FIV-MAMA SUROGAT

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sandy eu iti tin pumnii pt fulgisori!esti o persoana deosebita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aaaa....pai daca ai omuleti de zapada...fugi si i-ai acasa...cine stie de unde vine surpriza.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Buna, fetelor.
Sandy, imi pare rau ca ai avut problemele cu contractul, dar sper din suflet ca s-au rezolvat.
Cat despre bijuterii...ce sa zic?Imi pare rau. Sigur erau amintiri frumoase. Si cu siguranta am dori toti sa renuntam la lucruri materiale in scopuri caritabile, nu sa le foloseasca niste infractori.
Nu prea pricep eu termenii vostri, dar sa inteleg ca ai in clinici emprioni Doamne ajuta sa reusesti, poate da Dzeu si se prinde si o sa fie bine. Bineinteles ca e pacat sa fie distrusi.
Pt mine st niste termeni necunoscuti cu toate mutariile astea si analizele....dar nici nu vreu sa le invat, ca oricum...la mine nu se mai poate face nimic.Nu mai am incubatorul.
Cand vom putea sa apelam si noi la un contract ca al vostru, cam stiu cum sta treaba, k mi-ai zis tu. Cert e ca outze inca mai am, iar sotul la fel.
Ce ma bucur mult si imi doresc sa ramana asa, este ca avem langa noi persoane iubitoare si intelegatoare care ne raman alaturi.
De curand am aflat de o familie ce au copil adoptat.Ea a avut probleme asemanatoare cu mine. Acum sotul divorteaza, pt k amanta e gravida....(pe scurt)
Wish, multumesc pt incurajari. Iti doresc si eu sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos.
Inca ceva: cui putem cere si noi ajutor ca sa se legalizeze si la noi in tara varianta cu mama surogat? Adica sa scoata acel proiect din sertari si sa-l aprobe?
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fetelor

Multumesc multicel de incurajari...
Astept sa vad cand pot cupla cele 2 clinici, mai ales ca trebuie sa ii conving pe toti ca vreau pe ciclul meu...nu pe ciclu inhibat sau hormonat sau cu anticonecptionale... deci mai am pana stabilesc data, dar el putin nu ma plictisesc nu?

Eu am dorit initial sa fac cu mama surogat, dar cum legea depinde de politicieni si cred ca de biserica(am inteles ca data trecuta a fost trecuta la sertar si datorita opozitiei bisericii) am hoatart sa incerc din nou eu...sansele sunt mici pt ca eu nu am dus nici o sarcina mai mult de 10 saptamani si nu stiu din ce cauza, dar...si daca e 1 la 100 tot merita sa incerc...

Analizele mi-au iesit destul de bine, la ultima eco in ianuarie totul arata Ok asa ca merg tot inainte...

Valentina va veni o zi cand ai sa te obisnuiesti cu termenii, pt ca daca vei face FIV cu mama surogat peste cativa ani vei avea si tu fulgisori congelati adica embrionasi...Imi pare rau pt prietena ta dar cateodata viata te aduce in situatii care te pun mult la incercare...

Sami, Daniela, Velvet
Sami esti totala cu toate activitatile tale sportive...sper ca ii mai dai si Samiroiului un pic din timpul tau...

Daniela asa gandesc si eu o sa mai am amintiri frumaose si o sa imi refac bijuteriile ca am de unde alege... si apoi mai cred ca in viata totul are un pret si este o lege a compensatiei...

Velvet tinem pumnii pt miercuri



Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sandy multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Velvet te asteptam cu vesti bune!



Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Sandyy,

iti doresc mult succes. Nu se stie niciodata.
Trebuie sa incerci! Eu zic ca anul asta 2013 e cu noroc.
Simt eu, asa, "in cosul pieptului", ca anul asta o sa reusesti.Dai o bere daca am dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Sandy, eu zic ca bijuteriile alea au fost pretul platit pentru reusita ce va veni in viata ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Speranta dau zece daca ai dreptate da sa dai si tu cand s-o intampla si macar una virtuala

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Sandy draga mea speranta moare ultima si nu uita ca DD face minuni o asemenea minune a trait de mos Nicolae o prietena dupa 17 ani cand nu mai spera nimic acum e graviduta in 5 luni deci fugi dupa omuleti de zapada si Doamneajuta!


amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput