Aproba/dezaproba anonim

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Nu e nici un elogiu, ocebine.
Spuneam ca se fac analize fara sens si in virtutea unor competente false, in plus datele sunt foarte sumare : niste aprob/dezaprob.
QED

Se vede ca iar se cauta scandal pe topic si se cauta rafuieli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik


Nu e nici un elogiu, ocebine.
Spuneam ca se fac analize fara sens si in virtutea unor competente false, in plus datele sunt foarte sumare : niste aprob/dezaprob.
QED

Se vede ca iar se cauta scandal pe topic si se cauta rafuieli.

Mik.


In ce context/analiza e ok sa azvirli un termen gen "ciuma psiholoaga" si apoi sa te dai lovita intr-o aripa?????

Arunci cu ciume, pune-ti, soro, un costum de protectie (de preferat, nu confectionat din material de moderator).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Pe mine ma impresioneaza tare negativ cum unii useri dupe ce s-au certat pe la un subiect tin neaparat la vendetta si se urmaresc pe urma la toate subiectele si fie arunca cu cuvinte grele si trag tot timpul pe celalat de urechi, fie isi dau "aproba" / "dezaproba" egal ca e vorba de creme sau de ciorbe. Mi-i se pare tare pueril si anonimatul nu va schimba nimic. Chiar si la subiectul asta doua tabere se trag de urechi deja .

Am patru persoane pe forumul asta care din diverse motive m-au calcat pe bataturi. La una am uitat deja nick-ul, la celelalte trei dau cu ignore la ceea ce scriu si cu asta-basta. Nici nu le urmaresc, nici nu astept rinjind dupa colt sa mai dea cu oistea in gard si nici nu stau cu degetul pe "aproba" / "dezaproba" .

Dau "aproba" / "dezaproba" (si prefer sa le dau asa, decit sa raspund la minie), dau o stea sau cinci la subiect. Nu imi aduc aminte ce au scris unii acu 10 ani toamna si e foarte enervant cind observ unii care aduc in discutie ce a zis unul sau altul acu x ani la nu stiu ce alt subiect si care parca aduna la raboj toate ponoasele unui user ca sa isi arate cindva superioritatea si dispretul. Din aceasta cauza insa nu postez aici unele intrebari mai personale sau care ar dezvalui prea multe despre familia mea, desi as avea nevoie de unele opinii si sfaturi. Faptul ca unii ar aduna informatii despre mine ca pe vremea securitatii imi repugna profund!

Consider ca suntem deja suficienti de anonimi unul fata de celalat si la foarte putini useri cunoastem cine e acel om in viata reala. De aceea nu vad sensul sa facem "aproba" / "dezaproba" si "mai anonim". Atita curaj incit sa iti asumi un "aproba" / "dezaproba" / o stea sau cinci din spatele numelui de user ar trebui sa aiba fiecare pe forumul asta. Sau daca nu ai curaj atunci te abtii sa iti spui opinia si gata!

E drept ca nu m-a luat personal nimeni la intrebari de ce am dat ce am dat, dar daca sunt destepti sa nici nu intrebe: la 5 stele si "aproba" e clar ca sunt de acord si ca nu mai am de adaugat nimic, la o stea consider subiectul de cele mai multe ori vulgar sau de tate (tzatze) sau intolerant iar la "dezaproba" mai bine sa nu mi-i se ceara explicatii, ca sigur nu le va placea ce le voi spune (pt ca dau "dezaproba" numai la raspunsurile pe care le dezaprob profund si la care as raspunde prea dur pt sufletelele gingase).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Marius sigur ca nu ma disculpa. Ma intreb insa prin ce minune ceilalti au fost disculpati. Raman cu gustul amar ca in ultima vreme au fost permise atacuri odioase, minciuni si insulte in ceea ce ma priveste. Anei i s)a facut dreptate dupa 2 zile de insistente. Eu nu am insistat pt ca nu avea rost, am anticipat raspunsul.

Inca nu intelzg ce vrei AZI de la mine si de ce folosesti tonul asta. Pt ca daca e sa facem liste cu ce NU s a facut sau facut in ultimele 2 luni, avem de lucru.

Aveti totusi datoria morala sa luati in calcul contextul sensibil in care au avut loc aceste discutii.

Si, in ultimul rand, constat si azi ca insultele sunt tolerate ... Multumim. Acum nu mai am ce adauga, merg mai sus unde ma simt utila la topicele despre copiii speciali. Acolo nu deranjez pe nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Subiectul era altul intr-adevar Marius, oricum a deviat, il poti inchide.

Mergi la inceput