Pinguini, randunici, tavane si diete(2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

[

michelle, randunica te-ai facut !




exact! ma credeam rindunica sa ajung pe acoperisul casei.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Valeu, Michelle ... eu nu m-as fi suit pe acoperis nici sa ma platesti. Vezi unde duce prea multa curatenie ? Pe acoperis ...

Bai Ruf, cica flatulentele astea scoase fortzat, adica cand nu esti balonat de la vreo mancare, nu put ... numai cand ai vreo mancare pe matz care fermenetaza, atunci de pericol ...acum e drept ca masoarea mea nu m-a intrebat daca sunt balonata, puteam sa fiu si ii aratam eu flatulente roamanesti ...adica ea ce credea, ca sunt aceleasi cu alea asiatice ale lor, din peste si alge de mare ?

In primii 6 ani am mei de America am avut un sef pe care si acum il divinizez ... il chema Ray, in 2 saptamani ii spuneam Bashinica.

De ce il divinizez ? Pentru ca a fost un sef, mentor, profesor extraordinar ... a iesit la pensie, s-a mutat in Florida si si acum mai vorbesc cu el din cand in cand.

De ce Bashinica ? hehehehe ..pai cate mi-au auzit urechile !!! Lucram amandoi in acelasi birou, el inchidea perioada de obicei, eu faceam restul ... se intampla exact asa cum ai spus statea pe scaun, cu ochelari pe ochi, ridica un picior, in timp ce reconcilia ceva ...nici nu ridica ochii din hartii. Spunea insa foarte civilizat "ups ! scuze me".
O data cred ca a tras o fasaita periculoasa ca s-a sculat brusc de la masa si mi-a spus "trebuie sa iesim rapid din birou" ... eu confuza "ca de ce, ca stai sa termin ...". El de pe hol "nu mai pune atatea intrebari, iesi ...". Am iesit fara sa stiu de ce si ce sa fac pe coridor ...am inteles cand a venit femeia de la curatenie cu un spray din ala de camera.

Era nesimtzit ? Mda, cred, poate ... dar este un om deosebit, ii datorez atat de multe profesional incat ii iert toate flatulentele celor 6 ani cat am lucrat impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Oau, Ura pentru Bashinica!
Strici o copaie de matze pentru o biata basinica?

Nam displosa sonat quantum Vesica peped
(plesnind ca o basica am tras un part cumplit - Horatiu)

De chinuri inima mi-e plina
Si suspina
Vazand cat esti de-nnegurata
Deci pe data
Un biet oftat, de teama plin
Pe gura nu gasi rostirea
Si pe-alta parte nimeri iesirea

spicuire din:
ANEXA I
(la "Jurnalul unui geniu")
Fragment din
ARTA PARTULUI
sau
MANUALUL FALSULUI ARTILERIST NEDECLARAT
scris de
CONTELE DE LA TROMPETTE
Medic al Calului de Bronz
Spre folosul persoanelor constipate

Si spre citire completa
www.scribd.com/doc/3154327/Salvador-Dali-Arta-pirtului-Elogiul-mustei" target="_blank">http://www.scribd.com/doc/3154327/Salvador-Dali-Arta-pirtului-Elogiul-mustei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Pe mine nu ma lamuriti pana nu-mi spuneti cum e la sedinta.
Pana atunci, eu zic ca Toparceanu e mai poet:

http://www.versuri-si-creatii.ro/poezii/t/g-toparceanu-6zucndo/balada-basinii-6zucndo.html#.UQgeXPLJTxU

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea


Ce-o mai face Aqai, Julia si Androix si Mihalela 770 si Denisam ? Fetelor, mai dati si voi un semn ...


Eu muncesc la hartogaraie, trebuie sa inchidem si noi anul pe 2012 si ma doare capul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

... si poezia lui Viv e amuzanta, dar aia pusa de Rufus - OMG !!! ... pot sa ma fac de ras sa va spun ca nu o stiam ?
Bine, dar eu am citit foarte putina poezie la viata mea si aia fortzata de scoala .

Inca caut dentist ...am sunat la vreo 3 cabinete si nici unul nu lucreaza sambata ... adica sa pierd o zi din concediu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eu o stiam pe a lui Toparceanu si tot m-am topit de ras.
M-am hlizit de una singura pana a venit familia la usa. Intrigata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

genial Toparceanu, iar poezia asta - de mare calibru

tatal meu avea talent
stia multe poezii si glume
la toate party urile noastre de liceeni era invitatul special, il luam cu noi in excursii la mare, munte

Poezia asta a lui Toparceanu era preferata noastra, o spunea pe toata, pe de rost

...Rufus eu stiam ca se cheama Dilema, nu balada....

eram tare mandra de el



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Caravana desprecopii...
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Buflea
..si tu!
apuca-te de scris




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Caravana desprecopii...
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

buflea, ok, inteleg ca n-ai citit poezie de scoala decat fortat...(cine o fi facut altfel?).
Dar cum sa nu stii poezia asta?
Sa inteleg ca nu stii variantele adaptate de la Scrisoarea a III-a? Sau de la Luceafarul? Sau macar o poveste, una anume a lui Creanga?
Mai, sunt clasicii nostri...se poate?

Bine. Sa incep sa va pun poezii. Deocamdata alea frumoase.

http://bancuri.programaredinpasiune.ro/parodii/poezii/poeziieminescu_scrisoarea_iii_tren.html

http://ana-ela.blogspot.ro/2009/04/scrisoarea-iii-parodie.html

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput