FIV-MAMA SUROGAT

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raisa2012 spune:

QiaoBing,endometrul meu pina vara trecuta cind am facut Diphereline pt ET cu donate a fost 10-11 mm in ziua 14 dar de atunci ciclul mi s-a dereglat, aproape ca a disparut si endometrul este 3mm.Cred ca injectia mi-a indus menopauza mai devreme.
Pupici, fete curajoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

raisa multumesc mult. de asta mi-e teama si mie.
Eu m-am dereglat dupa prima stimulare pt IA acum 2 ani. Pana atunci aveam cm de min 3 zile si endo bun, tocmai ce avusesem si o sarcina naturala oprita insa in evolutie. Imediat dupa IA cm e de 1 zi si jumatate, cu indulgenta, iar endo nu mai vrea sa creasca. Nu stiu ce anume m-a dereglat (am avut AC, femara si menopur), dar clar atunci s-a intamplat ceva. Am facut histeroscopie, dar totul e in regula pe acolo. Doar anul trecut, intamplator, am nimerit in august un endo de 10mm fara nici un stimulent, dupa care a revenit la limita lui.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fetele am avut o zi tare de cacao cu niste acte care sper sa se rezolve cu bine...

Raisa da cu donatoare si surogat pachetul "all inclusive" cred am mentionat asta int-un mesaj anterior; la varsta mea nu are sens sa mai incerc cu ovo mele pt ca sanse sa fie unele cu adevarat bune sunt ff mici.(desi am inca ciclu normal(3-4 zile) si endometrul bun-10-11mm, mi-am revenit dupa diphereline dar nu imediat; l-am facut in august si abia din decembrie am revenit la normal)

Qiaoprobabil ca ovocitele tale au scazut in calitate si de aia ai si zile mai putine menstruatie si endometrul mai subtire.

Va pup pe toate ca sunt tare agitata si intoarsa dupa ziua de azi


Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Sandy eu tot pe prima stimulare dau vina, schimbarea s-a produs de la primul cm de dupa IA. dr a zis ca o sa-si revina, dar uite ca eu sunt mai pe dos. intre timp o fi intervenit si varsta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

sandy hai c-am reusit sa citesc si eu topicul tau: mamaaa, ce putin mai ai! Doamne-ajuta! Sa reusiti din prima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Qiao adevarul e ca si stimularile si hormonii si inhibarile astea de care tot avem noi parte sunt minibombe fara ceas...nu stii cand aduc belele si in ce fel; de asta pe langa varsta am si renuntat si eu dupa atatea sarcini pierdute si incercari sa ma mai hormonez; efectiv imi e frica, pt ca vreau sa fiu sanatoasa daca DD ma ajuta sa fiu mamica
Dar acu mi-a trecut alta traznaie prin cap: daca se intampla minunea vreau sa incerc sa alaptez..sa nu dati cu rosii, dar cica sunt medicamente si pt asta..sa poti alapta copii adoptati sau de la surogate
Deci cred ca ti-e clar ca sunt cu capu

Ari
ma bucur ca te vad si aici...si da, pare ca mai am putin dar tocmai de aia NERABDAREA e MARE si mi se pare o vesnicie.....mi se pare acum ca zilele si saptamanile trec mult, mult mai greu...in fiecare zi verific de N ori mailul doar, doar imi spune coordonatoarea...ca vom incepe procedura...si recunosc ca in ziua in care m-am nascut eu nu s-a impartit si rabdarea
S-au impartit multe, multe altele bune si frumoase (si ii multumesc lui DD)dar rabdarea BA
Insa nu sunt singura si sotul e la fel si ma intreaba zilnic daca nu am primit mail cu data...

Mi-am mai revenit dar sunt tot intoarsa sper sa imi treaca de tot, desi problema mea cu hartoage nu e rezolvata...bine mai stiu unii angajati pe banii nostri sa incurce lucrurile...

Va pupic pe toate





Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

sandy , raisa ce putin mai aveti...incredibil ce repede se rezolva in alte tari....si cu alaptatul hmmm e interesant ce zici tu acolo, de posibil ma gandesc ca ar fi hormonal, insa ofera bebelusului aportul necesar? deja ma gandesc la cai verzi pe pereti...
cat despre revenirea dupa diphe(sau asemanatoare) ce sa mai zic mie mi-a revenit ciclu spontan la 9 luni de ultima injectie timp in care nu mai raspundeam la nimic, asa ca nu cred ca tine de varsta foarte mult...
va puuup si mult succes si la anu pe vremea asta o sa aveti colici, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Fetelor va pup cu drag pe toate vazute si nevazute(adica cetitoare)

Stau putin cu voi ca st pe fuga dar am intrat sa va salut.

xdidi da mai e un picut dar picutul asta pare MARE...si ma intreb cum am stat atatia ani de ce mi-o fi greu 2 luni? tu inteleg ca esti in cautari (adica va cercetati sa vedeti cum stati) Bafta multa sa fiti cat mai Ok si sa vina bebe si la voi asap indiferent de varianta aleasa.
Dypherelinul e aiurea rau la varste peste 40 sau apropiate de menopauza ca poate sa iti produca menopauza de tot adica te inhiba de tot. Si mie mi-a fost frica de asta;
Ref laptic...Da si lapticul e tot cu hormoneala de asta inca stau si cuget dar sa dea DD sa ajung la luna 4 si dupa aia va spun daca DA sau BA. Lapticul e bun ca s la naturala tot hormonii sunt cei care dicteaza, dar ce lipseste lipseste colostrul (fb pentru imunitate)- de ala tb facut rost de la alte mamicute din spital

Arinu contenesti sa ma uimesti cu pataniile tale hazlii-esti un miniCreanga si la povestit; chiar am ras cand te-am citit la babute cu masina de spalat..Presupun ca nu o sa vrei si la casa ta masina cu "senzori"

Qiao sigur e si de la stimulari ca stimularile astea ne consuma ovocitele si foliculii pe paine...si daca avem AMH-ul mai micut ne zapacesc si mai tare ciclul.

Pupic pe toate

Valentina ce mai zici?


Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criena spune:

Buna ziua, la toate fetele...
Am ajuns din intamplare la acest subiect si m-am bucurat sa o intalnesc pe Sandy . Draga mea luptatoare, iti doresc sa-ti implinesti visul cat mai curand caci DD - chiar daca ne supune la multe incercari - nu ne uita!

Ati putea sa numiti aceasta pg. "pagina luptatoarelor"

Va imbratisez pe toate si va doresc sa aveti parte de bucurii in acest an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Buna, fetelor! Va pup pe toate
Sandy, sti tu bine k u st una din fetele nevazute
Va citesc zilnic si abia astept sa vad ce ati mai scris
Abia astept sa vad k scrieti k deja exista un test pozitiv, k aveti un DPN si altele. Sa ajute D-zeu sa fie totul bine si sa vedem curand poze cu bebelusii nostri, chir dc au crescut in alta burtica.
Eu nu dau cu rosii, pt k mi se pare un lucru bun. nu il consider un moft, pt k dc ai putea sa cumperi lapte de mama, sigur ai face-o....
Eu nu prea am nimic de zis, pt k ... nu am. Astept. poate pana reusim si noi , se legalizeaza si in Ro.
Altceva....acum un an, eram la UM din viata mea...iar acum....citesc despre mama surogat si despre procedura de adoptie...
Si ma mai gandesc dc mai am sanse sa mor de batranete, asa cum mi-am dorit dintotdeauna....

Mergi la inceput