Fiv Turcia - 2

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Hatice , da .. Am citit si eu pe net dupa aceea ,ca nu mai am prospectul. Multumesc oricum
Miky, multumesc si tie
Vreau_bebel, cum te simti ?
Lorelai, multumesc si tie si multumim pt info

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Am vazut ca spuneti de aspenter.Voi ati avut recomandarea unui medic? Mie nimeni nu mi-a recomandat aspenter.Doar Clexane.
Pentru ce tip de mutatie il luati?
Lorelei multumim ca iti faci timp si pentru noi sa ne indrumi.
Oricum, pana la bebe 2 ramii cu noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Sper sa ne rezolve si pe noi.Tot de la primul la dansul.
cristinaddr pentru cand te-ai hotarat la procedura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

As vrea luna acesta, dar nu stiu cand o sa am mensta. In 26 nov am facut Diphereline, mi-a venit metra pe 5 dec 2012... am facut tratament cu Cyclo-Progynova si Lutinus pentru ca pe 18 dec cand trebuia sa fac Cryo-embriotransferul sa trebuiasca sa inrerupt tratamentul pentru ca embrionii nu supravietuisera. Asa ca pe data de 20 dec mi-a venit mestra (mi s-a spus ca asa este normal) si de atunci nu am mai avut. Sambata, la consult, Dr. Tayfun mi-a zis ca am 6 foliculi pe ovarul drept. Acum astept cu mare interes prima zi a menstrei. Abia atunci pot sa incep sa-mi fac planurile. Pt mine ar fi perfect luna aceasta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

cristinaddr, deci acum repede.Multa bafta!!Sa ai aiba mana norocoasa DR Tayfun.
Poate ne tii si pe noi la curent, cele care mergem mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iube spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristinaddr

Si eu am facut prostia de a traduc si legalizez in limba turca. Dar la granita am dat doar imputernicirea in engleza si a fost suficient.



Nu este o prostie sa traduci in turca si sa legalizezi la consulat. Asa trebuie facut in cazul in care autoturismul nu este proprietate personala. Daca tu ai trecut fara sa ti le ceara, o fi fost o scapare a lor. Nu cred ca cineva are chef sa riste sa fie intors de la granita cu Turcia pt ca nu are actele astea (Ca dovada - tu le-ai avut). Mai ales ca mie nu prea mi s-a parut ca te poti intelege cu turcii de la granita, nu stiau engleza si doar prin semne ce mai puteai sa comunici cu ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

si eu cred ca ar trebui sa fie suficient doar in limba engleza . eu am calatorit cu masina prin toata europa si am avut doar imputernicirea de la firma de leasing . intr-adevar nu am mers in tara din afara eu , dar am calatorit cand noi nu eram in uniune si nu mi-a cerut nimeni nici macar actele masinii . eu le fac doar sa fie .

daca voi stiti altceva , trebuie sa anuntati fetele sa nu fie refuzate la vama . mai bine sunati la consulat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

nelay_star tu pleci cu avionul ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iube spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriela_tutuianu

si eu cred ca ar trebui sa fie suficient doar in limba engleza . eu am calatorit cu masina prin toata europa si am avut doar imputernicirea de la firma de leasing . intr-adevar nu am mers in tara din afara eu , dar am calatorit cand noi nu eram in uniune si nu mi-a cerut nimeni nici macar actele masinii . eu le fac doar sa fie .

daca voi stiti altceva , trebuie sa anuntati fetele sa nu fie refuzate la vama . mai bine sunati la consulat .

"niciodata nu e prea tarziu"


Gabriela, pai deja le-am anuntat. Si da, cel mai bine pentru cei care sunt in aceasta situatie ar fi sa sune la consulat sa se lamureasca. Ce crezi tu sau altii care au calatorit in alte tari, dar nu in Turcia, deja nu mai are importanta. Turcii se pare ca sunt (sau se cred) mai speciali.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Hatice, mie asa mi-a dat sa iau la ultimul fiv clexane si aspenter, astea pe langa multe altele... Eu nu am nici o mutatie. Sincer nu stiu de ce mi-a dat clexane. La primele 2 fiv-uri nu am facut clexane.
Gabi, da, cu avionul o sa plecam

Mergi la inceput