Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *457*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

[quote]citat din mesajul lui Anaan

Ma rog sa nu fie o problema -am citit ca ar fi un simptom pentru...autism (tulburari din spectrul autist)



Ina, bataie!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

O sa incerci flaminzitul?
Am indoieli mari ca iti iese daca nu coopereaza repede; adica ma indoiesc ca o lasi flaminda si plingind
Si eu l-as lasa flamind. Cred ca as putea sa-l las o zi jumate. Dar plingind, nu. Baiul e ca lui Ian ii e foame pentru ca imi spune dar refuza ce nu (mai) cunoaste. "Mai"-ul din paranteza are urmatoarea explicatie: Ian a fost un mincacios suprem Minca maxim orice ii dadeam (potrivit cu virsta lui). Eu ii dadeam cu lingurita, si el avea in fiecare mina cite un bulan, de ex ("pescuite" nu neaparat din blidul lui). A mincat si peste, si brocoli, si mamaliga, si ciorbe. DE TOATE!
Aiurea e ca nu-mi mai aduc aminte cind a trecut de partea mofturosilor. Atunci, sigur, m-am gindit ca e o "perioada" si nu mi-am batut capul. Acum...
Am uitat sa spun ca Ficateaua mi-a sugerat si sa-i scot laptele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

[quote]citat din mesajul lui Anaan

Ma rog sa nu fie o problema -am citit ca ar fi un simptom pentru...autism (tulburari din spectrul autist)



Ina, bataie!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 37+ cu


Eu am citit pentru altcineva si sint 1001 de simptome. Nu m-am gindit deloc la Ian, va dati seama dar am gasit urmatoarele...semne de intrebare:
1. asta cu fixatie pe putine alimente/feluri de mincare si refuzul celorlalte
2. putina toleranta la zgomote; reactie neasteptata la tonuri inalte
3. ne-facutul la wc la virsta asta

Fiecare separat o fi insemnind ceva dar, luate impreuna...sper sa nu insemne nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ina, al meu chiuie cat il tin corzile vocale, deci presupun ca nu-l deranjeaza zgomotele. in rest, bifam tot, inclusiv laptele praf.

Ah, chiar am vrut sa va cer parerea: barbatu-meu ma toaca sa il trecem pe ph pe lapte normal, ca sa nu " patim" ca si cu keutu. Sunt convinsa ca daca keutului ii scoatem laptele praf, a terminat-o cu bautul de lapte pt totdeauna ( ca mine). Am incercat intr-o zi cand nu mai aveam praf si mi l-a refuzat. Cum sa fac cu ph? Are un an si aproape 5 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Denisa, eu credeam ca Adela mananca doar putin, nu ca nu mananca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Ina, al meu chiuie cat il tin corzile vocale, deci presupun ca nu-l deranjeaza zgomotele. in rest, bifam tot, inclusiv laptele praf.

Ah, chiar am vrut sa va cer parerea: barbatu-meu ma toaca sa il trecem pe ph pe lapte normal, ca sa nu " patim" ca si cu keutu. Sunt convinsa ca daca keutului ii scoatem laptele praf, a terminat-o cu bautul de lapte pt totdeauna ( ca mine). Am incercat intr-o zi cand nu mai aveam praf si mi l-a refuzat. Cum sa fac cu ph? Are un an si aproape 5 luni.

Keutu cheliutu


Si Keutzu face kk in chilotzei?

Nu sint potrivita sa raspund la aceasta intrebare dar, daca as mai avea un copil pe care nu l-as alapta, as opta tot pentru lapte praf (macar) pina la 2 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Da, Ina, noi avem scutec. Inteleg ca Ian face pipi la olita sau wc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Kea, si eu i-as da lapte praf macar pana la 2 daca nu chiar 3 ani
Ada dupa ce am intarcat-o la 2.6 ani, nu a mai baut gram de lapte dar manca zilnic 1-2 iaurturi, acum de cand cu gradinita, bea zilnic lapte



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Novus- scuze ca nu am mai raspuns, mii de multumiri pt propunere, insa am gasit unde exact nu ma asteptam, niste veri chiar ne-au sunat sa ne intrebe dc poate sa ne trimita scoica, asa ca stam listiniti chiar la ei nu ne gandisem

Ina-sper sa gasesti solutia adecvata tipului de comportament potrivit copilului tau,(dc esti constrans in anumite situatii, poate si copilul se poate adapta, cum a procedat Anaan cu Andrei), lasa ca va faceti bine si la gradi se ia la intrecere cu nazdravanii de acolo, dc mananca asa multe legume si fructe, poate vrea legumele doar fierte si nu gatite, un orez d-ala specific salatelor, o fi el mai pretentios, trebuie incercat cu de toate. Nu te panica



www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 33
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

O sa incerci flaminzitul?
Am indoieli mari ca iti iese daca nu coopereaza repede; adica ma indoiesc ca o lasi flaminda si plingind
Si eu l-as lasa flamind. Cred ca as putea sa-l las o zi jumate. Dar plingind, nu.


Ei, Doamne, cum sa o las plangand de foame!? Sau o zi si jumatate!? Nu, iti dai seama ca nu, doar ca am de gand sa nu ma mai milogesc de ea cu mancarea, sa fim un pic mai... militarosi. Asta e mancare, ti-e foame? Bine. Nu? Next.


Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 37+ cu

Mergi la inceput