Fiv Turcia - 2

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Nelay_star unde ai facut fiv?cu ce medic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Hatice , am facut toate cele 3 fiv-uri cu Dr. Deliana Predoi la Promed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Mai fetelor cata activitate...
Cristina sa intelegem ca e cam degeaba consulatatia pre -fiv?
Iube bun venit in clubul nostru! Tu esti mamica deja sau vrei sa devii cu ajutorul lui Tayfunel?
Nelay eu sunt foarte tare adica f bine Nu mi-a venit ciclul nici azi, iar daca scap si maine chiar incep cu dreptul. Nu e chiar capat de lume daca prima consultatie e in ziua 3, nu? Mie asa mi-a zis Semra ziua 2 sau 3.
Am inceput sa finalizez tot ce aveam in lucru pe la birou, astfel incat 9 luni sa nu mai dau pe acolo, poate doar sa ma falesc cu burtica. Visez si eu, nu dati cu paru'

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok El 31,5 ani, OATS severa spre azoo.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - nereusit
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Asa mi s-a parut.
I-am povestesti istoricul, i-am aratat histero, dozarile hormonale si spermograma sotului, mi-a facut eco si mi-a zis ca imi recomanda transfer in ziua 2 si 5, dar ca exact va stabili in ziua 2 de ciclu.

Citat:
citat din mesajul lui vreau_bebel

Mai fetelor cata activitate...
Cristina sa intelegem ca e cam degeaba consulatatia pre -fiv?
Iube bun venit in clubul nostru! Tu esti mamica deja sau vrei sa devii cu ajutorul lui Tayfunel?
Nelay eu sunt foarte tare adica f bine Nu mi-a venit ciclul nici azi, iar daca scap si maine chiar incep cu dreptul. Nu e chiar capat de lume daca prima consultatie e in ziua 3, nu? Mie asa mi-a zis Semra ziua 2 sau 3.
Am inceput sa finalizez tot ce aveam in lucru pe la birou, astfel incat 9 luni sa nu mai dau pe acolo, poate doar sa ma falesc cu burtica. Visez si eu, nu dati cu paru'

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok El 31,5 ani, OATS severa spre azoo.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - nereusit
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Multumesc fetelor pentru raspunsuri.
Cine vine in Istanbul in Iulie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Vreau_bebel, ma bucur pt tine... O sa fie bine! da, asa mi-a spus si mie Semra , ziua 2 sau 3.
De abea astept sa te duci si sa ne povestesti una alta de acolo
Succes de pe acum, iti tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

As vrea sa va intreb daca DR Tayfun recomanda histeroscopie inainte de fiv?
Eu am facut cateva la viata mea si mereu am avut sinechii, aderente.

Si eu tot cu avionul voi pleca si chiar ma gandeam daca exista riscul sa se deterioreze flacoanele cu injectii in bagajul de cala.
Si inca o chestiune care ma tot framanta: eu niciodata nu am avut curaj sa imi singura injectiile,ma duceam cu reteta la Medlife..acum ma gandeam sa imi aleg hotel aproape de clinica sa ma duc la ei.Oare ma ajuta sa imi faca cineva la ei injectiile?
Se fac doar dimineata, seara sau si dimineata si seara?
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Buna fetelor!
Scriu rapid, ca sa apuc sa ma dusez si sa ma uit la sultani
Lorelei, multumim pentru info legate de FET! Cand am timp, o sa ma conectez cu userul comun si adaug informatiile
Nelay, nu iti stiu istoricul, asa ca nu stiu de ce ai primit Clexane si mini aspirina fara indicatie de la hematolog. Stiu ca in anumite cazuri de RIF, adica esecuri de implantare repetate, se recomanda in Vest tratamentul cu Clexane, mini-asp si medrol/prednisol. Poate ca acesta a fost cazul tau... In schimb nu prea cred ca Tayfunel o sa recomande acelasi lucru...
Bebel īsi face bagajul si e gata de drum! Sa manaci supa de linte, iami, dar sa si bei NAR jus - suc de rodii - eu una am devenit adicted, asa ca acum primesc saptamanal o lada de rodii si ne-am achizitionat si presa manuala profesionala de citrice si imi primesc portia seara de seara. E vreo 4-5 TL paharul hai ca mi s-a facut pofta iar! Pe lānga acid folic, ajuta si la circulatie buna, dar si o "detox" a sangelui. Bun si la endo, of course!
Cristina, ma bucur ca ti-a placut la Acibadem! Parerea mea ramane ca trebuie vizitat medicul īnainte de procedura, insa mie una imi place contactul! Eu asa am simtit sa fac, sa vad daca fac clic
Ciupi, vrei sa te duci in Iulie pt FIV sau doar īntālnire? Gāndeste-te la temperaturile si la umiditate, zic asta ca eu l-am vizitat pe Tayfun pe 8 august si cand am iesit din aeroport pana in parcare, am simtit nevoie de aer. De aceea, se prefera concediile pana Iunie si dupa Septembrie... Iarasi parerea mea
Va pup si numai bine!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Hatice - iti zic scurt - nu cere histeroscopie inainte de FIV. Eu nu am facut niciuna, iar endo meu arata super, deci a zis ca nu e cazul. A zis ca nu recomanda una, doua procedura (una invaziva), de altfel... Iarasi surprins de romānce
Injectiile se fac doar intr-o singur moment al zilei, iar eu nu am problema cu intepatul propriu. O fac din orice pozitie! E posibil sa se poata si acolo, dar trebuie sa fii optimista si sa te gandesti ca inserezi acusorul pentru puiul tau! Si asa ii arati din prima clipa cat īl doresti, cat īl iubesti!
Curaj!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Nanne, la primul fiv am avut beta 2,8 si nu am avut clexane , la al 2lea fiv am avut beta pana in 1. Nu mai retin la fel fara clexane. Iar la al 3lea beta 0 !!!!!!! cu clexane. Deci nu stiu ce sa spun
Hatice, mie sotul mi-a facut pana acum injectiile... eu am fobie cand vad ace !!!

Mergi la inceput