MONTIGNAC (182)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

nush de ce...da imi e o foame de mor...cred ca din cauza ca vineri a nins de 25cm...si azi e curat luna pe jos...MA TERMINA NERVOS FLUCTUATIILE ASTEA!!! oare o fi Cm-ul de vina?..

ciorba mea de afumatura o iesit de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Ce puneti in ciorba ,ca morcov nu se poate ,cartof nu ,deci?
Ciocolata asta conforma trebuie sa fie 75% cacao ,dar pt diabetici ,nu sau voi o luati cu zahar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
inapoi in genunchi la Monti cu mine ca nu se mai poate
deci pup fetele veterane si prospaturile

meniuri, meniuri:
ieri:
md: gutuie (tarziu de tot, nu mi-a fost foame deloc)
p: linte si un gratar de pui.
c: salata de peste afumat cu ceapa si lamaie.

azi:
md: iaurt 0%
gustare: gutuie
p: oua fierte intr-un fel de salata cu morcovi si ardei gras, niste branza
c: nu stiu inca...

Dulcetica, sunt sigura ca vei fi ok cu Monti . ciocolata peste 70% cacao nu are zahar. poti pune ce vrei in ciorba dar mananci doar rosiile, ardeii, dovleceii, ceapa. radacinoasele si cartofii nope

Lorelei, mor de invidie cand citesc de trufele alea si fantastice si conforme... inghit in sec, zau

trebuie sa fac si eu o supa crema de broccoli, imi e pofta de nu stiu cand!

va pup.. o zi conforma sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Roxanaz,eu ma feresc de dulciuri ,ca dupa aia pierd controlul.Eu avind un minunat e plina casa de dulciuri si de aia mai bine zic pas.
Cred ca daca as reduce un pic fructele ,ar fi mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns big_boy spune:

super gospodine mai sunteti ..... bravos natiune. Update la mine 117.6Kg. La mai putin ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

dulcetica noi toate punem radacinoase...morcovul e cu steluta...adik desi ig mare nu intervine in secretia de insulina...
ciorba mea de afumatura ar fi de ff mare porc fara radacinoase..+ supa crema de telina cu morcov e the best(slabit cu ea 7kg)


liviu dar tu ce mananci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui brindusik

noi toate punem radacinoase...morcovul e cu steluta...adik desi ig mare nu intervine in secretia de insulina...
ciorba mea de afumatura ar fi de ff mare porc fara radacinoase..+ supa crema de telina cu morcov e the best(slabit cu ea 7kg)


liviu dar tu ce mananci?

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.




Am studiat supa asta si pare buna tare!
O sa incerc sa aplic. Nu pare cu grad de dificultate mare ,ca mie mi se mai intimpla sa nu deosebesc mina stinga de cea dreapta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

va pupppp

sunt super ultra mega busyyyy de citit citesc dar nu reusesc sa-mi adun cuvintele sa si scriu ceva


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Bravo, Liviu!
Roxana, welcome back!
Dulceticaproblema asta cu stanga si dreapta o am si eu, mai ales in bucatarie. dar incep sa invat incet-incet. avand in vedere ca m-am apucat de gatit numai de vreo 4 ani (de cand m-am maritat), cred ca ma descurc aproape binisor. nu stiam nici de unde se apuca tigaia

Meniul de azi e deviat rau de tot de pe brazda
MD: afine, o felie de vitastar cu crema aia de conopida si avocado (imi place din ce in ce mai mult, are o textura ca de icre)
G: 100 gr covrigei cu tarate Mini Feast (nu sunt monti, dar sunt sanatosi, ca nu au nimic in plus decat faina, tarate, ulei de masline, seminte de susan, apa, rozmarin si sare)
P: spanac cu ou (si un pic de paine)
C: mere

Eu de la Lidl mi-as lua lapte de cocos si pachetele cu legume. a, si fishfingers.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns big_boy spune:

Fetele, ce fel de aliment (glucidic, lipidic, combinat) este KEFIRUL?
Nu am mai luat de mult asa ceva si as fi tentat. Din cate imi aduc aminte are 3.5% grasime. Stiti cumva de indice are ?

saru mana

Mergi la inceput