FIV-MAMA SUROGAT

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sandy, sigur ca si Samiroiu are parte de atentia mea.
micul dejun la pat aproape in fiecare dimineata ....ma cara in fiecare we la petreceri si-n oras...io as mai sta pe acasa...da el nu si nu...
si ii cam cant in struna cu tot ce-si doreste.

asa este...exista o lege nescrisa a compensatiei...parca nici n-ar fi corect ca unii sa aibe totul si altii nimic.

azi sunt aeriana...am ratat ora de pilates...eram convinsa ca e JOI si incep la ora 18....si de fapt e Miercuri si am inceput la ora 17....si eu m-am trezit la 17,20 ca-mi cautam echipamentul sa plec la sala




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

OOOOO Doamna! m-ai dat gata cu mic dejunel la pat...pai asta-i rasfat in toata legea

Cat depsre ore poate chiar aveai nevoie de o pauza mica...eu dupa 2 zile de post cu apa si doar mancat doar putina paine seara azi dimineta m-am trezit ca-mi amortesc picioarele...asa ca am tercut la post normal

Eu sunt mai lenesa ca tine fac doar putin gimnastica dimineata la 2 zile, si ceva bicicleta de-asta de camera, desi cred ca nu mi-ar strica ceva mai des, ca dupa atatea hormoneli +varsta corpul o ia razna...


Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

bicicleta de camera am folosit-o pe post de suport de haine...pana am dat-o de tot.
am si steper si ladita de step aerobic si gantere si saltele...dar acasa nu ma trage inima sa fac de una singura.
la sala imi place ca....ma iau la intrecere cu celelalte fete




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Sami
Adevarul e ca si eu imi tot propun...stii cum e ca si cura de slabire de luni...dar nu se stie care luni, mai ales ca am o salita chiar la 500m de mine unde pot face si aerobic si alte nebuneli inclusiv taj boo(habar n-am daca am scris corect dar oricum nu conteaza ca ma ierti).
Dar dupa FIV-uri n-am chef si pe cand ma apuca cheful o iau de la capat cu FIV-ul si uite asa mai chinui aparatele de acasa; si eu am steper si mai am unul de facut abdomene pe care le folosesc mai des si o chestie de brate si de greutati dar cu alea ma "joc" mai rar

Ce am inceput sa fac oricum e ca daca merg undeva las masina intentionat mai departe ca sa merg mai mult pe jos; de ex azi am fost la analize si am mers pe jos desi era urata tare vremea...

Te si va pupilic

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sa stii ca eu am descoperit mersul pe jos si e....minunat.
de 15 ani am pus dosu'n masina si mi-am pierdut mii de ore stand,zilnic,in trafic.

mersul pe jos l-am descoperit acum vreun an si ceva cand ne-a luat camera cu radar in localitate cu 106km/ora si ne-a venit acasa poza si ne-au cerut datele soferului sa-i ridice permisul.
dupa ce am facut noi consiliu de familie am decis ca eu ma pot lipsi de permis 30 de zile si ca sunt tocilara familiei asa ca o sa-mi fie mai usor sa ma duc sa dau examen la Politie sa-mi reduca suspendarea de la 90 de zile la 30....asa ca am dat permisul.

mergand pe jos am descoperit niste magazine minunate...pe langa treceam zilnic cu masina fara sa le iau in seama.
si de atunci ...cam de 2 ori pe saptamana las massina acasa si ma duc pe jos la serviciu...bine,e adevarat ca in zilele respective ma duc doar la serviciu si acasa si ca de acasa paana la metrou am de mers 10 minute in pas lejer iar metroul ma lasa in fata...serviciului.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Si moi la fel...am pus fundul in masina acu 20 de ani si mi-a placut enorm sa conduc dar asta m-a facut sa uit ca exista si "pe josul"...ani multi mi-am petrecut in masina...daca ar sa imapart timpul pt ca la un moment dat job-ul imi impunea sa calatoresc prin tara asa ca aveam si saptamani cand faceam mii de kilometri...acum incerc sa recuperez ce am pierdut ca si mie mi-s dragi stradutele si magazinasele



Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

Buna, am vazut ca tu ai facut fiv la Giulesti. Dupa cum deja se stie, fiv 1 costa 1400 de euro, fiv2 costa 1100 de euro, iar fiv 3 costa 800 de euro. Total gresit! Preturile reale de la Giulesti de care n-a stiut nimeni sint: fiv 1 costa 1100 de euro, fiv 2 costa 800 de euro si atit. Daca la punctie se obtineau 1-2 ovocite, se plateste doar 300 de euro, indiferent la a cita procedura este pacienta. In cazul in care nu se realiza ET, se returneaza 300 de euro. Iata ce nu s-a vrut sa se stie niciodata. Infractiunile de asemenea proportii! Toate pacientele care s-au perindat de-a lungul atitor ani la Giulesti, au avut parte de asemenea inselaciuni. Poti face plingere penala la politie (la sectia 20) , la parchetul de pe linga judecatoria sectorului 6 si sa ceri lista oficiala si completa de preturi fiv la ministerul sanatatii si la administratia spitalelor.Sa specifici in ce luna si an ai facut fiv, cit ai platit pentru fiecare procedura si sa ceri chitantele aferente sau copiile acestora din contabilitate si chitantele cu care spitalul sa-ti dovedeasca ca ai cumparat medicamentele de acolo. Niciuneia dintre noi nu ni s-au eliberat chitante pentru cei 300 de euro care au ramas la fiecare fiv la laborator si nici cele pentru medicamente. E cazul sa scoatem gunoiul din Giulesti la suprafata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Mari Loluta nu stiu la cine te referi ca eu nu am facut la Giulesti; imi pare rau daca sunt fete care au fost inselate...si din pacate nu ar fi prima clinica la noi care practica asa ceva

Valentina de fapt am intrat special sa iti spun tie ca am citit ca exista si posibilitatea transplantului de uter; este inca la inceput dar exista deja cazuri in Suedia unde mame au donat uterul pt fiicele lor pt a ramane gravide. Asa ca ai incredere in ce poate sa iti aduca viitorul tau

Raisa te-am vazut pe la babute cum mai esti? cum e asteptarea? mie nu mi se pare prea usoara; oricum tu stii de la inceput perioada

Fetelor va pup pe toate si va doresc o duminica placuta si mai calduta ca afara e brrrrrrrrrrrr frig tare

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

Ma refer la fetele care au facut fiv la Giulesti. Eu am trait niste experiente de cosmar la ei, ca sa mai aflu acum ca ne-au inselat pe toate cu banii. Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Raisa am citit si ti-am raspuns la PM.



Am sa scriu si aici si am sa pun si pe prima pagina. Cei de la Kiev nu accepta embrioni realizati in alta parte si sa faca ei doar transfer la mama surogat. Eu aveam embrioni in 2 clinici si am incercat asta dar nu accepta pt ca nu pot face import de embrioni; in plus au zis ca au si o problema de incredere ca nu stiu daca s-au respectat toate standardele...
Parac in India am citit ca ar accepta si asa ceva.

Fetelor si tuturor celor care ne citesc va doresc o zi si o saptamana frumoasa tare

Mergi la inceput