Pinguini, randunici, tavane si diete(2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:


Rufus,

...m-am dus la buda cu telefonul si radeam pe tacute in cabina ...Nu, nu le stiam ... totusi parca aia de Toparceanu este cea mai buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello
D-na Buflea, va rog sa va apucati de scris, sau macar cand veniti pe la Toronto sa ma vizitati va rog mult ca sa ma incarc cu o portie mare de bunavoie
Tie,Lui Vivi si Rufuspoeziile faine.
EU va citesc dar nu vreau sa indispun pe aici cu probleme de ale mele de sanatate,is binsior,nu mi s-a inchis inca o taietura, dar sper eu ca is pe drumul cel bun ca la 10 zile dupa operatie sunt destul de functionala,in aprilie mai urmeaza una sper ultima la aceasta locatie,dar na acuma arat si eu ca unele vipuri de pe la Hollywood-sincera, sa ma platesti si nu mi-as face operatie la sani,dar cand esti nevoit,taci si rabzi..
Acuma sper ca testele din februarie sa nu mai arate alte bugs cum zice fiica-mea si prin alta parte,dar sunt sigura ca cineva acolo sus ma iubeste si misiunea mea nu s-a terminat inca
In rest am sa impartasesc cu voi o reteta de slabit,de care am aflat intamplator, pe pielea mea, incercand sa maninc sanatos-ceaiul verde,chiar si cel decaf,in combinatie cu 1 grepfruit pe zi si cu legume, fructe si lactate,sigur va ajuta sa scapati de cvea greutate-dc mai faceti si ceva sport, cum incerc eu la 2 zile sa merg 45 de min la sala,alerg si abdomene-altceva nu imi place,decat tenis dar nu prea am ocazia sa joc,o sa se vada rezultatele si mai rapid.Daca nu faceti miscare, nu va asteptati ca dupa cateva zile sa vedeti mari schimbari,treb sa aveti rabdare macar vreo 10 zile.
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
Michelle hahahaha, ce patanie. nu prea e de ras, bine ca s-a rezolvat rapid

Viviana super citatul!!!!

io de aia seman cu buflea noastra, poeziile nu ma-ncalzeau cu nimic niciodata.

Denisa, nu stiu ce operatie ai facut, banui ca vreo formatiune la san? refacere rapida!

fost-am ieri cu Patrick la oftalmolog, nimic deosebit - desi chiar ma asteptam sa aiba nevoie de ochelari, noi stem miopi amandoi, si eu si consortul. o hipermetropie fiziologica, adica poate sa poarte ochelari la scoala&citit/scris. acum are o noua preocupare obsesiva, ii trebuie musai, sa fie si el cool.
mai tineti minte cand erai aragaz cu 4 ochiuri??? na, ca acu esti cool daca ai ochelari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

'Neatza !

Va las 2 melodii vesele :

Alexander Rybak - "Fairytale"

http://www.gr8english.com/english-songs-lyrics/eurovision-2009-winner-alexander-rybak-fairytale.html

Alexander Rybak - "Roll With The Wind"

http://www.youtube.com/watch?v=cxiDmCr3h7Q




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

'Neatza !

Va las 2 melodii vesele :

Alexander Rybak - "Fairytale"

http://www.gr8english.com/english-songs-lyrics/eurovision-2009-winner-alexander-rybak-fairytale.html

Alexander Rybak - "Roll With The Wind"

http://www.youtube.com/watch?v=cxiDmCr3h7Q




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.



Melodia "Fairytale" este ton de apel la telefonul meu.Mi-a placut inca de la inceput cand a fost cantata la Eurovision.Este foarte frumoasa si la inceput de cate ori incepea telefonul sa cante ma intreba cate cineva ce melodie este.Am avut o perioada cand aveam ca ton de apel o melodie cantata la cimpoi, era o distractie cand incepea telefonul sa cimpoiasca in public...urmeaza una la tulnic si apoi bag una cu "fetele de la capalna".Io-s in deal si badea-n sesu....mai...sa la la lai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

morgen

denisa, sanatate si refecere totala.

