Fiv Turcia - 2

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Dragele mele , nu sunt eu o "scriitoare" inraita dar cand am timp incerc sa mai intru pe forum, si de cele mai multe ori cu intrebari . Asa incat urmeaza intrebarea: In ce moneda se plateste la clinica? Se poate plati in euro, dolari sau e mai bine sa avem un card international pe care sa il folosim?
Ma gandesc sa merg pt. analize luna aceasta daca reusesc sa imi depistez ovulatia, daca nu atunci luna viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Mie de la clinica mi s-a spus ca in euro, dolari sau moneda locala, cash sau card.
Pe cand planuiesti vizita? Stiti ceva de Cristina, cum o fi decurs intalnirea, s-o fi intors, o fi inceput stimularea?
Mie din fericire nu mi-a venit nici azi CM, daca scap si maine si poimaine sunt o norocoasa.
Nelay cum stai cu emotiile? Mie parca mi-au trecut sau nu stiu cum parca sunt amortita, nu mai simt nimic. Ba da, nevoia sa se termine odata DAR cu bine.

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok El 31,5 ani, OATS severa spre azoo.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - nereusit
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Draga bebel,
despre Cristina nu stiu nimic. Eu, asa cum am spus, trebuie sa merg dupa ovulatie, asa mi-a spus dr.Tayfun, asa ca nu stiu exact cand ii vizitez. Incerc cu teste de ovulatie si am sa merg pentru ecografii ( aici) dar e cam scump sa fac 5-6 echo pt. a-mi depista ovulatia. Nu stiu de ce nu prea imi iese cu testele de ovulatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

care era lista cu analizele cu care va prezentati acolo - din curiozitate . am cautat-o dar nu o gasesc ...



vreau bebel ma gandesc ca esti in prima linie . cu drag asteptam un beta mare cat casa ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Fetele,incercati sa schimbati acolo in moneda locala banutii care ii aveti cu voi,ca iesit mai convenabil.Eu gaseam case de schimb bune pe langa Marele Bazar.
Are cineva idee cat costa un FET la ei?Anul viitor vreau sa ii mai fac un fratior sau o surioara fetitei mele,daca ne ajuta Dumnezeu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Analize solicitate - femei


ALT
AST
BUN
Creatinina
Hemograma completa
Rubella IgG
HbsAg
Anti HCV
Anti HIV
TSH
PRL
Glicemia preprandiala

Analize solicitate – barbati
HbsAg
Anti HCV
Anti HIV

Se recomanda ca pacientii sa aduca documentele cu analizele efectuate inainte de a sosi aici, de asemenea si documentele referitoare la incercarile de tratament FIV anterioare, in cazul in care exista.


Ciupi pt depistarea ovulatiei incearca metoda graficului temperaturii bazale. La mine functioneaza cel mai bine, cu testele de ovulatie ma intelg rau, si chiar daca se pozitiveaza nu-ti garanteaza ca folicului a eliberat un ovocit, pe cand temperatura bazala da.

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok El 31,5 ani, OATS severa spre azoo.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - nereusit
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Gabi, uite :
Analize solicitate - femei
ALT
AST
BUN
Creatinina
Hemograma completa
Rubella IgG
HbsAg
Anti HCV
Anti HIV
TSH
PRL
Glicemia preprandiala


Analize solicitate – barbati
HbsAg
Anti HCV
Anti HIV




Vreau_bebel, sincer sunt fericita ca o sa plecam ... Am emotii , tare mult imi doresc sa fie ok de data asta !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Lorelei daca vrei intreb eu pt tine cat e FET in timpul sederii mele acolo. Sa va ajute Dumnezeu sa va mai impliniti un vis!
La mine numaratoarea inversa a inceput. Azi am facut ultimele cumparaturi, apa, fructe, dulciuri, rontzanele, un pui sa-l rotisez sa papam cand ajungem, cate ceva pt sandvisurile de pe drum, niste conserve, daca tot mergem cu masina luam tot ce se poate sa nu cheltuim foarte mult pe acolo cu mancarea, cu toate ca ce aducem de acasa ne va ajunge doar cateva zile.
Cu bagajul sunt chiar pe final, mai am cate ceva de calcat si gata inchid valiza.
Sa-mi tineti pumnii, vom avea nevoie de gandul vostru bun

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok El 31,5 ani, OATS severa spre azoo.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - nereusit
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Lorelei, Amaradia si restul doamnelor care au facut fiv cu Tayfun, eu mai am de la fiv 1 Lutinus(progesteron), estrofem, magne b 6, aspenter, no spa, medrol, sa le iau la mine? oi avea nevoie de ele?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok El 31,5 ani, OATS severa spre azoo.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - nereusit
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Iti tin pumnii vreau_bebel !! deja am emotii pt tine
Buna intrebare ai pus , mai am si eu medrol,aspenter,lutinus cred si mai am si cetrotide. Oare o sa am nevoie de ele ?

Mergi la inceput