FIV CU OVOCITE DONATE - Cap40

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Teli, felicitari si crestere usoara. Cred ca tare greu e cu 2... eu cu unul singur si de abia fac fata, daca ai posibilitatea e f bine ca iei pe cineva sa te ajute. Te mai asteptam pe la noi sa ne mai spui ce faceti
Wish, eu am avut ET luni si duminica mi-am facut un pipi test . A iesit a 2 a liniuta f pal...dar era acolo...apoi luni m-am dus la beta.
Stefana...deja 12 sapt?? Ce mai trece timpul asta...sarcina usoara mai departe
Tusferi, felicitari pt schimbarea prefixului si Doamne ajuta sa stea bebelasii cat mai mult la caldut
Ivisor
Bioana, Irinuca ta e tare cuminte, o strengarul meu
Speranta, felicitari pt programare. eu am fost cu masina si am stat la hotel vaka. Mi a convenit ca era amplasat langa un tesco si kaufland, avea o mini kicineta in camera,
puteam sa-mi iau mancare ieftina de la supermarket si mancam in camera.
Amalia, Miracol, looana de la noi
Oare ce mai face Apalina...nu a mai intrat de fffff mult timp.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

neata,

TUSFERI sa stea bebelusii tai acolo cat mai mult.

WISH un mare de tot.
IRILAC pupam si noi strengarul tau. ieri am fost la curs de masaj cu irina si am fost mandra tare...desi era cea mai mica de acolo era cea mai grasuta si lunga fetita...toata lumea a laudat-o. la masaj unii plangeau, altii dormeau sau mancau a mea gangurea de zor...nu stie sa stea pe burta, in rest e de nota 10.

pupam toate burticile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Buna fetelor,

merci de informatii. De abia astept sa mergem si noi. Ma apuc de pe acum sa caut cazare.
Ziceti ca e ok sa mergem cu masina. Sotul isi facea griji, referitor la transport, cum e mai bine cu masina sau cu avionul?!
Wish iti tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Am intrat de dimineata sa va spun ca nu am fost sa fac testul.
Eu in 6 februarie am facut un ovitrelle a carui substanta activa este hcg-ul.
Dupe ce ma hotarasem aseara sa-l fac,am inceput sa caut o schema de eliminare a hcg-ului din sange pt a sti cat din rezultatul testului este ovitrelle.Tot ceea ce am gasit era afirmatia ca acesta se elimina din sange intre 10-14 zile.
Decat sa fac un test astazi care nu este relevant 100% si sa stau cu inima stransa pana maine cand tre sa fac altul sa vad daca creste sau nu mai bine mai aman un pic efectuarea lui.
M-am gandit sa-l fac doar vineri.

speranta,si noi am fost cu masina.A fost mai greu in tara ci gropi si alte alea,cand treci granita o sa mergeti doar pe autostrada:nadlac,budapestagyor,bratislava,brno.
Viniete am luat la iesirea din tara pt Ungaria,Slovacia si Cehia.Am platit lei.
In Brno am platit cu cardul dar am si retras de la bancomat coroane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Multumesc Wish, foarte utile informatiile de la tine.
Hai ca mai e putin si faci testul si asteptarea nu va fi in zadar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

EU am fost azi la eco la 6 saptamani si s-au vazut cele doua inimioare batand.Am un hematom subcorial nu foarte mare.De aia sangerez.tTrebuie sa stau cat mai linistita si de la Brno mi-au suplimentat progesteronul cu 2 pe zi.Maine fac si analiza progesteronului.Dar progesteron injectabil se gaseste in tara?Pe unde?
Multumesc pentru sfaturi si incurajari.Le astept in continuare.
Wish nu am stiut ca ai avut in schema ovitrelle.De ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

danah nu l-am avut in schema.
L-am folosit la ultima fertilizare pentru ca am PRG cam mic si pe limba noastra Ovitrelle/Pregnil administrat dupa ET pacaleste ovarele sa produca mai mult PRG necesr sustinerii sarcinii.
speranta cu drag,tu mai intreaba-ne ce te intereseaza si noi iti mai spunem din experienta.
Referitor la progesteron injectabil,el nu se gaseste in Romania.
Eventual sa o rogi pe stefana sa-ti dea mai multe detalii,dr la care este in observatie i-a recomandat si ea face acum injectabil.
Stiu ca este prog injectabil la un gramaj mai mic care se face zilnic sau la un gramaj mai mare,depot,care se administreaza la 3-4-5 zile in functie de recomandarea medicului.
Pe toate 3 rovinietele am platit in jur de 190 lei,ele trebuie lipite pe geam si pe una din ele tre trecut nr mesinii pe verso pt a evita transmiterea ei altei persoane pe parcursul celor 10 zile.
10 zile este perioada minima pe care poti achizitiona aceste roviniete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

danah
si am uitat sa-ti spun FELICITARI !!! pentru inimioare,este o veste nemaipomenita,ma bucur ca sunt bine si tre sa fie un miracol ceea ce simti tu acum.

Fetele v-am intercalat mesajele dar va descurcati voi printre randuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Multumesc Wish pentru informatii.
Stefana de unde procuri progesteronul injectabil?
Pup toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor!
danah, FELICITARI pt inimioarele comorilor tale din burtica!!esti prima graviduta de gemenasi pe anul asta!!sa aduca mult noroc si urmatoarelor candidate pe lista!!...ai grija de tine si de micutii tai!!
wish, stai relax ca esti graviduta si tu!!asteptam beta vineri!!
teli, felicitari pt nasterea micutilor tai!!sa creasca mari si sanatosi!sunt pereche si ai tai, nu?va pup
irilac, pup mamicuta si printisorul!!
speranta, bine ai intrat si sedere scurta, fie ca luna iunie sa fie cu ochisori!!
tusferi, felicitari pt cele 30 de sapt!~doamne da sa mai stea minunile tale in burtica
amaliaro imi e dor de voi!!

eu am fost aseara la eco, apare uterul curat, endomentru in ziua 8 de ciclu a fost de 6,1...totul a parut ok...maine fac histeroscopia!Doamne ajuta sa iasa bine...va multumesc tuturor pt sustinere si sper sa vin cu vesti bune curand!
va pup

Mergi la inceput