Fluturasi minunati 2011 (39)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

Dragele mele, va multumesc de urari si de sfaturi!
Si voua va doresc la fel dar in primul rand sanatate!



Fetele si mai ales Strumph-am facut si eu banana bread si am facut si siropul golden! Are un gust mai deosebit asa...de citrice s putin acid...gust care persista si in chec. Nici mie nu mi-a iesit consistenta de chec 100% dar de crescut a crescut. E mai dens chechul asa...nu e uscat delc? Mie imi place! Data viitoare o sa incerc si cu miere sa vad daca are alt gust miki- poate ai pus prea putin praf de copt...eu pun cam jumatete/ trei sferturi de pliculet


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 29s


da, cu siropul e altceva cred, dar nici cu miere nu cred sa fie ceva rau... cat despre crescut, miki , am mai spus, eu folosesc faina self raising, deh, aici se gaseste si cu si fara agentul asta de crestere/afanare dar sa stii ca am facut si cu faina simpla si am pus praf de copt, un pliculet intreg daca imi aduc bine aminte?! si da, checul asta sau cum l-as putea numi nu trebuie sa fie pufos ca un panispan, e mai greoi din cauza bananelor, oualeor, untului si fara pic de apa sau lapte am mai spus, bananele trebuie sa fie foarte bine coapte, coaja pe dinafara poate sa fie si maro inchis, iar cand desfaci banana sa fie coapta bine , nu verde si crocanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda15

Strumph, am citit povestea aventurii polare si de ce-mi doream sa merg in Norvegia, acuma m-ai convins total. Cred ca a fost o experienta extraordinara. Costurile ma sperie si pe mine cumplit, dar avem niste prieteni in Norvegia si ma gandeam eu sa mergem pe capul lor cateva zile, sa ne plimbe ei in weekend pe la fiorduri si am iesi mai rezonabil numai biletele de avion si ceva de buzunar
Sa va fie de bine excursia si la cat mai multe inainte

fericita de Alexandru (11.04.2011)


te-ai scos daca ai ceva prieteni pe acolo si ai pe al cui cap merge, dar noi nu stiam pe nimeni acolo sus in nord in tara lu` Mos Craciun cat despre costuri, vai... nu ma mai starni ca si acum mi se ridica parul pe mine cand am vazut preturile si ma durea mana cand plateam notele de plata de peste tot, restaurant/cafenea/benzinarie/hotel da na, asta e... odata-n viata, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra



strumph, am citit pe nerasuflate povestirea ta. f frumos tb sa fie acolo. Mie nu-mi place frigul, cred ca daca ar fi dupa mine si s-ar putea, as lua un avion pana acolo, vazut 2 ore aurora si inapoi acasa la caldura


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


eu zic sa gasesti o cazare si sa inchiriezi o masina ca tot cald o sa iti fie , exact ca acasa, nu merita sa bati atata drum si sa cheltui banii numai pentru 2 ore serios vorbind, e magic si cred ca ti-ai prelungi sejurul mai mult de 2 ore dupa ce ai ajunge acolo si vezi toate minunatiile alea ... o sa mai vrei, exact cum mai vreau eu, asta dupa 5 zile



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

o reteta de clatite plsss!! spre rusinea mea, nu mi-au iesit aproape niciodata deci vreau o reteta cu cantitati, sigura.

sunt happyyy!!! pe vineri ne ajunge noul TV led, slim, 3D.....superr!!! acum o sa avem cinema acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

strumph ce sa mai
m-ai dat pe spateeeeeeeeeee
eu ca si geograf visez cu ochii deschisi la o astfel de excursie
am vazut aurorele si la tv
sunt ceva extraordinar
si nemaipomenit
ca o minune a lumii
da cred ca tre sa strang bani 5 ani ca sa merg cu fetele 7 zile


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




sa stii ca m-am gandit la tine si la Lucian ca tare v-ar mai fi placut sa fiti si voi acolo, mai ales sotul tau, care viseaza si el sa vada Scandinavia off si eu abia astept luna iunie nu mai e mult si o sa mi se indeplineasca un alt mare vis al meu cat despre bani, uff ...si Nick cica a adunat ceva luni, cam juma de an la fiecare salariu a pus deoparte cateva sute de lire, mie nu mi-a spus si oricum am mai intrat si in contul de economii putin, ii pune la loc acum cand ia maine salariul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

strumph te iubim ca te-ai gandit la noi
chiar ne-ar fi placut sa fim acolo cu voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

o reteta de clatite plsss!! spre rusinea mea, nu mi-au iesit aproape niciodata deci vreau o reteta cu cantitati, sigura.

sunt happyyy!!! pe vineri ne ajunge noul TV led, slim, 3D.....superr!!! acum o sa avem cinema acasa


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



la reteta de clatite nu ma bag ca nu stiu sa iti spun exact cantitati, dar mie imi ies sigur, facute la ochi

sa stapaniti sanatosi Tv ul, noi il avem de anul trecut din iulie si in total cred ca am vazut numai de 2 ori ceva, Nick cred ca de vreo 4 , am vazut deschiderea Jocurilor olimpice in 3D cu ochelarii pe nas si un film, nici nu mai stiu cum ii spunea Nick s-a mai uitat ca el are mai multe filme Sf de ale lui pe Blu ray, dar din lipsa de timp... asa a fost de incantat de noul lui tv 3D si sistem audio, ca m-a innebunit nu stiu cate saptamani, dupa ce l-am certat ca a dat un sac de bani pe ele, deh... acum a ajuns sa imi dea dreptate ca la banii aia putea sa mai merge undeva in vacanta si tu ai fi putut sa mergi in Caraibe daca renuntati la Tv glumesc, da ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Ma doare mintea deja, de 2 saptamani ma tot uit la oferte si hoteluri in Turcia, evident mi-e greu sa ma hotarasc si acum aproape m-a convins lumea ca cel mai sanatos pentru copil e marea noastra, ca cica in Turcia nu e briza ca la noi, ca daca vreau sa faca copilu aerosoli atunci marea noastra e locu potrivit
Deci, acum caut sejur la noi si am vazut ca la Phoenicia e chiar misto, merge cinva acolo vara asta?Sau cine a fost, impresii ceva?Mancare buna?
O fi si mai ieftin decat la turci si atunci numai bine raman bani de avion spre Norvegia


fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

strumph si eu vreau te rog reteta de ciocolata de casa
ca nu am fost pe faza pe fb
sau zi-mi unde o gasesc


azi am o stare de bine
cred ca din cauza ca am tot vorbit de concedii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

anda la phoenicia e chiar superb
eu am tot fost pe la diversi prieteni care au stat cazati acolo
eu te voi vizita daca vii
ca de stau prin preajma

cat despre aerosoli sunt aceeasi peste tot
cu diferenta ca in zonele calde nu ii simti cu adevarat decat in perioadele mai racoroase
sau in toiul noptii in zilele toride

Mergi la inceput