Pinguini, randunici, tavane si diete(2)

Pinguini, randunici, tavane si diete(2) | Autor: buflea

Link direct la acest mesaj

<<<Topic precedent



Citat:
citat din mesajul lui Rufus
de-a intepenit aia acolo (are vreo 26 de ani)


Aham,,,hmmm,,,hmmmm … nominal cine a intzepenit ? Sau au intepenit “amandoua” ?

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
le-am zis la fete pe romaneste 'fetelor, poate ma leviataza asta afara din caldire cu boscorodeala ei, sa ma uit urat sau sa incep sa ma agit?' am scapat nevatamata!




Citat:
citat din mesajul lui viviana
Acu vreo 10 ani, pe vremea cand purtam scurt, scurt, 2 palme sub cur m-am programat la pedichiura. Surpriza! Pedichiurista era barbat, tanar si frumos. Brunet si musculos. Am vrut sa fac stanga-mprejur, da mi-a fost rusine. Mi-a fost aiurea sa si raman.
Ca i-am trantit eu cracanu'n poala a fost cum a fost da' cand miscam calcaiul tot aveam senzatia ca intalnesc un obstacol...
Ma gadila talpa si ma abtineam sa chicotesc ca sa nu inteleaga altceva.Iar fusta? a naibii fusta n-a fost buna de nimic, nici macar sa-mi acopere chilotii.

, ,

Hai ca mi-ati facut ziua ... n-as da subiectul asta pe 100 altele de pe forum.

Plec acasa, va doresc weekend placut.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

mi-ati lipsit zilele astea!

dar mi-ati facut seara dementa dupa 2 zile demente... asa ca mai rad un pic recitind sumarul lui buflea si apoi merg sa ma infig in pat. via o bere.

eu am revenit la programul crunt de scoala asa incat nu stiu cat timp o sa mai am sa scriu, dar sigur sunt aici sa mai iau o doza de energie macar din umbra



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

buflea, cu kinderii eu zic ca nu a fost chiar asa rau, au fost doar ceva scurt-circuitari in comunicarea dintre ei. Ai mei venisera setati sa se joace cu bayblade (parca asta carase Rares in rucsac), Alex fugarea minge prin tot parcul, asteptand ca ai mei sa il prinda si sa il deposedeze (ceea ce nu avea cum sa se intample, ai mei fiind mult mai statici si anti-sportivi. Apoi de-a ascunda stiau sa se joace in moduri diferite si iar a fost o problema. Iar fii'mea, asa e ea. Cand se simte inconfortabil intr-o situatie, incepe sa dea din gura. si are o melitza, mama-mama! Daca o tine asa, va trebui sa se marite cu un ardelean tacut, care sa o lase in boii ei cand o apuca
Oricum dupa ce ati plecat Rares a tras o portie de plans ca ati plecat repede si el nu a apucat sa se joace cu titirezele cu Alex. Cred ca daca aveau ocazia sa se vada din nou ar fi fost mai ok urmatoarea intalnire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Intre timp, la noi a continuat sa ninga.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

dragalasilor...
am trecut sa va

we frumos tuturor

cu spa, beri, tufanici si ce va mai face pe voi feciriti




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Caravana desprecopii...
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
de-a intepenit aia acolo (are vreo 26 de ani)


Aham,,,hmmm,,,hmmmm … nominal cine a intzepenit ? Sau au intepenit “amandoua” ?

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
le-am zis la fete pe romaneste 'fetelor, poate ma leviataza asta afara din caldire cu boscorodeala ei, sa ma uit urat sau sa incep sa ma agit?' am scapat nevatamata!




Citat:
citat din mesajul lui viviana
Acu vreo 10 ani, pe vremea cand purtam scurt, scurt, 2 palme sub cur m-am programat la pedichiura. Surpriza! Pedichiurista era barbat, tanar si frumos. Brunet si musculos. Am vrut sa fac stanga-mprejur, da mi-a fost rusine. Mi-a fost aiurea sa si raman.
Ca i-am trantit eu cracanu'n poala a fost cum a fost da' cand miscam calcaiul tot aveam senzatia ca intalnesc un obstacol...
Ma gadila talpa si ma abtineam sa chicotesc ca sa nu inteleaga altceva.Iar fusta? a naibii fusta n-a fost buna de nimic, nici macar sa-mi acopere chilotii.

, ,

Hai ca mi-ati facut ziua ... n-as da subiectul asta pe 100 altele de pe forum.

Plec acasa, va doresc weekend placut.



