FIV CU OVOCITE DONATE - Cap40

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Teli felicitari sa iti traiasca minunile
toata gasca


amalia tsakoniati
18+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=amalia&year=2013&month=7&day=10&babycount=2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

amalia in ziua 6 ai facut beta ????
hmmmm....si eu tocmai ma hotaram sa mai aman o zi sau doua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Buna fetelor,

va citesc de ceva vreme si mai nou ne-am hotarat si noi sa mergem in Cehia la Reprofit.
Stiu ca ati mai scris si poate sunt a nu stiu cata care va intreaba, dar va rog sa ma ajutati si pe mine cu detalii si sfaturi legate de cazare, transport, etc.
Am inteles ca ar trebui sa fim acolo cu 1 zi inainte de punctie.
Din lista lor de medicatie presupun ca ati luat medicamentele care se gasesc la noi Cycloproginova, Utrogestan etc..
Va multumesc pt orice informatie, aici sau pe privat, cum doriti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

buna, am chiulit cateva zile....sorryyyyyy....

MIRACOL,AMALIARO,LOOANA, IRILAC

DANA felicitari!!

SANDY doamne ajuta!! tin pumnii!

WISH felicitari si tie. stai linistita. nu cauta semne.eu una nu prea am avut...

TELI sa iti traiasca copiii!!

SPERANTA ma bucur ca te-ai hotarat sa faci pasul acesta. sa dea dumnezeu sa ti se implineasca dorinta. noi suntem alaturi de tine!eu am facut in madrid fiv-ul, nu te pot ajuta.te ajuta cu siguranta fetele.

eu va doresc la toate o sarcina usoara,asa cum am avut eu parte. eu am luat doar 9 kg, unul pe luna, ca la carte... cafea nu am putut sa beau , in rest nu am avut probleme.cu dulciurile nu prea m-am omorat...din cauza la toxoplasmoza am fost privata de salam, afumaturi...si o gramada de alte chestii...dar am recuperat acum...oricum am cu 1 kg mai putin decat aveam cand am ramas insarcinata..
testul de sange mi l-au facut la 14 zile.

noi suntem bine, crestem,dormim foarte bine noaptea.irina se culca pe la 9,30. ii dau pe la 3 sa manance si pana la 7 nu am treaba cu ea. nici nu stie sa planga...va pupa printesa mea pe toate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Merci Biona.

O scurta prezentare a mea si a sotului:
avem 35 ani, incercam din 2008, 2 FIV cu putine ovocite, respectiv embrioni si de slaba calitate.
Ne-au programat pe 17.06 la Brno la punctia donatoarei. A fost o surpriza pt ca citisem aici ca dureaza intre 8 si 11 luni.
Acum trebuie sa stranegm banii mai repede dar suntem increzatori, dupa ce am citit de atatea reusite pe acest forum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

SPERANTA sa fie cu noroc in iunie.spor la adunat banutii. noi te sustinem!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Buna fetelor!
Am schimbat si noi prefixul azi
Trandafirash, dintre fetele care activeaza aici pe subiect, nu a facut niciuna cu donator din Ro. Eu cred ca sansele sunt la fel de mari si in Ro, daca ai donatoare cu ovocite bune (tanara si sanatoasa). Sunt clinici bune de FIV-uri in Ro...
Teli, felicitari pentru gemenasi!!! Sa fie sanatosi, mancaciosi si dormiciosi! Ma bucur mult ca ai intrat sa ne dai vestea buna!
Bichi, ma odihnesc, dar din pacate nu poti sa te odihnesti in avans, sa acumulezi odihna Daca as putea, as dormi 24/7 ca ulterior sa nu mai dorm vreo 2 luni, deloc
danah, tin pumnii pentru eco, miercuri! O sa fie bine!
Wish, din cate am citit eu, pipi des e si din motiv de hormoni. Si eu faceam pipi foarte des in primul trimestru, cred ca mai des decat fac acum... Doamne ajuta sa fie !
Speranta, mult succes in demersul tau!
Noi am mers cu masina iar cazarea am ales-o in functie de ce ne doream noi (free wifi, bucatarie, free parking). In concluzie nu a fost aproape de clinica, ci la vreo 6km. Am ajuns cu o zi inainte, dar nu e musai. Important este sa fii acolo in ziua programata, la ora programata. Pe noi ne-au chemat dimineata. Cu o zi inainte chiar am fost pana la clinica sa vedem unde este, sa nu ne ratacim in ziua punctiei si sa intarziem.
Medicamentele inainte de FIV le-am luat din Romania (Cycloprogynova, etc) iar acolo am mai luat Estrimax, vreo 3 cutii, sa imi ajunga tot tratamentul cu estrogen.
Daca mai ai intrebari, nu ezita!
Pup toate fetele!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

30+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Danah, daca ai sangerari, trebuie sa-ti faci analiza de progesteron si daca are valoare mica, fa imediat injectii cu progesteron...nu e de joaca cu asta! Mie mi-a explicat dr. mea ca nivelul este foarte scazut, deoarece noi am facut inhibare, iar organismul nu produce nici estrogeni si nici progesteron. La mine dr. nici nu a vrut sa auda de utrogestan, dupa sangerare mi-a dat imediat Lutinus si progesteron injectabil si s-a remediat imediat situatia.
Noi am fost azi la eco morfo fetala de trim. 1, ne prezentam excelent, nici un fel de problema, bebelinul e activ nevoie mare si a stat foarte frumos la masuratori. Dr. ne-a dat un prognostic relativ cum ca ar fi baietel, dar doar in proportie de 50-55%.
In rest, mai am dureri de cap si stari cu vomitat, ambele in acelasi timp, dar mai am putin si sper sa scap de ele.
Mamicilor si viitoarelor mamici, multi .

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Bioana ce frumosute mica acolo,multi pupicei pentru ea !!!
tusferi 30 saptamani,Doamne ce repede a trecut timpul,iti doresc din suflet ca cele ramase sa decura fara probleme si cat mai rapid cu putinta.
La cate zile ai facut beta?
stefana super vesti de la eco,sarcina usoara in continuare!!
danah si eu te rog sa faci analiza de progesteron , nu mai sta cu sangerare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

Wish
Eu am facut ET intr-o zi de luni si test de sange la 7 zile tot luni si a iesit, mic dar de 2 cifre!
inainte cu 3 zile vineri, sambata si duminica am facut 3 teste de pipi din acelea banda pe care dorinta mea nemasurata vedea o fantoma de liniuta, am dat fuga la cabinet si m-am uitat la microscop si se vedeau liniutele din ce in ce mai colorate in cele 3 zile consecutive, iar luni la pranz am avut confirmarea. deci eu am facut beta la 7 zile.
succes daca te hotarasti sa vii cu beta maaaaaaaaaare!

Mergi la inceput