce s-au oprit sarcinile in evolutie si au iesit pozitive. E pacat de banii si de timpul investit. Plus consumul psihic al pierderii, nu mai vorbesc... Eu privind in urma, n-as mai pleca la drum fara histeroscopie. Am avut o histerosalpingografie mai veche dar histeroscopie nu facusem. Aveam in schimb toate mutatiile facute si restul analizelor recomandate in caz de infertilitate.
Amalia, multumim de vesti, Miracol somn usor!
Sandy, sa ne mai tii la curent cu demersurile tale!
Pup toate fetele!


Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

30+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Fetele am vorbit cu micuta Miracol este bine putin ametita ramane in seara asta internata si maine merge acasa ma bucur ca a trecut si peste asta

amalia tsakoniati
19+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=amalia&year=2013&month=7&day=10&babycount=2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Buna din nou,

am facut mutatiile dupa 2 FIV-uri si am MTFHR 677 heterozigot si ambele PAI heterozigote.
Histeroscopia o fac inainte cu o luna, asa m-a sfautit dr. de aici si am transmis informatia asta si cehilor, care nu mi-au dat un raspuns legat de asta.
Nu stiu daca sa mai fac si histerosalpingografie. La ultima eco din ianuarie facuta de Dna. Gache de la Medlife nu mi-a zis nimic legat de trompe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Danah, tu ai fost special la Brno pt histero?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Eu aveam hidrosalpinx si cei de la reprofit mi-au spus ca nu-mi fac fertilizarea daca nu scap de trompe care fusesera anterior clipsate in Romania.Ulterior s-a dovedit ca nu fusese bine facuta clipsare si aveam lichidul respectiv in uter si afecta embrionul.Si daca tot am facut laparoscopia la ei(caci in romania nu ma mai prinde dupa cate am tras)mi-au facut si histeroscopia cam cu 2 luni inainte.
Super profi totul.NU am cuvinte......Daca iti mai pot raspunde la vreo intrebare cu placere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Saluti fetele dragutzele,
am ajuns de la serviciu si acum ,mancata si schimbata,am dat fuguta la voi sa vad ce mai faceti.
Ziua a trecut ok,chiar mai bine decat ma asteptam.
tusferi imediat ma uit si eu la linkul de pe prima pagina de care zici,nu l-am observat.
Asta este motivul pentru care nu am facut nici eu beta,as vrea daca este sa fie o valoare concludenta sa nu stau cu sufletul in maini si sa ma intreb o fi sau n-o fi.Eu stiu ...,la mine ziua 12 este duminica si parca n-as mai avea rabdare pana luni,ce zici?
Am fost impresionata profund de vorbele tale si imi doresc din inima sa simt si eu asta.
sandy Doamne Ajuta !!!! Te asteptam cu cele mai bune vesti la sfarsitul saptamanii.Drum bun!
bioana,irilac,speranta,daniela,amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Wish, eu am facut pipi test in z 11 si s-a vazut bine liniuta. Probabil ca bHCG-ul este sufcient de mare sa fie concludent in z10. Eu in ziua in care am facut pipi test am avut un feeling ca sunt insarcinata si m-am trezit cu gandul sa il fac. Mai ai putin. Tin pumnii!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

30+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza26 spune:

Wish te asteptam cu vestea cea mare,multa bafta,fetelor va citesc mereu si va tin pumnii!Miracol ma bucur ca iti continui lupta,fii tare!Amaliaro ce mai fac bebicii tai?fetelor care aveti puiutii cu voi aveti grija de ei!pup toate burticile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Wish, eu cred ca poti face linistita beta sambata. Din experientele anteriroare stiu ca iese sigur daca e.
Asteptam cu nerabdare sa ne spui ca e pozitiv. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Wish daca ai facut Pregnyl sau echivalent 5000UI poti face sambata testul.
Daca ai facut 10000UI fa-l doar luni.

Fetelor va pup pe toate ca sunt pe fuga

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput