FIV-MAMA SUROGAT

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Sunt happy ca am aflat ca pot face Endo Injury in RO;

Va doresc o zi frumoasa ca a mea e.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Mari Loluta te inteleg ca ai acumulat ani de nereusite si chin la Giulesti dar cred ca nu te-ai adresat corect cu mesajul asta pe toate topicurile; cel mai bine este sa te adresezi pe topicul celor care fac FIV la Giulesti; nu are sens sa trimiti pe toate topicurile si mai ales PM la diferite fete de aici;
Astfel cei direct intersati de Giulesti vor alege si vor proceda in cunostinta de cauza...noi aici nu avem de a face cu asta
Iti doresc numai bine si esti bine venita oricand sa dicuti de spre FIv, proceduri etc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Sandy, esti o draguta si o dulce. am citit si eu despre transplant si am vazut k s-a facut, dar a folosit deocamdata doar pg a avea menstr. daca nu ma insel ziceau ceva de genul k la donatie e problema ca lipseste un vas de sange f important pt a sustine o sarcina. S-a incercat, dc nu ma insel in India sau turcia cu transplant de la o donatoare decedata, dar de prea putin timp pt a fi folosit fecundatiei.
dar iti dai seama ca pana se ajunge si la noi....si cine stie cat costa. iar donator? De unde? Dc se poate de la mama dea, pai mai bine ii facem ei FIV...
Dar cum zici tu: Dzeu e mare si nu se stie niciodata. Poate candva voi tine in brate copilul meu, din sangele meu, indiferent prin ce metoda. Si poate il si alaptez!
Pana atunci eu astept sa reusesc cu adoptia. Si iti doresc si tie din suflet sa reusesti cu FIV. Poaye se prinde de data asta si vei face tu bebele.
Dar embrionii sunt obtinuti cu ovocitele tale? Sau cum? Si nu ar fi si varianta sa ii poarte o mama surogat?
Nu putem face si noi o petite sa se aplice acel proiect de lege? Cred k am mai intrebat....
Ce ai mai aflat de la Kiev? Cum stati cu contractul?
Pup pe toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Valentina

De la Kiev nu am nici o veste; acum ma reinvestighez pt transferul embrionilor mei; da sunt embrioni cu ovo proprii congelati de la FIV-urile anterioare.
Am vrut sa gasesc surogata in RO dar nu a iesit cu persoane apropiate, ca sunt de varsta mea majoritatea si nu prea se mai recomanda...iar la cineva mai tanar nu a vrut sotul...
iar de pe internet eu nu incerc...
in Ukraina nu au acceptat sa transfer embrionii mei la mama surogat, si uite asa fac eu FET (transfer de embrioni criogenati)

Chiar ma intrebam pe unde esti si ce mai faci ca te-am vazut rarut si pe la adoptii. Probabil esti ocupata cu actele de adoptie sau ai multa treaba si la servici?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Sandy, nu am intrat de aproape o sapt , k am avut inspectie la scoala si am fost f ocupata. Ieri am terminat, dar am picat rupta de somn. abia ayi mi+am evenit si vreau sa lenevesc, desi toata casa e intoarsa pe dos.Plin de hartii peste tot. Cu adoptia nu st ocupata. Asteptam!
Pai dc st embrionii tai, chiar merita sa faci tot posibilul. Mai ales dc la Kiev mergeai pe donatoare. Nu sa cauti surogata pe net, k nu stii peste ce dai. Dar din randul cunostintelor care au copii si care ar fi dispusi sa te ajute.
Eu iti spun sincer: daca as fi putut avea copiii mei si daca as fi avut o buna prietena cu probleme, chiar as fi ajutat-o. Si nu o spun pt ca am eu nevoie de ajutor. O spun chiar daca eu inca imi plang copilul pierdut si sarcinile pierdute.
Dar vezi, mai bine sa nu te amageasca cineva, doar de dragul de a te linisti....de ce sa nu vrea sotul tau cu cineva mai tanar?
Of, daca as fi eu in locul tau...nu maine, azi m-as duce.
dar poate se prinde la tine si ajuta dzeu sa duci sarcina pana la capat si sa ai un bebe sanatos. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Valentina te pupic si mersi de incurajari.

Cred ca m-am exprimat gresit in mesajul anterior, nu vrea sotul celei cu care am vorbit; dar eu cred ca asa a vrut DD sa fac eu FET;
asa s-au potrivit lucrurile, ca daca cei de la Kiev se tineu de 2 luni nu mia aveam eu cum sa fac FET; asa daca au amant pe probabil iunie, eu pot face FET;

Te cred Valentina ca tu ai ajuta pt ca si eu as face la fel.
Iti si va doresc un weekend placut ca eu cateva zile nu mai intru.
Cum le-am scris si la babute ne vedem la primavara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

valentina nu stiam unde sa iti scriu, asa ca o fac aici. citind articolul asta m-am gandit la tine
www.ziaruldeiasi.ro/stiri/prima-femeie-supusa-unui-transplant-de-uter-este-insarcinata--5646.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Qiao esti "one special lady"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

mi s-a parut extraordinar ca reusita a fost f aproape de noi, nu peste mari si tari
un buchet de si pt tine

Mergi la inceput