Daca ati sti voi cati ochi va citesc din umbra si cate burti de ras aveti pe constiinta...am inceput sa va citesc postarile cu mai multa nerabdare decat cea cu care asteptam serialul cu "disgrasiada esclava Isaura".Cand sunt la servici le citesc colegelor si colegilor, iar colegii (adica ei, masculii) sunt fani declarati Rufus (si mai nou Viviana),Buflea cred ca daca ar vrea sa publice o carte am aici cativa cititori care abia asteapta, iar Viviana este asteptata cu fusta din dotarea anilor trecuti, ca manichiuristiavem si noi pe aici...Partea nasoala este ca suntem singurul birou unde radem ca... desi nici noi nu ne-am primit inca salariile si toti se intreaba ce papucii lor avem. Dar i-am amenintat ca daca ma spun ca le citesc literatura deocheata in timpul serviciului , ii tai de la portia de culturalizare zilnica din forumul DC si trec la filozofie comparata si alte cercetari stiintifice de profil ! Asa ca la munca fratilor cu subiectu asta ca suntem avizi de cunoastere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Salutareeeeeeeee


Vad ca aveti probleme serioase...
Ei bine,cand mergeam eu la cabinetul de proceduri...erau si barbati,cred ca am mai povestit.Acolo se face in chiloti procedura,lectro si vacuumul.Apai la mare nu vezi tot felul de....asa ca ce mai conteaza....iar la spa mergeam cu avocatu` si nevasta-sa....gramada toti.

Eu nu vad nici o problema.Tipa la care merg e si medic si a vazut de toate in viata ei.Nu o mai impresioneaza vreun accesoriu.Iar barbatii sunt excelenti companioni de glumit,in ora aia in care te cutremura aparatele.De la neveste,sfaturi,cosmetca..pana la povesti cu dudui nefericite,plus bancuri de radeam ca erau cat pe ce sa sara electrozii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Bai Mada, sa-ti spun eu cum e cu procedurile la gramada.
Cand am deschis cabinetul, am fost scoliti cu totii, me included. Eu n-aveam treaba cu aparatele, dar aveam multe de invatat, nu mai erau cabinete in tara asta.
Ei bine, in reteta se specifica foarte clar ce se intelege prin intimitate. Cabinetul era intr-un bloc oarecare, nesemnalizat. Asta insemna ca nimeni din afara nu stia unde intra/de unde iese o femeie. De ce? Pentru ca o doamna nu doreste intotdeauna sa se stie ce face, ca da bani grei ca sa arate bine; nu, ea arata asa natural. Multe din ele nu-si informeaza nici sotul ca merge la cabinet, din motive diverse (inclusiv financiare). Asa ca programarile erau facute de asa maniera incat in spatiul comun sa se intalneasca cat mai rar clientii intre ei. Pentru ca da, pot fi surprize, in cabinetul meu au dat nas in nas persoane care nu se vazusera de 20 de ani, colegi de birou care nu stiau unul de altul ca vin la cabinet, vecini, prieteni.
Nu mai vorbesc de intimitatea...in chiloti.
Acum e drept, multe doamne sunt dezinvolte, le doare in basca ca sunt vazute, vazute in chiloti sau altfel. Au fost cazuri cand nu se fereau nici de mine...insa da, au fost cazuri cand intrau in cabina in palton si asa ieseau de acolo, dupa ce isi refaceau machiajul. Ei bine, persoane mai sensibile n-au vazut in viata lor picior de om prin cabinet, in afara de operatoare si, eventual, pe mine. Eventual.
Si pot spune ca au fost destule, adica a fost extrem de apreciata discretia. Pe chestia asta, am avut parte de clienti persoane publice si niciodata, dar niciodata nu am comentat undeva numele lor, ca sa ne mandrim sau mai stiu eu ce. Sau vreun alt nume, oricat de anonim ar fi.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sunny71
Asa ca la munca fratilor cu subiectu asta ca suntem avizi de cunoastere!



Ok, no problem...
Da' ceva ne iese si noua?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Hi hi...Rufus,zau ca la mare se vad de toate....iar asta cu sa nu stie sotul ,vecinul colegul..pai cand se mirau toate in gura mare ca arat bine nu sunca,nu vergeturi....doar nu era sa spun ca asa sunt eu,...Mie mise pare puerila treaba.Ba e motiv de mare mandrie pentru unii sa dai cat un minim pe economie la studii superioare pe proceduri lunare ca sa arati bine.

Ce e cumva ca la masoni?

Eu abia astept sa merg iar si poate sa vad,poate vin si baietii...am ramas prieteni,ne-am intalnit dupa,am mers in excursii,la shoping....

Tipa de care iti spuneam eu,are si ea paravane,separatoare,programaeza in functie de cum vor clientele,dar ea nu si-a facut niciodata reclama.S-a mers pe recomandari.Si in cinci ani....si-a luat casa,masina,motor si merge in ce tara vrea ea,cand vrea ea.De cele mai multe ori,ma busea rasul cand vadeam niste pretioase care nu vroiau sa auda nici un sunet,sau sclifosite.....

Sincera sa fiu,abia la o chestie de asta vezi cum rata omul natural,fara smacuri,vacsuri si alte prostii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui Sunny71
Asa ca la munca fratilor cu subiectu asta ca suntem avizi de cunoastere!



Ok, no problem...
Da' ceva ne iese si noua?

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Rufus
afacerist mic ce esti!!

ete de unde sare oportunitatea
ar putea sa-ti iasa n-auzi!?
iti deschizi un fan club

scrii o carte, foileton, roman fluviu...
ii platesti Bufleicei drepturi de autor, la fel si Vivianei...




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Caravana desprecopii...
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput