FIV-MAMA SUROGAT

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Criena si floricele si ma bucur sa te vad in vizita pe la noi
Ce-ti face galusca, in cate saptamani esti ca nu le mai stiu sirul..oricum a trecut ceva din luna august. Ai inceput numaratoarea inversa si ma gandesc ca ai scapat si de spoting-uri si alte stresuri

Valentina te-am simtit eu ca esti in umbra pe langa noi
Si eu acum un an visam la cai verzi pe pereti dar au trecut toate, am plans, am "jelit" m-am scuturat si iata-ma din nou la lupta pe alte cai ca si tine de altfel Si mie mi-e greu cateodtata sa ma uit in urma si sa vad cati ingerasi am in cer, dar de cele mai multe ori ma uit inainte si vad un carucior cu gemenuti
Cum stai cu actele si birocratia? Sunteti pe drumul cel bun?

Are dreptate Criena suntem topicul luptatoarelor

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Sandy, va citesc, dar nu prea scriu, k nu am ce....va felicit, ma bucur pentru voi....astept cu nerabdare sa scrie macar una dintre voi, sa dintre miile de cititoare din umbra:Da, eu sunt fericita mamica a unui copil adus pe lume de o mama surogat!
Nu stiu de ce, dar sunt sigura ca si dintre cititoare sunt cateva care ne-ar putea scrie, ne-ar putea incuraja, ne-ar putea impartasi din experiente, asa cum se intampla si la alte topicuri.
Eu aici, despre mine, ce sa scriu? K imi doresc si eu, dar acum, momentan nu pot, nu ne permitem. Ne permitem FIV-ul, dar nu ne permitem sa platim contractul...
Vezi, cum e viata? Altii se multumesc si cu mai putin, iar noi avem ganduri marete....Totusi, trebuie sa speram....
Cat despre acte, documente, birocratie....asa e la noi. Dar suntem pe drumul cel bun. Cel putin, cand ne hotaram sa adoptam, cumva, candva ... se va finaliza cu bine!
Doamne ajuta tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

sandy in ceea ce priveste colostrul oricum surogata il va avea si va trebui sa se mulga sa nu faca furia laptelui si il vei putea primi la biberon pe bebe...eu cand am fost la metrnitate la multele mele prietene care au nascut, si o parte din ele si prin cezariana, aveau colostru muls si pus intr-o seringa...deci e cam tot pe acolo, ca 3 zile tot te tine in maternitate cu bebe
ceva de genu asta as vrea si eu sa existe adoptii deschise si la noi in romanica, sa cunosti mamica , sa poti sa o ingrijesti pe perioada sarcinii si sa te cheme la materniate ca se naste bebele tau ...si dupa cateva zile sa iesi si tu din spital cu cosuletu' offfff
sunt cam offtopic aici sa ma scuzati...
sandy, raisa teste pozitive
vali esti cu cativa pasi inaintea mea si cand o sa incep cu actele te voi stresa......
sper ca la anu in primavara sa iesim in parc cu gagalicele(mai mari sau mai mici)va puuup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fetele pentru ca mai e putin si incepe oficial primavara

Valentina da si eu sper sa ni se alature si mamici fericite dar cred ca le e teama.
Dar suntem noi aici si sper ca in curand sa venim cu vesti bune Raisa, tu, eu si altele si apoi in curand mai multe.
Cu banii ai rabdarica pt ca vin si ei, iti spun tot din proprie experienta.

xdidi si iti doresc un mic si tie ca si Valentinei
Ref laptic: asta gandesc si eu ca desi mamele surogat nu au voie sa vada copilul sa fie dispusa sa imi dea colostru si laptic in primele zile. Doamne ajuta sa ajung la faza asta dar stii cum e "vrabia malai viseaza". Imi place asa cateodata sa visez cu ochii deschisi...

Nu esti off topic deloc ca si noi suntem cu actele de adoptie in pregatire sau in alte stagii. Cred ca toate fetele care intram mai desc pe acest topic am avut in minte sau chiar facem pasi si pt adoptie asa ca feel free, aici chiar e permis orice discutie ca majoritatea am trecut prin toate

Raisa tu in ce limba ai comunicat ci "kievenii" Ti-a fost mai usor decat noua?

Fetele va pup pe toate si va doresc o dupa amiaza minunata

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa2012 spune:

Salutare tuturor!!!
Eu am comunicat cu cei din Kiev in limba romana printr-un moldovean Oleg, care este unul din managerii clinicii. Cind ai fost tu Sandy, el era plecat si voi ati discutat cu altcineva in limba engleza. Cred ca am stat de vorba si am modificat contractul, timp de vreo 4 ore. Sper ca este ok asa cum ne-a lasat prima impresie.
PUPICI !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Raisa noi am comunicat direct in l engleza ca asa i-am abordat din prima si asa am mers mai departe.
Si noi am stat vreo 2-3 ore pe contract si toate hartoagele alea, nu am avut mari modificari, dar am avut si noi..
Acum asteptam sa termine de verificat surogata si donatoarea si visam cu ochii deschisiasa cum ziceam si mai devreme.



Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

La multi ani si o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa2012 spune:

Va doresc si eu o primavara frumoasa, ultima fara copii vostri in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Fetelor va doresc La multi ani de 1 Martie si o primavara plina de realizari si implinire a dorintelor

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

primavara insorita!

Mergi la inceput