FIV-MAMA SUROGAT

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Fetele am facut o pauza de o "gatire" si Ari am intrat repede sa-ti dau un MARE si multi multi mai micuti

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Fete dragi , va doresc din suflet o primavara frumoasa si in loc de ghiocei sa aveti parte numai de teste pozitive si bebei frumosi si sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Auuu, sandy, zici ca-s dependenta: intru aici, ma uit, ma gandesc ca mai e putin...bine, eu ma gandesc si la liana noastra de dincolo, dar tot stau cu inima stransa, pana cand voi izbucni la aflarea vestilor frumoase...asa ca, nah, am mai adaugat un topic pe lista celor urmarite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sandy,te felicit pentru acest topic.
iti doresc sa ti se implineasca visul drag cat mai repede.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Sandy, departe de a da cu rosii... La cursul de alaptare la care am fost ne-a zis clar Sorana, care este consilier in alaptare certificat, ca si mamele care adopta bebelusi ii pot alapta. Inteleg ca se incepe un tratament in cooperare cu un medic endocrinolog, cu cateva luni inainte de momentul in care iti tii in brate bebelusul/bebelusii. Eu zic ca e bine sa vorbesti, in paralel cu endocrinologul si cu consilierul in alaptare. Lapticul mamei, nu stiu prin ce miracol, se adapteaza foarte mult la nevoile bebelusului. Deci n-ar fi exclus sa obtii si colostru. Ea ne povestea ca din motive care au necesitat spitalizarea ei prelungita dupa nastere si pierderea lapticului bebelusul ei a fost alaptat de catre sora ei, care avea un bebe mai mare. Foarte ciudat, dar lapticul surorii ei s-a modificat ca si consistenta, ca sa se adapteze la nou nascut... Sorana s-a "relactat"-cred ca asa se cheama, ulterior, deci si-a alaptat bebelusul dupa ce a terminat cu problemele de sanatate.
Daca vrei sa intri in legatura cu ea, asociatia ProMAMA are website, il gasesti usor, iar numerele ei de telefon - Sorana Muresan - sunt la datele de contact. Daca iti inchide poti sa ii dai sms sau sa revii mai tarziu putin, pt ca ea tine cursul de alaptare si se poate sa o nimeresti in timpul cursului.
Eu cred cu toata taria ca trebuie sa incerci sa ii alaptezi (sunt sigura ca o sa ai niste gemenasi frumosi si sanatosi!)

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

33+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

fetele si pt toate

Ari sigur ma duc si eu spre dependenta...nu vezi ca scriu peste tot; si eu o astept pe liana nostra cu vesti fff bune mi-ar da curaj si mai mult

Samirule si ca ai venit si pe aici. Chiar ma bucur tare sa te vad; ne-a fost dor de tine si te mai asteptam sa ne tii companie mai des

Ruxandrica de primavara si tie si te asteptam cu vesti bune in curand, chiar si "off topic" ca nu avem asa ceva

Tusferi ce mari v-ati facut; super informatiile tale si sa stii ca o sa le pun pe prima pagina, dar in curand, cand o sa fiu intr-o pasa un pic mai buna; sa dea DD sa ajung la faza cu alaptatul adica sa am pentru cine sa ma gandesc;

Pup cu drag si celelalte fete Raisa, Qiao, Valentina si altele care ne citesc si sunt langa noi

Fetele eu sunt tot incalcita in hatisul hartiilor dar se anunta si raze la orizont as ca sper sa le descalcesc in curand. Exista si oameni normali si cu bun simt care chiar incearca sa ajute
Sambata am fost la concertul Smokie pentru "oldies" vorba Larei, si recunosc ca mi-am umplut sufletul de incantare.
Au cantat minunat, muzica buna si cel mai tare m-a impresionat pana la lacrimi cand bateristul trupei a adus un steag tricolor romanesc si l-a sarutat; a fost magic; nu am mai vazut asa ceva! am toata stima pt ei





Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Valentina ne-ai facut ziua mai frumoasa cu floricica ta

tuturor

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Sandy, tinem pumnii stransi sa iesiti din hatisul birocratic! Foarte buna ideea cu concertul, sa te mai detasezi si sa te mai relaxezi putin. Si gasca mea de prietene a mers la concert dar eu sunt "legata" de pat si nu am putut merge cu ele - a nu se intelege ca ma plang, Doamne fereste! As sta oricat legata de pat, numai sa iasa puiutii la termen!
Am crescut, trece timpul asa de repede!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

33+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Tusferi pup pe tine si bebelinii! asa! stai cumintica sa stea cat mai mult bebeii la tine si o sa mergeti dupa aia la concerte in 4
Incercam si noi sa ne mai rupem de cotidian cat de des putem si la fel de gandurile si nerabdarea pt inceperea procedurii si avem cate un concert sau spectacol programat la 1 sau maxim 2 saptamani.
Asta a fost al 3-lea in ultima luna si ar mai fi fost 1 dar s-a amanat sau au renuntat..nici nu imi mai aduc aminte, ca sotul e sefu la bilete; Si noi am fost acum singurei ca gasca noastra e cam lenesa



Eu o astept cu drag

Mergi la inceput