Rufus, sa nu te las in suspans prea mult. la sedinte nu tin minte sa fi auzit 'trageri', dar asa pe hol sau la pauza le-am mai simtit cine-i vinovatul n-am aflat, ca doar nu era sa se scuze in gura mare sa-l cunoasca toata firma.
la penultimul loc de munca am avut un sef care le tragea din cand in cand, desi se vroia a fi un domn tare fin. o data a cazut pe scari la servici si si-a rupt piciorul, asta dupa ce si-l luxase cu doar vre-o trei saptamani inainte, la ski. a trebuit sa stea la spital cateva zile si l-am vizitat o data. cat am stat la el, imi venea asa cate o boare... indescriptibila. i-am spus ca aerul e iresiprabil si am deschis geamul larg, era iarna si frig afara. apoi am tulit-o pe usa.

michelle, ai ajuns fara sa vrei la categoria randunici fara aripi.


alinuk, tatal tau e cumva frate sau macar var cu al meu? diferenta ca al meu nu venea cu noi la petreceri sau in excursii.

no, inca doua zile de lene si apoi gata. pana in iulie nu mai pup concediu. ma duc la tunsoare azi, apoi ma vopsesc acasa singura.

allinta, ti-a trecut raceala-gripa?


Julia, spor la treburi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Sunny71, ma bucur ca iti plac melodiile.
Kari, mi-a trecut raceala de o saptamana. Multam de interes.
Rufus, am ras de una singura la Balada lui Toparceanu.
Buflea, am citit in urma ca fetita ta de clasa intai trebe sa socoteasca in timp record din minte. Care-i metoda pedagogica pt asta ? Stii ? Fii-mea, in clasa a doua, socoteste pe degetele scaderile si adunarile peste ordin.
Denisa, insanatosire grabnica !





allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Neatza si de la mine.
Pai sa va spui, in primul rand ca Celcesfoarie si-a amanat plecarea.

Imi pare bine pentru ca imi pare bine. Prietenii stiu de ce! Si mai ales ca i-a trecut morocaneala si ciufuteala de dinainte de plecare. Deja zambeste.

Imi pare rau ca nu cred ca voi mai suporta psihic inca niste kg in minus. Ma gandeam sa-i fac niste paine de casa cu susan dar nu pot fi chiar asa purcica.

Michelle randunico, totusi, ti-a iesit porumbelu' pe gura. Am ales San Diego, Coronado - insula

Rufus, pumnii stransi pentru Ioana. Am auzit ca azi se dau simularile pentru Bac.

Roxana, sa nu-mi spui ca asta-vara ai purtat vreodata ochelari.

Julia, si de la mine spori la orice faci.

Kari, trebuie sa gasecs ceva sa-ti inveseesc cele 2 zile ramase.

Acu ma duc sa o asult pe Allinta si sa o citesc pe Denisam.

Ah, Buflea sa nu uit. Tare imi doresc sa ne vedem la vara.

PS- am niste grseli groaznice de typing. Da, le las asa sa vedeti si voi de ce sunt in stare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Buflea, multumesc de intrebare, am citit pataniile tale la salonul cu coreence si m-am amuzat copios. Te si vedeam co ochii mintii cu o expresie disperata refuzand ferm dar politicos o curatare deplina

In rest ma lupt cu teme, gateli, plimbat copii si alte d-astea ca nu mai apuc sa scriu de placere, dar va citesc pe voi zilnic ca sa-mi iau doza de ras. A, si m-am mai perpelit cu Tonta care nu se poate hotara o data de e laie ori balaie cu clasa asta pregatitoare. Se pare ca azi a terminat de inchis cercul in care s-a invartit constiincios. Am ajuns la concluzia ca dobitocii astia nu conduc tara asta ci tara merge singura din inertie in timp ce ei doar se fac ca fac ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Copilu' vrea in tabara de ski in februarie. Mi-am amintit tabara de anul trecut. De unde visam cu ochii deschisi la o saptamana fara cupil (noi suntem parinti full-time, fara acareturi gen bunici, unchi, veri pe langa noi) am petrecut o saptamana de stres gandindu-ne ce face si daca e OK si pandind camerele instalate pe partie sa distingem printre pixeli costumul de ski albastru. Asa ca anul asta ma asteapta iar acelasi lucru...

Si-am mai avut o patanie draguta, tot pe aceeasi idee: s-a organizat o noapte in care copii au dormit la scoala. Veselie maxima pe capul lor, evident. Au facut bataie cu perne, s-au uitat la un film, s-au indopat cu gustari aduse de acasa, etc. Eu am programat seara noastra: iesire la film si restaurant, haladuit prin oras, ce mai, imi facusem planuri de ajuns acasa dupa orice ora rezonabila, in amintirea tineretilor pierdute. Am plecat direct de la scoala dupa ce am lasat copilul. Am intrat la film (ceva cu agentul 007, ca n-am gasit nimic mai bun). In fine in mijlocul impuscaturilor si sariturilor din avion in elicopter specifice, pe cand Daniel craig salva galagios lumea ... am adormit in sala de cinema. In final i-am spus barbatului, hai acasa, ca nu mai pot de somn. Iar concluzia amara a fost ca ce nu practici, uiti. Ne-am schimbat ....

Mergi la inceput