FIV CU OVOCITE DONATE - Cap40

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

danah
stiu ca cehii au agolutin,se face zilnic.
Nu stiu daca te ajuta cu ceva informatia.
Spune-mi te rog ce inseamna hematom subcorial?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Este un fel de cheag de sange care se formeaza intre viitoarea placenta si peretele uterin si daca creste foarte mult o poate desprinde,dar nu va fi cazul.Bine ca stiu de unde sangerez.Tratamentul este cresterea progesteronului si a estrogenilor si eventual Clexane pe care oricum il faceam de la inceput.poate cresc la 0.4 dar vreau sa fac niste analize inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Danah, felicitari pt inimioare!
Eu iau progesteron injectabil de la clinica Promed, din Bucuresti. Nu se gaseste la noi pe piata, ei il importa direct din Italia. Poti suna la ei, cred ca vand si asa, fata sa fii arondata la un medic de la clinica lor. Au prontogest, pe care eu l-am facut in fiecare zi si costa 16 lei si Lentogest, cu eliberare prelungita, costa 60 lei si eu il fac o data pe saptamana. Poti cauta pe internet despre ele, pe site=urile italiene.
Iri, pupici la "nazdravan"!
Wish,

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Multumesc Stefana.Am inteles bine?LE iei pe amandoua?Asa ti-a recomandat in functie de analiza progesteron?
Am fost si eu pacienta dr.Bolintineanu de la Promed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Nu, nu ambele. Mai intai mi-am facut Prontogest, asta inainte de sarbatori, ca nu le ajunsese inca importul de Lentogest. Din ianuarie am trecut pe lentogest, sa mai scap de intepaturi si negreli.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Wish am inteles printre randuri. Miracol, merci de urare si iti doresc sa ramai imediat dupa histero.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

miracol
eu abia acum am vazut mesajul tau,cand a scris speratnta de histeroscopia ta.Cred ca am scris amandoua in acelasi timp.
O sa fiu cu sufletul si gandul alaturi de tine maine draga mea.
Te asteptam cu vesti bune si un uter curat,gata pentru primirea bb-ilor.
Doamne Ajuta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Miracol si eu tot acum am vazut postarea ta.Bafta multa maine.Cei de la Sanador mi-au spus ca la histeroscopie e bine sa verifice receptorii pe tru progesteron si estrogeni.Sper ca am inteles bine.Si o biopsie de endometru mi-au facut la Brno desi uterul era curat dar au vrut ei sa vada altceva.Oricum esti fetita mare,comunica cu cel care iti face histero.Cu trompele cum stai?Eu aveam hidrosalpinx de la ele si mi-a scazut drastic sansele la fivurile facute la noi,,,,
Pup si multumesc pentru felicitari.Doamne ajuta sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Wish, eu am facut beta in ziua a 12-a. Facusem un pipi test cu o zi inainte. Mie imi spusesera sa fac in ziua a 14-a. In z 14 am facut al doilea test. Iti tin pumnii!
Stefana, ce repede trece timpul! Felicitari pt eco bun!
danah, felicitari pentru cele 2 inimioare!!!! Sa ai o sarcina usoara si la termen!!
Iri, Bioana, Miracol, Ivisor, Amaliaro si restul fetelor, va pup cu drag!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

30+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

danah biopsie de endometru cred ca ti-au luat pentru a verifica daca ai hiperplazie de endometru,care se trateaza cu foarte mult progesteron.
miracol daca nu ai facut niciodata biopsie de endometru - eu n-am facut- si faci histeroscopie ar fi bine sa o bifezi si pe asta.Dar vorbeste cu medicul tau.
tusferi mamicutza de gemenasi in 30 saptamani!!
Si mie mi-au spus sa fac testul la 14 zile de la ET,dar atunci nu credeam ca o sa rezist atata.

Eu maine incep serviciul ,a fost asa bine acasa !!!

Mergi la inceput